Seat Leon, Opel Astra, Renault Megane, konkurenca.

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Clancy pravi:
Tudi pri VW-ju piskajo prednji parkirni senzorji v primeru sneženja in brozge na cesti. In hudiča ne moreš izkopit. No, lahko trenutno izklopiš piskanje, ampak ko ponovno zazna oviro, spet piska. Za pop....t. Si ne predstavljam, da imaš daljšo pot v takem vremenu.

Sneg in ostale ovire, ki so dejansko prisotne, so povsem razumljive, da motijo parkirne senzorje. Problem je to, da ko ni ničesar pred tako, da še vedno piskajo. Ugotovili smo, da je pri novi Astri to zaradi "prevelike" tablice oziroma malo večje tablice, kot jo imajo nemci in zato piska. Bo treba obrezat tablico
grin1.gif


Aja pa še nekaj: če se boš odločal za Astro po naročilu, boš čakal 5 do 6 mesecev
crazy1.gif
Za Leona pa verjetno 2 do 3.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
V bistvu je bil bankir na banki tečn, da če hočem dobit stanovanjski kredit ne morem imet tudi leasinga. Ker se je mudilo sem pač Leona prodal... Tisti stanovanjski kredit se je za letos poplačal tako da mi je želja novi avto.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Argumentacija? Resno... ker meni so ogabne rešitve kjer izgleda kot da so nataknili naknadno eno T-Pad tablico... bimerji, audiji, mečke...
holcvagen je v rangu renolda po poziciji zaslona. Osnova je povsod manjši zaslon...

argument je ta, da je pač dejansko za kozlat grdo, zgleda ko 15 let star lcd tv, ki je bil dimenzij današnje 40ke, ekran je bil pa 32
vem da nima ekran takega debelega roba, ampak točno tak zgleda ... oba roba skupaj mata večjo diagonalo ko zaslon
hysterical-1.gif
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Ja Leona sem prvič čakal 3 mesece in se mi je vmes stari pokvaril tako da samo iz zaloge... Trenutno so na zalogi "stari" modeli s 3000€ popusta samo imajo večinoma veliko opreme in so dragi. Imam tudi od Astre predračun redna cena 19500, gotovina 17500 leasing 16500 .
d055.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In kaj je tebi osebno višek estetike? Nalimana tablica? Ford, Holcvagen derivati, kjer je bolj ali manj ista zgodba? Zadeva res suck, ampak ne zaradi tega kar si ti napisal.
Če pa je to tvoje subjektivno mnenje, potem pa redu. A se bojim da ni... da si sveto prepričan da je tvoj pogled na estetiko dejansko etalon...
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Za 20.000 sem dobil Ford Mondeota, 5V, bencin 160 KM, business oprema (samodejno parkiranje, navigacija, start/stop, kontrola voznega pasu, vizualni dodatki zunaj/noter...) in zimskim paketom (ogrevanje prednjega stekla, volana, sedeži in ogledala Sicer je rabljen 6 mesecev .
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Pazi pri Opel u ker je pri njih nizka cena in visoka skupna cena ko sešteješ vse obroke skupaj.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Argumentacija? Resno... ker meni so ogabne rešitve kjer izgleda kot da so nataknili naknadno eno T-Pad tablico... bimerji, audiji, mečke...
holcvagen je v rangu renolda po poziciji zaslona. Osnova je povsod manjši zaslon...

Kako argumentacijo bi ti imel? To je za kozlat grdo in pika. Inspiracija od Tesle, reno izvedba katastrofa.
Btw, so ze porihtali pri novem meganu, da se sredinska konzola ne premika? Sem se vozil zadnjic z starim, star par mesecev, ko sem z desno nogo butnik ob plastiko, se je cela konzola kar lepo premaknila. Sramota za ta razred. Nivo izdelave klasicno francosko porazen. Sem iz firbca se probal pri golfu in octaviji. Ne premakne se niti za mm.

@avtor, jaz bi leona, ni tu neke dileme. Megana pa vzames ce si fen bozicne razsvetljave cez celo leto in hifi stolpov iz 90ih
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nimam megana, ne vem. Imam pa kađija, je v redu skup sestavljen, brez nekih čričkov in pomikov sredinske konzole.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Kaj vas pa recimo moti pri Astri?

Foter si je tudi lastil novega leona xperience z vso mozno opremo po 15 letih lastnistva bmw-ja in je ponovno po 6 mesecih sel nazaj na novega bmwja f30 320d xdrive msport.

Leon je bil v ovinkih cisto prevec gumijast in mu to ni bilo vsec, medtem ko vsi bmw-ji katere je imel so sli skozi ovinke kot po tracnicah.

