Seat Leon, Opel Astra, Renault Megane, konkurenca.

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Joj, Guardy, ampak tisto kar si nalimal od konkurence je isti bruh.

Kot si rekel, vsake oči imajo svojega malarja. Ampak zaenkrat si ti edini, ki preferira renonja pred ostalimi
smile-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Realno pa je Kadjfailova armatura bližje Holcvagnovi kot Meneganovi. Samo za LCD v širino je malo zmanjkalo, verjetno v glavi dizajnerja. Proporci, kaj je že to?

8.jpg
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Nekaj o Astri bi popravil. Meni noben senzor ne piska brezvee, vedno je za to razlog, ali trava, ali pločnik, ali dvignjena medkolesnica na makedamu. Sem pa bral da znajo mlahave tablice motit. Moja ima očitno dovolj trden okvir. Zna pa motit glasnost senzorjev. Zadnji so še posebej glasni, pa tudi izklopili bi se lahko, ko je avto v leru.
Navigacija res nima slovenskega glasovnega vodenja, vendar vselej prikazuje potrebno smer na dispeju med števci. Lahko pa enostavno nastaviš jezik na angleščino, pa je. Kar je tudi pametno, ker takrat delujejo glasovno opravljanje, v stilu "call ImeŽene". Upgrade me jezi, kot verjeto nekaj lastnikov drugih znamk. Ne vem pa kako ima uprejde rešena konkurenca. Jaz čakam na kak hek, če ga bom sploh dočakal.
Table za naselja bere vse, in temu primerno kaže omejitve na sredinskem zaslonu. V teh pol leta kar lastnim avto, nisem polagal pažnje kako je s križišči, kjer bi se naj omejitev nehala. Ampak verjentno je neka logika, a ne, sicer bi kazal eno omejitev vse dokler ne prebere naslenje, kar pa ni res (toliko sem vseeno opazil).


Glede rje. Opla muči vse kaj druga, kot rja. Rja je na zadnji točki Oplovih problemov.

To je moje mnenje, Probal sem biti objektiven. Ne kujem je v zvezde, a avto mi je kot tak všeč.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Joj, Guardy, ampak tisto kar si nalimal od konkurence je isti bruh. Mazda, kot da ima zadevo iz AliExpressa gor napopano, Seat in Megane imata podobno žalost )Megane še malo bolj kar se tiče zaslona avdio naprave), tudi Astra je isti šmorn.
Dizajn sredinske konzole je isti šmoren vsepovsod. Srednja do pretežna žalost, če smo iskerni, težko bi rekel da je nekaj ultimativen bruh in ultimativen vau...

Ðizus Roberto... pa kakšna armatura je tebi sploh všeč? Pa ne z kakimi Bimerju ven hodit, ki so po ceni 3,4,5 ali 6 kratnik vozil o katerih teče govor.
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kaj to pri Mazdi potem že na končni destinaciji tablico nabijejo? Bruh.
Astra, Megan in tisti ostali francoz pa sorry, ni neke bistvene razlike v dizajnu sredinske konzole... Vsak ima kakšen feler. Če ti pa digitalni merilniki niso všeč je pa tvoj problem, meni so pa analogni pase. Pa zato ne tulim da so ostali bruh, tako kot ti.
Vsak ima svoj okus. Ampak ti pa vsiljuješ lastnega ostalim.

Kako ne tulis... ko pa se v vsaki temi, kjer kdorkoli kaj negativnega cez Renault napise takoj oglasis... Pa menda si celo sam priznal, da je Megane "bruh"
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Zadnjih dveh ne smem komentirati ker si ju lastim in bom pristranski. Je pa seat bolj rjav kot Opel kljub temu da ima dve leti manj (pa 80 kkm več). Bo pa tudi Opel po 13 letih rabil počasi malo licarja....
Renault armaturna: a je tablica na pantih in so pod njo se skriti gumbi armaturne plošče?
Mazda:klasična kapelica katero so vgrajevali pri konkurenci že pred desetletjem....
In ja Roberto je kar lepo zadel.za Mazdo. Tisto kapelico ji je na montiral nas uvoz in pred predajo vozila.
Na njegovo žalost je isto naredil tudi Renault. Samo da ni postavil na vrh armaturne, Mpak da je 10" tablico nasravfa preko obstoječih gumbov in odprtin na armaturki.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Roberto je par dni goltal zalitve njegove svetinje, danes pa se mu je komplet odpulilo, ni vec zdrzal
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
pa saj je že par dni nazaj obtoževal da pod vplivom pišem, sicer se je zatipkal ... tak da
evil.gif


