Škoda octavia combi 2013

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Kdo ve zakaj mora imeti Octavia nakladalni rob? Če ga ne bi imela bi bila pa res top buy.

Kupiš dvojno dno pa nakladalni rob zgine.... 150€
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.439
332
83
34
Nekaj izgubiš na višini prtljažnika, dvojno dno pa ima tudi svojo nosilnost. Če ne bi imela nakladalnega robu bi jih pomoje prodali še enkrat toliko..
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
522
8
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7524789&show=1
Tale bo tapravi
467716-post_slo.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.439
332
83
34
Možno, da bi bilo to pljuvanje v lastno skledo. Mogoče se potem ne bi prodalo toliko Passatov, Superbov..čeprav niso v istem razredu..
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
819
113
veracoche, in s koliko opreme in za koliko si kupil tole Octavio?

Glede na slike je pa tisti nakladalni rob minimalen, pri svojem avtu imam tudi dvojno dno, da kao ni tega robu, pa sem se že večkrat vprašal zakaj to šaro od dvojnega dna prevažam v avtu, če rabiš dostavnik pač kupiš Berlingota.
Tako BTW, koliko je pa omejitev teže tovora na zadnji osi, saj ne da se kdo tega drži ampak vseeno?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Možno, da bi bilo to pljuvanje v lastno skledo. Mogoče se potem ne bi prodalo toliko Passatov, Superbov..čeprav niso v istem razredu..

Nakladalni rob je posledica ojačitev karoserije, ga ima tudi Golf (variant) in je tam verjetno zato ker se ne da drugače rešit "nahrbtnika". Osnovna platforma je narejena za krajša vozila z odrezano ritjo kjer je rob klasika in tako se prenese tudi v te večje modele.
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
veracoche, in s koliko opreme in za koliko si kupil tole Octavio?
Vzel sem Elegance opremo, kovinsko barvo, senzorje spredaj, ogrevanje sedežev, simply clever paket, pregradno mrežo prtljažnega prostora, alarmno napravo, rezervno kolo, vrečo za smuči. Mogoče sem še kakšno stvar pozabil.

Tudi meni to dvojno dno, da bi imel raven nakladalni rob, ni všeč, saj izgubiš na prostoru.

Ko sem jo kupoval, je dejansko še ni bilo v Slo in so to prodajalci imeli kot argument, da sploh ne morejo dati popustov. Ena avtohiša je rekla, da je cena po ceniku in konec. Drugače pa se je takrat dalo dokaj normalno dobiti 5%, eni pa so mi šli še malce bližje. Nisem nek pogajalec, zaradi spremembe lokacije službe pa sem želel avto tudi čimprej dobiti in nisem težil.
 

azeed

Pripravnik
15. sep 2011
104
2
18
Citat:
Uporabnik veracoche pravi:
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
veracoche, in s koliko opreme in za koliko si kupil tole Octavio?
Vzel sem Elegance opremo, kovinsko barvo, senzorje spredaj, ogrevanje sedežev, simply clever paket, pregradno mrežo prtljažnega prostora, alarmno napravo, rezervno kolo, vrečo za smuči. Mogoče sem še kakšno stvar pozabil.

Tudi meni to dvojno dno, da bi imel raven nakladalni rob, ni všeč, saj izgubiš na prostoru.

Ko sem jo kupoval, je dejansko še ni bilo v Slo in so to prodajalci imeli kot argument, da sploh ne morejo dati popustov. Ena avtohiša je rekla, da je cena po ceniku in konec. Drugače pa se je takrat dalo dokaj normalno dobiti 5%, eni pa so mi šli še malce bližje. Nisem nek pogajalec, zaradi spremembe lokacije službe pa sem želel avto tudi čimprej dobiti in nisem težil.

pa si uspel združiti popust tudi z ugodnim financiranjem, ki ga imajo v akciji (50/50 ali 1%)? namreč, meni so tako rekli, da zaradi tega ugodnega financiranja ne morejo dati popusta...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik veracoche pravi:
Tudi meni to dvojno dno, da bi imel raven nakladalni rob, ni všeč, saj izgubiš na prostoru.

Nič ne izgubiš. Če ne rabiš res ful prostora, je itak vseeno, če ga rabiš, pač daš dvojno dno stran in je klasično veik prtljažnik. Je pa placa spodaj toliko, da je prostor uporaben - noter gre recimo zložljiv ležalnik za na plažo (ki ni ravno tanek) ...
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
905
153
43
Zdravo!

Pri pol pol in 1% ti ne dajo nobenega popusta, ker ti nudijo dejansko brezobrestni kredit oz. pri 1% preplačaš slabih 5% obresti.

Lahko pa ti dajo max 5% popusta če prideš s kešom tja. če ga imaš.

Tudi sam še čakam na potrditev prodaje starega, potem pa naročilo novega, vzel bom na pol, pol, ker sedaj toliko denarja nimam na kupu.

Lp,
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Akcija 50/50 se izteče konec tega meseca. Imaš mogoče info, da jo bodo podaljšali ali nameravaš to izpeljati v teh par dnevih?
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Citat:
Uporabnik azeed pravi:
pa si uspel združiti popust tudi z ugodnim financiranjem, ki ga imajo v akciji (50/50 ali 1%)? namreč, meni so tako rekli, da zaradi tega ugodnega financiranja ne morejo dati popusta...
Nisem se zanimal za tole financiranje, tako da ne vem.
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik veracoche pravi:
Tudi meni to dvojno dno, da bi imel raven nakladalni rob, ni všeč, saj izgubiš na prostoru.

Nič ne izgubiš. Če ne rabiš res ful prostora, je itak vseeno, če ga rabiš, pač daš dvojno dno stran in je klasično veik prtljažnik. Je pa placa spodaj toliko, da je prostor uporaben - noter gre recimo zložljiv ležalnik za na plažo (ki ni ravno tanek) ...

Potem pa super tole. Jaz podobno poznam že iz prej omenjenega Pola, ki ima tudi nek pokrov za spodnji del prtljažnika. In tisti plastični nosilci so v majhnem prtljažniku prav tečni, če želiš notri postaviti nekaj škatlastega. Če v Octavii niso v napoto, potem je čisto OK, čeprav se jaz za moje potrebe vseeno ne bi odločil za nakup.

Mi lahko kdo iz izkušenj pove, če imajo Passat, Mondeo, Insignia, C5... ali tudi avtomobili Octaviinega razreda raven nakladalni rob? Imajo ravnega samo s pomočjo takšnega dvojnega dna, kakor je v Octavii, ali je to že brez takšnih pripomočkov?
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
905
153
43
Jutri se dobim s morebitnim kupcem. Možakar ima velik interes, če bo jutri potrdil nakup obstoječega, grem v petek naročiti novega. Potem še pridem skozi na 50:50.

Sem preverjal pri prodajalcu, pa ni imel nobene informacije ali bodo podaljšali ali ne. Na spletu tudi ni nič razvidno.

Sem pa gledal na spletu, da je prodajalec iz Celja napisal, da je v tej Octavii nov 1.2 motor s jermenom, tako da mi nič ni jasno.
link - spodaj pri dodatnem opisu

Lp,
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Ja, nova Octavija 1.2 TSI nima več verige, temveč jermen. To je novejši 16v motor.