Sledenje vozil?

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.157
340
83
39
jaz imam pa eno vprašanje. gledam za sledenje vozil po internetu. pa so več al mn taki, da stalno veš kje je vozilo, pa gprs prenaša podatke na strežnik skuz. jaz pa iščem nekaj v smislu, da bi pač bil gps v vozilu, podatki bi se ne vem, shranjevali, potem pa da bi 1x na tedn pregledal pač zgodovino kaj in kako je bilo. kje je bilo vozilo, kolk časa, kaj je delalo? a obstaja kaj takega v tem smislu?

hvala in lep pozdrav
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.938
3.956
113
Citat:
Uporabnik pek007 pravi:
jaz imam pa eno vprašanje. gledam za sledenje vozil po internetu. pa so več al mn taki, da stalno veš kje je vozilo, pa gprs prenaša podatke na strežnik skuz. jaz pa iščem nekaj v smislu, da bi pač bil gps v vozilu, podatki bi se ne vem, shranjevali, potem pa da bi 1x na tedn pregledal pač zgodovino kaj in kako je bilo. kje je bilo vozilo, kolk časa, kaj je delalo? a obstaja kaj takega v tem smislu?

hvala in lep pozdrav

Obstaja; ti misliš GPS logger? (torej da ni GSM/GPRS povezave ampak pdoatke preneseš ročno preko kartice?)

Imaš pa pri sledenju vozil tudi način "pollinga" podatkov - torej terminalna naprava shranjuje podatke in jih potem (na zahtevo) pošlje ... poteka pa zadeva isto preko GPRS povezave, tako da ni nevemkako uporabno oz. je tole uporabno samo v kombinaciji z vožnjo v tujini (pač podatke potegneš ko si v domačem omrežju in s tem 10x zmanjšaš strošek).
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.157
340
83
39
ja, še za to morem pogledat, gps logger. na ta način sem imel v mislih.

hvala
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.938
3.956
113
GPS loggerjev je kar nekaj, večinoma delujejo tako da shranjujejo podatke na SD kartico. Sicer pa lahko za osnovno GPS logiranje uporabiš tudi Garmina ali kakšno ekvivalentno navigacijo (večina jih to omogoča).

Boljše GPS logerje se prikjuči podobno kot terminalne naprave za sledenje vozil; torej imaš poleg pozicije na nek interval lahko tudi statuse (kdaj je kontakt, odprta vrata, ...).

Sicer pa zakaj boš to rabil?

Dober GPS loger še vedno rabi dober program za pregled podatkov (kar ponavadi ni zastonj) - če pa kupiš/najameš napravo za sledenje pa tudi ni strošek tako velik .. v bistvu je cena prenosa podatkov okoli 2EUR/mesec, sedaj samo vprašanje koliko te oskubijo za "najem" aplikacije. Ampak danes za ceno pod 10 EUR mesečno dobiš že solidno celovito rešitev ki ti omogoča real-time pogleda na vozilo + razne alarme ob premikih, vklopih, ...
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.157
340
83
39
rabil bi za kombi ko ga imam v firmi. zdi se mi, da šofer mal bluzi in še popoldan se okrog fura... rabim pa tko, pač da bi na konc tedna uzel pa pogledal kaj in kako. sam kje je bil, pa mogoče čas od točke do točke. tako da čist preprosto, niti ne rabim ne vem kake programske opreme. je čist google dost pomoje... samo da vidim, kje je bil...

sem mal gledal za te loggerje zdej, pa nisem našel nič pametnega, niti nič takega sz SD kartico ali pa kaj. mogoče kak link? pa kej da baterije dolgo drži recimo
smile-1.gif


hvala
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.938
3.956
113
Za take z SD kartico vem da se uporabljajo v raznih kamionih čeprav je tega zadnje čase vedno manj ker je prenos GPRS postal relativno poceni (ceneje kot pa plačevat nekumu da ti zacelo floto zbira kartice po kamionih). Preveri mogoče na ebayu (mogoče celo bolhi) za rabljene ...

Drugače malce poglej za BT GPS sprejemniki, dosti jih ima namreč tudi funkcijo logiranja podatkov.