Pred novim letom je mama kupovala nov avto. Probat sta sla fiesto, fabio, ibizo, cliota in corso.

Na koncu je z ocetovo pomocjo izbrala novo corso. Avto je 1.4 90km z veliko opreme (color edition) in se izjemno lepo pelje za tak majhen avto.

Tako da sklepam, da je astra boljsa od konkurenca vsaj v legi na cesti. Tudi Komotar jo je zelo pohvalil.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Mi smo imeli doma corso in astro. Uradni servis Avtotehna Vis. To da nikoli niso nič popravili za kar si jim avto pripeljal, za škripanje amortizerjev na corsi smo ga peljali 3 krat tja kao vsakič urejeno pa nikoli nič. Enako z astro ckrne en modul v garanciji, še v obraz mi je lagal da so ga zamenjali čeprav me je drug z servisa uro prej klical da naj pridem po avto in ga pripeljem drugič ker nimajo rezervnega dela na zalogi (čeprav je bilo to že drugič ko sem ga peljal ker naj bi ga naročili). V glavnem po 2 letih sem spizdil drugam(k privatniku) od takrat ni več nobenih problemov.
Je pa tega že 5 let mogoče so se kaj popravili (ampak dvomim)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Katera avtotehna vis pa, ce ni skrivnost?

Mama je avto kupila v Skofji Loki in bi ga tja tudi vozila na servise dokler je avto v garanciji.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Kaj vas pa recimo moti pri Astri?

Foter si je tudi lastil novega leona xperience z vso mozno opremo po 15 letih lastnistva bmw-ja in je ponovno po 6 mesecih sel nazaj na novega bmwja f30 320d xdrive msport.

Leon je bil v ovinkih cisto prevec gumijast in mu to ni bilo vsec, medtem ko vsi bmw-ji katere je imel so sli skozi ovinke kot po tracnicah.

Pred novim letom je mama kupovala nov avto. Probat sta sla fiesto, fabio, ibizo, cliota in corso.

Na koncu je z ocetovo pomocjo izbrala novo corso. Avto je 1.4 90km z veliko opreme (color edition) in se izjemno lepo pelje za tak majhen avto.

Tako da sklepam, da je astra boljsa od konkurenca vsaj v legi na cesti. Tudi Komotar jo je zelo pohvalil.

Se pravi kupil je leona in pricakoval da se bo vozil kot bmw, ki stane x2?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Menjal je znamko, zaradi problemov z bmwjem. Na testni voznji mu je bil leon super in ga je potem tudi kupil, ko pa se ga je privadil mu ni bila vsec lega na cesti in je ponovno pristal na bmwju.

Upam, da mu ne odleti spet veriga in razdelilnik pogona VTG.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Mi ni dalo miru in sem moral it skozi konfigurator.

Vzel sem Golfa comfortline in Leona Style. Oboje 92KW TSI ja.
Pri obeh sem pustil vse default, dodal sem samo Led luči.

Naneslo je 20.475,97 € za Golfa in 19.868,06 € za Leona.

Ampak...

Golf ima v serijski opremi: Senzor za dež in svetlobo, parkirne senzorje spredaj in zadaj samozatemnitveno ogledalo in mislim da tudi lane assist, nisem prepričan.

Ko torej dodaš Leonu še Tehnični paket in parkirne senzorje zraste cena na: 20.510,94 €. Če ima Golf tudi lane assist pa je potrebno dodat še asistenco 1 pa je še dražje.

Se mi je zdelo da bo takšen rezultat, ker tudi ko sem sam kupoval, sem začel z Leonom, pa se je na koncu Golf izkazal za najbolj optimalnega. Pa je bila tudi Oktavija na meniju

R-line paketa pa kot kaže trenutno ni v ceniku.

Pa dobro izbiro ti želim in ne pozabi, da je tole cena po ceniku in da moraš spulit vsaj še kakšnih 10% popusta.

Če smo picajzli: Golf ima v tej opremi 15 colska platišča, Leon pa 16 colska.
smile-1.gif


Sicer pa moram kar pohvalit VW: Golf ima že v tej izvedbi kar dosti opreme, tako da je odločitev bolj stvar prefence znamke. Leon se meni osebno vseeno zdi da že v tej opremi nekako zgleda, medtem ko je pri Golfu za nek soliden izgled nujen R-line paket.

Ima Golf boljšo ceno kot rabljen, kar spet malo prevesi tethnico.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Katera avtotehna vis pa, ce ni skrivnost?

Mama je avto kupila v Skofji Loki in bi ga tja tudi vozila na servise dokler je avto v garanciji.

Na celovški
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Če smo že na tem, bi raje BMW 5 (če že denar ni pomemben). Za 20 jurjev je pa to to.