Šentilj - Graz

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Poznavalce prosim za mnenje, kaj je na tej poti bolj smotrno - kupiti vinjeto in peljati po AC, ali se peljati po lokalni cesti.
Čas NI denar v mojem primeru, po kakšnih luknjah pa se tudi ne bi rad vozil.

Hvala!
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Cca. 15-20 minut je razlike če greš po stari cesti - greš pa mimo Lipnice skozi Wildon in naprej (mimo letališča) do Gradca. Samo za pot v Gradec nakup vinjete IMO ni potreben, si lahko tudi po stari cesti kar hiter.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Lokalna cesta ni slaba. Je pa precej krožišč in omejitev se je dobro držati, čeprav so kazni manjše kot pri nas.
Časovna razlika je kot so ti že napisali relativno majhna. Pa še vidiš nekaj vasic.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.625
113
Navigacija....das izogibanje stroskom...nalozis radarje in ne rabis vinjete
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.625
113
Viamichelin.com... Avoid toll...pa dobis ruto!

Za rihtanje garmina javi na zs
wink-1.gif
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Mene pa zanima kako je v avstrijsko vinjeto do prvega izvoza na regionalko(mejni prehod šentilj, torej boste vedeli zakaj sprašujem). Torej pripeljem po AC iz smeri SLO. Sedaj zavijem dol pri mondu na staro cesto. A je možno da se brez avstrijske vinjete peljem normalno čez mejni prehod po avtocesti in potem takoj na prem izvozu 500m skrenem dol je to ok al sem v prekršku. Pravtako me zanima iz obratne smeri, če lahko tam ko je krožni promet in lahko zavijem na AC in se peljem lepo zadnjih 500m po avtocesti skozi mejni prehod? Upam da razumete zakaj se gre. Ker sedaj vedno po stari dol pa čakam semaforje itd.. In me zanima če lahko tudi tako kot sem zgoraj opisal?
LP
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
336
10
18
Ne delaj tega raje. Kolega je z istim namenom šel po avtocesti do prvega izvoza, pa je bil na njegovo nesrečo ravno takrat zaprt zaradi del na cesti. Je šel dol pri drugem izvozu, kjer pa je dobil 120€ kazni za vožnjo brez vinjete. =] Kako je do prvega izvoza, ne vem. Pravim ti samo, da se neboš zajebal. Sicer pa je magistralka do Leibnitza dobra oz. luksuz proti našim. Časovno ni neke hude razlike, pa zategneš ga tudi lahko na par odsekih. =]
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.148
2.762
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik SimonS pravi:
Ne delaj tega raje. Kolega je z istim namenom šel po avtocesti do prvega izvoza, pa je bil na njegovo nesrečo ravno takrat zaprt zaradi del na cesti. Je šel dol pri drugem izvozu, kjer pa je dobil 120€ kazni za vožnjo brez vinjete. =] Kako je do prvega izvoza, ne vem. Pravim ti samo, da se neboš zajebal. Sicer pa je magistralka do Leibnitza dobra oz. luksuz proti našim. Časovno ni neke hude razlike, pa zategneš ga tudi lahko na par odsekih. =]

Hm, kaj ni tako, da do prvega izvoza od meje ne potrebuješ vinjete? Sicer nikoli nisem preverjal ampak tako je bilo že večkrat rečeno in nekateri znanci so tako že večkrat naredili od mejnega prehoda Karavanke pa še nisem slišal, da bi kdo kazen dobil. Tudi jaz sem že 2x ali 3x šel po tunelu brez vinjeta dol na prvem izvozu. Saj so mi tudi prodajalci na Petrolu pred mejnim prehodom potrdili, da do prvega izvoza ne potrebujem vinjete. Nikoli sicer ni bilo kakšne kontrole ampak zdaj res ne vem ali sem bil v prekršku ali ne. In, če nisem bil v prekršku potem tudi tvoj kolega ni bil, saj je šel dol na prvem izvozu, ker je bil pač prejšnji zaprt in to bi morali upoštevati.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Bemu sunce - a ločite med Karavankami in Šentiljem? !

S plačilom tunelnine "kupiš" tudi pravico vožnje od prvega uvoza do prvega izvoza (velja v obe smeri). Na drugih delih A in SLO avtocest pa rabiš vinjeto od prvega milimevra avtoceste - ergo takoj od meje.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.148
2.762
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Bemu sunce - a ločite med Karavankami in Šentiljem? !

S plačilom tunelnine "kupiš" tudi pravico vožnje od prvega uvoza do prvega izvoza (velja v obe smeri). Na drugih delih A in SLO avtocest pa rabiš vinjeto od prvega milimevra avtoceste - ergo takoj od meje.

No kaj takega mi pa še nihče ni povedal. Torej so Karavanke posebnost in to res prvič slišim, hvala za pojasnilo. Pa ne se preveč razburjat
wink-1.gif
. Čisto vsega pa res ne morem vedeti.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.034
3.928
113
Vse povsod kjer v Avstriji plačaš predor se lahko voziš brez vinjete med prvim vstopom in prvim izvozom iz avtoceste.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Dostikrat speljejo ves promet na prvo postajališče in preverijo vsakega. Zadnje čase kar sem hodil, je to bolj pravilo kot slučaj.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Dostikrat speljejo ves promet na prvo postajališče in preverijo vsakega. Zadnje čase kar sem hodil, je to bolj pravilo kot slučaj.

Ja, zadnje cca pol leta so nonstop tam!!
Ne grem pogosto v Avstrijo (recimo 1x na mesec), a sem naletela naje 4x!!
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
res je, zadnje case je na prvem povicaliscu vedno kontrola...sicer pa gre zelo hitro
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Ampak to je po prvem izvozu iz AC, torej mora biti posameznik prav neumen, da zavestno vozi po AC brez vinjete.

Jaz se še spomnim, pred mnogo leti, ko sem šel prvič po naši AC do šentilja, potem pa sem zgrešil izvoz, na meji nisem upal obrnit, potem pa ves posran do prvega izvoza, vzornih 130 sem se peljal
smile-1.gif


So se pa zdaj, jodlarji, končno spravili sanirati to betonsko polomijo od AC, tako da mogoče bo sedaj tudi vožnja do graza postala relativno udobna. Čeprav še jih čaka ogromno dela, ker na določenih odsekah nabija kot po granitnih kockah.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Torej, a lahko greš po AC do 1 izvoza brez vinjete ali ne, ker tudi sam grem kdaj po stari cesti do Graza in grem na stari prehod, kjer pa je cesta kot da je zminirana.