eno je da si fanboy, on pa že malo meji nekam drugam
grin1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Nekaj o Astri bi popravil. Meni noben senzor ne piska brezvee, vedno je za to razlog, ali trava, ali pločnik, ali dvignjena medkolesnica na makedamu. Sem pa bral da znajo mlahave tablice motit. Moja ima očitno dovolj trden okvir. Zna pa motit glasnost senzorjev. Zadnji so še posebej glasni, pa tudi izklopili bi se lahko, ko je avto v leru.
Navigacija res nima slovenskega glasovnega vodenja, vendar vselej prikazuje potrebno smer na dispeju med števci. Lahko pa enostavno nastaviš jezik na angleščino, pa je. Kar je tudi pametno, ker takrat delujejo glasovno opravljanje, v stilu "call ImeŽene". Upgrade me jezi, kot verjeto nekaj lastnikov drugih znamk. Ne vem pa kako ima uprejde rešena konkurenca. Jaz čakam na kak hek, če ga bom sploh dočakal.
Table za naselja bere vse, in temu primerno kaže omejitve na sredinskem zaslonu. V teh pol leta kar lastnim avto, nisem polagal pažnje kako je s križišči, kjer bi se naj omejitev nehala. Ampak verjentno je neka logika, a ne, sicer bi kazal eno omejitev vse dokler ne prebere naslenje, kar pa ni res (toliko sem vseeno opazil)..

Bila sva skupaj s prodajalcem na testni vožnji + imel sem avto na izposoji nekaj ur, da sem lahko testiral razne funkcije. Ko sva se s prodajalcem peljala iz ceste, kjer je 90km/h v mesto, kjer je tabla recimo "Medvode", je včasih prebral in razumel, da je sedaj omejitev 50km/h, včasih pa ni in je še vedno kazalo 90km/h. Direktno sem ga vprašal, kje je fora in mi je povedal, da se to redkokdaj zgodi in da bi moral v 99% prebrati. OK, se peljeva naprej, sva v mestu, kjer je omejitev 50km/h in greva proti Ljubljani. Iz Medvod proti Ljubljani je vmes še Medno, kjer je omejitev najprej 70km/h, potem 50km/h in potem 60km/h. Vse je lepo prebral. No sedaj pa sledi ta problem, katerega bom poskušal podrobno opisat.

Sva na cesti, kjer je omejitev 60km/h in ta omejitev velja do prvega križišča, ki pa ni označeno, koliko je naprej omejitev. Ko greva mimo tega križišča, nam vozilo še vedno prikazuje, da je omejitev 60km/h, čeprav v realnosti velja omejitev 90km/h.

Torej, če spregledamo tisti 1%, ko naj ne bi prebral table za mesto, je še vedno prisotna ta težava, da vozilo nima v sebi vgrajenega pravila, ko je lahko po raznih križiščih tudi brez znakov omejitev drugačna. Samo to sem hotu povedat - torej če ne deluje samo v 1 primeru, potem to zame ni tehnologija, na katero bi se jaz osebno lahko zanesel. Predstavljal si, da si nekje v Nemčiji, nimaš pojma kje, ne poznaš mesta, ne poznaš naselja in zato se zanašaš na ta sistem prepoznavanja znakov. Prišel boš v situacijo, ko boš ti peljal 50km/h, čeprav ti bomo za tabo vozila blendala ali trobila, ker je omejitev 90km/h, ker pač ni bilo znaka, da lahko pelješ 90km/h, ampak je bilo vmes neko križišče, katero razveljavi prejšnjo omejitev itd itd.... po možnosti te bo še kakšen policaj ustavil zaradi prepočasne vožnje in povzročanja nepotrebne gneče
grin1.gif


Saj imajo verjetno tudi ostala vozila, ki imajo omenjeno funkcijo, enake težave (nisem testiral pri ostalih), ampak imajo pa zato verjetno v sami navigaciji prikazano stalno omejitev hitrosti in se lahko v končni fazi orientiraš po njej, če že sam ne veš, koliko se kje pelje. Res pa je tudi to, da ima lahko sam zemljevid napačno vrisano omejitev in si potem na istem.

Oh ja, ta tehnologija nam samo otežuje vožnjo, zato se dejmo raje ravnati po pameti in zaupati samo vase
grin1.gif


Ja, drugače pa ta nova Mazda 3 je tudi všečna, lepa zunaj in znotraj, ima pa seveda tudi Mazda svoje anomalije. Če se ne motim ti dajo pri Mazdi kar 12 let garancija proti rjavenju? Naj me nekdo popravi, če temu ni tako.... nekje sem to prebral pa sedaj ne vem, ali je to Opel ali Mazda.... Mazda 3 nima strešnega okna in navigacija se ti predvaja samo v voznikovem zvočniku, tako a če imaš glasbo na glas pozabi, da boš karkoli slišal (tudi tu imaš 2 regulatorja zvoka - enega za glasbo in drugega za navigacijo; če boš enega povišal boš moral tudi drugega in obratno - torej spet se lahko med vožnjo ukvarjaš samo s tem, da loviš teto iz ozadja, ko bo nekaj povedala, da boš lahko zvok povišal ali znižal)
cry12bpy.gif


Res ne razumem zakaj take gluposti prihajajo ven, kdo jih potrdi, pa saj to so lahko še ne varne zadeve, če se med vožnjo s tem ukvarjaš jaoooo
10.gif
če je že narejeno, da se uporablja, potem se naj naredi tako, da se varno uporablja!

