Slovenska vojska

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.226
4.707
113
Naš minister je tako ali tako ugotovil, da se sedaj na bojiščih uporabljajo predvsem droni in ni več težke oborožitve.
Verjetno je mislil, da si vse naredil, če lahko s kitajskim dronom posnameš iz zraka, objaviš na twiterju in si prostor ohranil ali zavzel.
:evil:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Da na kratko obnovim zadnjih par dni v zvezi z Boxerji po mojem spominu:
- podpisali smo pogodbo za nakup in razvoj novega vozila (brez potrebne opreme?), ki ga dejansko še ni v vrednosti 281.000.000€;
- ker bomo odstopili od pogodbe bomo plačali cca 20% predvidene pogodbene vrednosti (ki se lahko brez bi/ne bi poviša za skoraj 3%) + cca 7 milijonov "penalov" ostalim kupcem za razvoj vozila; skupaj cca 70.000.000 €, lahko pa tudi manj;
- sedaj bomo kupili "iz zaloge" obstoječe Poljske (tu bi morali "bivši" ploskat!) Patrie z oborožitvijo in komunikacijami, katere "morajo" v isti količini stati vsaj 70.000.000 € manj, da smo na nuli.

:oops1:

In zaradi drugih stroškov v zvezi z boxerji, naj bi prihranili še 300 milijonov.
 
  • Haha
Reactions: mosseero

kajn

Guru
5. okt 2007
2.476
1.255
113
Iskajoč brata
kupim kamero za 50€ + 8€ poštnina... Kamera ni všeč, vrnem nazaj in plačam poštnino 8€. Kupnino so mi vrnili, strošek 16€.
Ženi prodam idejo, da sem prišparal 50€....
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.379
9.812
113
kod Džej-Zija
Si sploh prebral svoj članek, ko se tako hvališ s funkcionalno pismenostjo?

A to ne pomeni, da bi se Šarec in predsednik vlade Robert Golob odrekla investicijam, pač pa je vlada ministrstvu za obrambo naložila, da do konca leta pripravi rešitev za oblikovanje zmogljivosti srednje bataljonske bojne skupine in srednjega bojnega izvidniškega bataljona. Cilj naj bi bil prihranek vsaj 400 milijonov evrov, kar bi lahko storili z zmanjšanjem nabave predvidenega števila bojnih kolesnih vozila 8x8, izborom morebiti cenejšega ponudnika ter nadgradnjo obstoječih 30 bojnih kolesnih vozila 8x8.

Šarčev predhodnik Matej Tonin, ki je podpisal pogodbo o nabavi boxerjev, je prepričan, da v primeru zasledovanja 400-milijonskega prihranka srednje bataljonske bojne skupine sploh ne bo. »S temi besedami so napovedali, da je ne bo,« je dejal Tonin in prst usmeril v Levico, ki ves čas nasprotuje vojaških investicijam.
Kako bojo prihranili 400 milijonov pri 343-milijonskem poslu? Pri čemer vztrajajo pri izvedbi investicije. Resno, koga imate za bedaka?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pri Toninu je pač tako, da vsak berač svojo malho hvali. Poleg tega je za teh 70 milijonov kriv on osebno, saj so ga lepo prosili, naj pogodbe ne podpisuje nekaj dni pred volitvami. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Svobodnjak
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Si sploh prebral svoj članek, ko se tako hvališ s funkcionalno pismenostjo?


Kako bojo prihranili 400 milijonov pri 343-milijonskem poslu? Pri čemer vztrajajo pri izvedbi investicije. Resno, koga imate za bedaka?
Če bi res prebral, bi videl da gre za 1.800.000.000 za popolno popolnitev bojne skupine, al kaj je že. Niso tu samo avti.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vzdrževanje v tujini, servisi, rezervni deli. Poleg tega je boxer v fazi prototipa, bog ve, koliko denarja bi še zahteval. Smo videli že pri Patriji. Vsak mesec manj Patrij za več denarja. :evil: Poleg tega pa verjetno te cifre 300 milijonov ni potegnil iz riti, temveč ima neke strokovne izračune.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Svobodnjak
27. jan 2022
4.801
1.738
113
V članku to ne piše.
Piše, piše. ;)

RTVjev s prejšnje strani:
Z obrambnega ministrstva so sporočili, da bodo do konca leta pripravili rešitev za oblikovanje zmogljivosti srednje bataljonske bojne skupine in srednjega bojnega izvidniškega bataljona. "Pri tem bo zasledovalo cilj, da prihranimo vsaj 400 milijonov evrov glede na dosedanje ocene. Skupni strošek nabave obeh zmogljivosti je namreč ocenjen vsaj na milijardo 842 milijonov evrov," so pojasnili.

Je pa res, da sem zgoraj milijardo spregledal, sem pa sedaj popravil.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.379
9.812
113
kod Džej-Zija
Piše, piše. ;)

RTVjev s prejšnje strani:
Z obrambnega ministrstva so sporočili, da bodo do konca leta pripravili rešitev za oblikovanje zmogljivosti srednje bataljonske bojne skupine in srednjega bojnega izvidniškega bataljona. "Pri tem bo zasledovalo cilj, da prihranimo vsaj 400 milijonov evrov glede na dosedanje ocene. Skupni strošek nabave obeh zmogljivosti je namreč ocenjen vsaj na milijardo 842 milijonov evrov," so pojasnili.

Je pa res, da sem zgoraj milijardo spregledal, sem pa sedaj popravil.
Pogovarjali smo se o bizijevem članku. Ne o vseh linkih v zgodovini tele niti.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.999
3.748
113
Ljubljana
hmpg.net
Referendum, ki bi skenslal nakup je bil predrag in so ga prepovedali.
Drugi odstavek 90. člena ustave zdaj določa štiri zakonodajna področja oziroma zakone, o katerih referenduma ni dopustno razpisati:
  1. zakoni o nujnih ukrepih za zagotovitev obrambe države, varnosti ali odprave posledic naravnih nesreč,
  2. ....
". Tako da vse tiste podkupnine na neznanem kraju o katerih tujci (naš Zgaga, velik ljubitelj Janše) snemajo dokumentarce so bile povsem zamanj...."
Nekako Avstrijci vedo za čas, kraj, znesek, kdo je komu dal:
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.955
2.416
113
Polk, ki je trpel na Škabrijelu. Najhujši boji slovenskih fantov, vojakov, na slovenski zemlji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888