Slovenska vojska

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Uaz je imel dva rezervoarja levi/desni in si kar med vožnjo z ročico prestavil iz katerega naj pije.
Drugega - praznega si pa lahko med vožnjo natočil.
To z dvema rezervoarjema je klasika tudi na Aljaski pri pick up-ih. Tam predvsem zaradi redkih črpalk in velike porabe starih F150.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
V jugi (naftna kriza) se je te UAZe tako predelalo da so bili sposobni delat na petrolej, dizel+malo bencina, whatever ... en tank (sekundarni ki mislim da je manjši) je imel bencin, drug tank pa drugo gorivo. Zakurblal si na bencin, ko se je motor ogrel si dal pa na petrolej.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.548
-250
83
V jugi (naftna kriza) se je te UAZe tako predelalo da so bili sposobni delat na petrolej, dizel+malo bencina, whatever ... en tank (sekundarni ki mislim da je manjši) je imel bencin, drug tank pa drugo gorivo. Zakurblal si na bencin, ko se je motor ogrel si dal pa na petrolej.
UAZi so ze v startu delali na vse kar je bilo vsaj malo eksplozivno.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Odlična zadeva za prehitevalni pas na naših avtocestah. Me zanima koliko zapečenih/torbičarjev/sladoledarjev v uberwagnih bi blendal takemu vozilu/šoferju...
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

tony

Guru
23. jul 2007
9.386
1.354
113
Kupili smo jih za ekspedicijsko vojno v Afganistanu, naši NATO šefi (pardon, zavezniki in prijatelji) se pa od tam pokajo domov... Bruke na kvadrat... :D
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Lohk bi jih posojali namesro, da se prah nabira gor. 500eur vikend, 200 na dan pa bi se mi imeli kaj od tega. Magari na prehitevalnem pasu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Sej ma vitel montiran, se bo uporabljalo ob razglašeni epidemiji lubadarja za spravilo lesa iz gozda (avto ima v osnovni verziji 4.5tone in cca. 2 tone nosilnosti, torej tehnično je to kamion).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne bo šlo. Ono leto ko je pol notranjske žledolom podrl, so zadevo reševali vsi drugi, samo vojska ne. Takle avto za milijon spustiti v hosto ? :norec: Da bo Hostni Tona šlajsal hlode ven iz globeli?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: ker sem nepoučen, mi lahko kdo razloži zakaj se štirikolesni avto imenuje 8X8?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.666
6.226
113
Ne bo šlo. Ono leto ko je pol notranjske žledolom podrl, so zadevo reševali vsi drugi, samo vojska ne. Takle avto za milijon spustiti v hosto ? :norec: Da bo Hostni Tona šlajsal hlode ven iz globeli?
Spet laz. Vojska je postavila agregate ter pomagala pri dobavi hrane ekipam na terenu. Vem ker so me parkrat nafutrali (preden se kako novo nebulozo spises)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

tony

Guru
23. jul 2007
9.386
1.354
113
Fizično so tudi odstranjevali podrto drevje takoj po žledolomu, sicer ročno (z rokami in motorkami, ampak očitno drugega v tej državi nimamo). Slike so bile v medijih.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja.To je bilo pa tudi vse. Ko je bilo pa treba delat in reševat - je je pa škoda. Je bil še podoben primer ko je v Lj poplavila (gradaščica ? ) torej pod dolgim mostom je vse plavalo. Vojska pa v kasarnah svirala kjurcu, ker je je škoda. Itd.

Lažeš pa v tem primeru zopet ti. In se sprenevedaš. Kot ponavadi. Nadaljevala bova pa popoldne.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ker so se enostavno zmotili, sej v čalnku ni ta 8x8 nikjer omenjen razen v omembi patrie.
Očitno je "zajeb" prišel z ministrstva, tudi Obramba piše o 8X8, tam bi pa človek pričakoval kakega vojaško razgledanega novinarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek