Slovenska vojska

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Slovenske vojake postavili na stran okupatorjev in poražencev!

 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.949
5.131
113
So še preveč novi, bodo ostali v uporabi oz. za rezervne dele.

To bo zamenjava za 30-40 let stare Tam BOV.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
So še preveč novi, bodo ostali v uporabi oz. za rezervne dele.

To bo zamenjava za 30-40 let stare Tam BOV.

Hummerje se uporablja samo na tujih misijah kjer so prisotni američani. Razlog je da so tam tudi delavnice in rezervni deli. V sloveniji pa stojijo na parkiriščih, pa pladenj pod motorjem/menjalnikom kot pri oldtimerjih v Bistri. S tem da v Bistri tistih par kapljic olja 1x na leto pobrišejo, prio Hummerjih je treba pa redno praznit in dolivat tudi če se nikamor ne premaknejo! ;)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.709
113
kod Džej-Zija
Sem se peljal z enim na dnevu odprtih vrat. Drvarnica, da ni večje, ne gre dobesedno nikamor. Žre pa kot ferrari na dirkališču. Za naše razmere popolnoma neuporabna kripa, preširoka, pretežka, preokorna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.541
113
Si se že vozil v vojaškem vozilu, ki se ne pelje tako kot opisuješ? Za namen kot jih uporablja naša vojska (to je da gnijejo pod nadstreški in v kropilah) so več kot odlična.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.709
113
kod Džej-Zija
Puchi so precej bolj primerni za naše razmere. Hummerjev še vojaki ne marajo. :valjamse: Zmagovalna je pa ogromen tovornjak, privlečen iz Afganistana (se mi zdi), ostanek ameriške vojske v puščavski kamuflažni barvi, ki nam ga je ameriška vojska podarila. Širok pa krepko čez en pas naše avtoceste. Ta iz vojašnice ziher še ni šel in odlično služi tvojemu opisu namena.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Po vsakem umiku iz Afganistana ameriška vojska ali razprodaja ali podarja težko opremo, ker je transport nazaj v ZDA predrag.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.949
5.131
113
Ta iz vojašnice ziher še ni šel in odlično služi tvojemu opisu namena.

Takrat so jih dobili 7, plačalo se je transport. 3 so bili predelani za inženirce, za razminiranje. Ostali so verjetno za rezervne dele.

V vseh svoji modrosti so pa Hrvati dobili čez 200 kosov teh vozil. Z porabo 50l/100km verjetno služijo istemu namenu ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To žre pa skor tako kot moj moped, ko sem dal gor fergazer od bčs-ke :valjamse: . Do najbližje pumpe 7 km daleč je bil ravno en kestel ...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Ko so delali v JLA premik ruskega radarja na tovornjaku z bencinskim motorjem, so imeli na poti od Beograda do Valjeva eno tankanje. Razdalja je kakih 100 km (da ni bil v resnici električar?). Možno sicer, da je JLA imela kak interni predpis, da nivo goriva ne sme pasti pod določeno raven, da ne bi kje na civilni cesti obstal.
Velika poraba je sicer za vojsko tečna, ker je treba na položaj spraviti več goriva, ampak vseeno ni katastrofalna za uporabo opreme v boju. Precej večje sranje je, če je oprema preobčutljiva, prezahtevna za popravilo.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Fotr je bil šofer v JLA. Je vozil en tovornjak, bencinar, ki je po njegovih besedah pil 1liter na 1 kilometer.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Zmagovalna je pa ogromen tovornjak, privlečen iz Afganistana (se mi zdi), ostanek ameriške vojske v puščavski kamuflažni barvi, ki nam ga je ameriška vojska podarila. Širok pa krepko čez en pas naše avtoceste. Ta iz vojašnice ziher še ni šel in odlično služi tvojemu opisu namena.
Da nismo ravno teh jajcev kupili še novih ene 30 in jih ta teden dobili dobavljenih, celo v zeleni barvi? :zmaga:

Ker nam seveda ob naročilu nihče ni povedal, da bo misija v Afganistanu čez pol leta uspešno zaključena... :valjamse:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Puchi so precej bolj primerni za naše razmere. Hummerjev še vojaki ne marajo. :valjamse: Zmagovalna je pa ogromen tovornjak, privlečen iz Afganistana (se mi zdi), ostanek ameriške vojske v puščavski kamuflažni barvi, ki nam ga je ameriška vojska podarila. Širok pa krepko čez en pas naše avtoceste. Ta iz vojašnice ziher še ni šel in odlično služi tvojemu opisu namena.
Puchi nimajo balisticne zascite, hummer jo ima. Hummer je bil razvit za vleko artilerije in je v osnovi tovornjak, puch pa osebno vozilo
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.949
5.131
113
Da nismo ravno teh jajcev kupili še novih ene 30 in jih ta teden dobili dobavljenih, celo v zeleni barvi? :zmaga:

Ker nam seveda ob naročilu nihče ni povedal, da bo misija v Afganistanu čez pol leta uspešno zaključena... :valjamse:

Ja, kot menjava za 40 let stare Tam-ove oklepnike.

BOV_BSD_%282%29.jpg
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Ja....Jimmy so bli to.... Zadaj mel dve osi z dvojnimi kolesi....so notranji par vedno dol metali da je manj pil!


Če odgovarjaš na porabo 100/100 je bil verjetno ZiL-131.
V Titogradu smo imeli na njemu "kilowat" - "malo močnejšo" radijsko postajico ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N