Kar se tiče baterije dvomim da bo kakšen deloval 24/7 cel teden, tako da poglej za tistimi ki imajo opcijo priklopa na 12V .. sej ga potem nekam skriješ (recimo v armaturko).
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Problem zna biti kdaj se memory zapolni. Za cel teden voznje zna biti pomoje tole premalo.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Na garminu, ki ima 10.000 točk in jih nisem zapolnil na celodnevnem izletu po Avstriji, ta naprava pa si zapomni 65.000 točk, tako da zna biti kar dovolj.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
65.000 točk mu zadostuje za več kot teden, edino če mu voznik vsak dan šverca Romune od border to border
tongue-1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.693
519
113
42
povsod malo
Pojma nimam kaj imamo nekaj gold piše gor.
V glavnem ima funkcijo da od te pa te ure logira in pošlje SMS, da je v gibanju ravno zaradi teh privat voženj ima tudi neke vrste do te pa te točke ne pošlje SMSa ko pa gre čez določeno točko pa ga pošlje to je fajn, če se vozi samo po mestu, da ti ne pošilja za vsak premik SMSa. Na mesec pošlje okoli 50 SMSov vsi logi so pa shranjeni na SD kartici. Včasih mu dela problem, če dolgo časa stoji na mestu in gre na standby in rabi par minut, da najde svoj položaj v tem času je pa že čez pol Kranja recimo.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Jaz sem na ebayu kupil bt gps ki ima tudi vgrajen logger.v programu ki ga dobiš zraven,lahko nastaviš kako naj beleži oz. kdaj naj beleži.recimo vsako sekundo minuto uro. ko vozilo pelje več kot ... km/h ali pa ob premiku vozila.
Sam sem recimo nastavil da mi je beležil vsakih 5 minut ,pa se mi spomin ni zabasal.Ko hočeš preveriti podatke ga vzameš ven,priklopiš na komp in potegneš podatke na google maps.tam imaš potem vsako pot zarisano z časom vožnje in hitrostjo ipd.
Edino kar res rabiš je napajanje saj baterija ne bo zdržala teden dni.
Moj je bil podoben temu - ebay
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
S tem se ne bi ravno strinjal. Teoretično je ena točka na sekundo, kar znese precej več. Naprave sicer znajo točke potem spuščat, ampak vseeno bi lahko padel ven. Sam sem v enem dnevu bil že blizu 10.000 točkam.

LpT
 

DAKS

Zelenc'
3. okt 2010
1
0
1
49
Mb
Pozdrav,imam vprašanje katera napreva pa je najbolša.Potreboval bi eno napravo za sledenje ampak sem popolni laik v tem a mi mlahko svetujete od najcenejše verzije do najražje.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz imam cvs mobile in če rabiš samo za SLO je zadeva smešno poceni, lahko pogledaš za eno leto nazaj celo zgodovino postankov, hitrosti...
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
GPS loggerjev je kar nekaj, večinoma delujejo tako da shranjujejo podatke na SD kartico. Sicer pa lahko za osnovno GPS logiranje uporabiš tudi Garmina ali kakšno ekvivalentno navigacijo (večina jih to omogoča).

Boljše GPS logerje se prikjuči podobno kot terminalne naprave za sledenje vozil; torej imaš poleg pozicije na nek interval lahko tudi statuse (kdaj je kontakt, odprta vrata, ...).

Sicer pa zakaj boš to rabil?

Dober GPS loger še vedno rabi dober program za pregled podatkov (kar ponavadi ni zastonj) - če pa kupiš/najameš napravo za sledenje pa tudi ni strošek tako velik .. v bistvu je cena prenosa podatkov okoli 2EUR/mesec, sedaj samo vprašanje koliko te oskubijo za "najem" aplikacije. Ampak danes za ceno pod 10 EUR mesečno dobiš že solidno celovito rešitev ki ti omogoča real-time pogleda na vozilo + razne alarme ob premikih, vklopih, ...

Bi lahko, magari na PM izvedel kdo ponujo celoviteo rešitev sledenja že do 10€/mesec? A to je za ta denar samo Slovenija pokrita?

Kako pa se že reče tistim gsm karticam ki so samo za gprs prenos, se nikakor ne morem spomnit....

Lp, burgy