Še enkrat: vzemi Leona ali Golfa! Imata najmanj anomalij, lepo izgledata tako en kot drug zunaj in znotraj in dobil boš precej opreme
grin1.gif
(p.s. morda boš z Golfom počasneje izgubljal ceno, kot pa z Leonom - ugibam).
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Skoraj ne verjamem, da ima katerakoli znamka rešeno razpoznavanje znakov do take mere, da bi bilo vedno prav pohendlano terminiranje omejitve zaradi križišča. Vsaj ne da bi bili vmes neki gps podatki. Konec koncev vsaj polovica dejanskih voznikov tega ne šteka čisto, pa včasih moraš itak imet sposobnost gledanja okol ovinkov da bi v tem našem kaosu z boka razpoznal a je tam znak in kateri je. Avstrijci imajo to kljub enakemu pravilu, lepo rešeno še z eksplicitnim zaključevanjem omejitev.
Glede na to da je avtonomna vožnja res na pragu in bo od tega odvisno koliko bo avto sam peljal, bi bilo najbrž najbolje to uzakonit kar na nivoju cele EU.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To, da krizisce razveljavi omejitev, je posebnost v Sloveniji... v Nemciji tega kolikor vem, ni...poleg tega sistem za prepoznavanje znakov prikaze tudi razne table namescene na mlajih ob rojstnih dnevih... Zadnjic, ko sem imel na testu Priusa s tem sistemom je zaznal v naselju znak 80, ki je bil namescen na mlaju
wink-1.gif
... in malo pred tem tudi znak 90, prav tako v naselju in namescen na mlaju... Ti sistemi so samo za pomoc, ne pa, da se na njih 100% zanasas...
 
Nazadnje urejeno:

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Kar z drugimi besedami pomeni, da so neuporabni in moteči. In za to naj bi jim še plačal?! Niso resni.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Ok, to še ne pomeni da niso uporabni. Kako naj avto ve da znak ni pravi in je obšen na ograji pri slavljencu?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Pogleda na navigacijo, kje se nahaja. Ce je v naselju in v SI je verjetnost da ima nekdo 60, 70, ......
smile-1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
In če v navigaciji ni prave omejitve, je spet štala. Npr. dela na cesti in začasno postavljena omejitev, napaka v zemljevidih in podobno.
Da bodo sistemi dovolj pametni, da sistem pogrunta, kaj je neumno postavljen znak za omejitev in kaj pravilno, bo pa še trajalo.

Jaz sem dotično funkcionalnost na Priusu deaktiviral. Namesto prikaza omejitve hitrosti imam nastavljen prikaz trenutne porabe goriva. Znake pa že znam sam gledat.
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Rekel je tvoj kompanjon. Poišči. Nič ne vpijem, samo mi gre pa pošteno na organ nabijanje loverjev posamezne znamke, kako je oh in sploh in pluvanje po drugih. V prvi ali drugi objavi. Kot da ne moreš napisati meni pa merilniki ne sedejo, ker imam raje analogne. In tako naprej. Ne. Treba je nabijat u 3 PM čez celo temo. Vedno eni in isti. Cizy, Sajkek, Simon_something, tokrat še Guardy (et tu, Brutus). V bistvu... mah brez veze. Je Andree Citroën že vedel zakaj mora poskriti prototipe spačka pred Porschejem... 40 let delat tehnološko zastarelo vozilo (hrošč) je tudi svojevrsten dosežek... zaslepljenosti kupcev in nezmožnosti koncerna ponuditi kaj sodobnejšega... še dobro da je DKW naredil model Ro80 v prejšnjem stoletju, da je imel potem konceren osnovo za sodobne Audije.
Pa itak je vseeno vsi smo fanboyi lastnega pleha, ampak eni zaslepljeni do fundamenta. Kot križarska vojska v 11 stoletju, ki ne prenese nikogar (konkurence, drugačnosti).
Tale tema je zaradi zgoraj omenjenih bebcev pistala greznica in žal mi je, da sem sodeloval v njej. Se opravičujem OT.
@Jest... a je kdo pametno kaj argumentiral? Ni, vključno s tabo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Malo preveri na zacetek teme, kdo je zacel smetit... Hoci je samo dodal sliko enega izmed kandidatov in da je za kotlat grda... ti si se pa takoj spotaknil ob njegovo mnenje... in mu vsiljujes svojega...
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja, vprašal sem zakaj je za kozlat grdo. Da naj pove. Ali pa naj napiše da je njemu za kozlat grdo. A ne smem? A sem dobil odgovor? Ne, dežurna nabijala so začela. Meni je tudi marsikaj grdo. Pa ne posiljujem s tem.