Škoda octavia combi 2013

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Nič ne izgubiš. Če ne rabiš res ful prostora, je itak vseeno, če ga rabiš, pač daš dvojno dno stran in je klasično veik prtljažnik. Je pa placa spodaj toliko, da je prostor uporaben - noter gre recimo zložljiv ležalnik za na plažo (ki ni ravno tanek) ...

Tudi jaz ne štekam tega dvojnega dna.
Zakaj bi tlačil ležalnik (ali karkoli drugega) še pod en pokrov v prtljažniku samem in ga potem spet vekel ven, če lahko enostavno samo odprem prtljažnik, flikem not ležalnik (ali karkoli že) in zaprem prtljažnik? Kot da bi moral skozi tri vrata v WC. Ena so vrh glave.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Zakaj dvojni pokrov?
V avtu imaš verjetno nekaj stvari, ki so stalno noter, drži? No, te pospraviš pod dvojni pokrov in imaš zgoraj prost prtljažnik. Seveda, če rabiš vse litre (kar pa je izredno redko, a ne?) potem vržeš tisti pokrov ven, saj ti krade dragocene litre.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik sad pravi:
V avtu imaš verjetno nekaj stvari, ki so stalno noter, drži? No, te pospraviš pod dvojni pokrov in imaš zgoraj prost prtljažnik. Seveda, če rabiš vse litre (kar pa je izredno redko, a ne?) potem vržeš tisti pokrov ven, saj ti krade dragocene litre.

Res je, samo teh še zdaleč ni toliko, da bi zasedle celotno površino prtljažnika v višini 15 cm (ali tam nekje). Pa tudi tistega nekaj orodja in prčkarij je lepše pospravljeno v škatli za orodje, ki pa je v dvojno dno ne morem spravit.
Saj vem, vsak ima svoje mnenje, meni osebno je tole popolnoma neuporabno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
No saj, vsak ima svoje potrebe in mnenje. Samo ne mi reč, da vsakič rabiš vseh 600+ litrov prljažnika?
wink-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
V avtu imaš verjetno nekaj stvari, ki so stalno noter, drži? No, te pospraviš pod dvojni pokrov in imaš zgoraj prost prtljažnik. Seveda, če rabiš vse litre (kar pa je izredno redko, a ne?) potem vržeš tisti pokrov ven, saj ti krade dragocene litre.

Res je, samo teh še zdaleč ni toliko, da bi zasedle celotno površino prtljažnika v višini 15 cm (ali tam nekje). Pa tudi tistega nekaj orodja in prčkarij je lepše pospravljeno v škatli za orodje, ki pa je v dvojno dno ne morem spravit.
Saj vem, vsak ima svoje mnenje, meni osebno je tole popolnoma neuporabno.

Kot si napisal, kakor komu. V domačem Versu se pod pokrovom dvojnega dna vozi prva pomoč, deka, nakupovalne vrečke, polezi 2 para rolerjev in pozimi 2 para drsalk, varnostni 3kotnik, dežnik, zložljiv stožec, prekrivalo za prednjo šipo, kak vitrex, gasilni aparat pa verjetno še kaj. Pa se da še kaj porinit noter.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
Pri meni ni toliko štos dvojnega pokrova to da je stalna krama pospravljena. Bolj to da ti ni treba vsako težjo stvar vlačit čez tisti rob.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Ma ja, sploh v touringu je to vrhunsko narejeno-če podreš zadnje sedeže dobiš popolnoma ravno "fleho" brez nakladalnega roba, ok, tistih par cm... Ne vem pa kako to izgleda v octavii, ker tisti globok prtljažnik (beri: visok nakladalni rob) mi nekako ne potegne.
17758-icon_confused.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
Brez roba in pika. Kakor imaš rob moraš dvigovat da ven dobiš. Naloži kaj težgega z viličarjem v prtljažnik z robom. Vem da je za viličarja kombi, ampak tudi v merivo smo že z viličarjem nakladali.
 
Nazadnje urejeno:

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik veracoche pravi:
Tudi meni to dvojno dno, da bi imel raven nakladalni rob, ni všeč, saj izgubiš na prostoru.

Nič ne izgubiš. Če ne rabiš res ful prostora, je itak vseeno, če ga rabiš, pač daš dvojno dno stran in je klasično veik prtljažnik. Je pa placa spodaj toliko, da je prostor uporaben - noter gre recimo zložljiv ležalnik za na plažo (ki ni ravno tanek) ...


Kakšna je pa kaj nosilnost tega dvojnega roba, a sploh zdrži obtežbo 100-200 kg? Ker v skrajni sili se da v karavanu prespat da ni treba šotora postavljat
smile-1.gif
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Kakšna je pa kaj nosilnost tega dvojnega roba, a sploh zdrži obtežbo 100-200 kg? Ker v skrajni sili se da v karavanu prespat da ni treba šotora postavljat
smile-1.gif

Sem imel A6, pa potem octavio I, pa se mi zdi da ma dvojno dno večjo nosilnost kot tisti pokrov rezervne gume:) Brez skrbi lahko naložiš ali spiš gor.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Mah, čisto brez roba imam edino v Pajerotu, BMW ima to malce drugače, vendar veliko bolj user friendly kot škoda ipd.... Sicer pa v osebni avto z viličarjem itak ne bi nikoli nič nalagal.
wink-1.gif
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
905
153
43
KSZ:

Kak je z lastništvom pri nakupu Škode na pol pol - je lastnik leasing? Kako je potem z zavarovanjem in registracijo - delaš vse sam, kot da je tvoj avto ali dela vse leasing hiša?

Nikdar še nisem imel dela s finančnim leasingom, pa mi ni čist jasno, kako potem stvari potekajo.

Hvala in Lp,
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
tale nova varjanta financiranja (akcija 1% in 0% obresti) mi je še dodatno približala tole škodo, tako da bom verjetno vzel combi bencinarja Elegance 1.4 TSI . me je pa pri spisku dodatne opreme malo zmotila cena 1400 eur za Columbus. A ta zadeva res prinese takšno dodano vrednost?
stupid-1.gif
meni se zdi rahlo precenjena...
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
905
153
43
JA, sam že naročil, sicer limuzino, 1.2 TSI, elegance, čakalna doba 8-10 tednov (
uf-1.gif
) ampak kaj moreš.

1.4 je bil sicer želja, vendar pogledano skupaj glede na stroške, čez leto, sem se odločil za 1.2.

Glede Columbusa, ja cene so zelooo visoke, jaz tega nisem izbral, zaradi navigacije ne rabim, so tu telefoni, pa še vedno Garmin prav pride, če že leži v predalu.
smile-1.gif


Lp,
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Navigacijo ima tudi Amundsen. Če je ne rabiš, je tudi Bolero ok izbira, vsaj ta nova verzija (jest ga v Superbu nisem vzel zato, ker ima res počasen in neroden vmesnik).

Sicer pa, naj ljudje rečejo kar hočejo, kdo vzame Columbusa, ga vzame zaradi izgleda. Saj je boljši, a ne 1500 eur boljši.