Seat Leon, Opel Astra, Renault Megane, konkurenca.

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Citat:
Uporabnik sylver pravi:

Aja pa še nekaj: če se boš odločal za Astro po naročilu, boš čakal 5 do 6 mesecev
crazy1.gif
Za Leona pa verjetno 2 do 3.

shocked-1.gif
mi smo ga naročili konec 30. oktobra, dobili smo ga konec januarja - 3 mesece smo čakali.

Naročilo smo 5 vratno izvedbo, 1.6 dizel, avtomatik, innovation oprema. Dodatno smo vzeli metalik barvo, napredni pomočnik spredaj zadaj(kamera, vzratni ogledali ogrevani, el. preklopni, opozarjanje na mrtvi kot),paket innovation (navigacija, usnjen volan, matrični led žarometi), paket za zimo 2(ogrevanje vseh sedežev in volana). Cena 21.420€.

Zaenkrat smo zadovoljni z njim. Ne vem o kakšni slabi kakovosti vi to govorite? Meni deluje v redu
smile-1.gif

Vozi se lepo, sedi se v redu - tudi na zadnjih sedežih (glede na mojih 190 cm).

Gledali smo pa še megana. Se ne spomnim dobro, ampak avtomatik je imel na voljo samo s slabšo mašino, in če bi hotel imeti podobno opremo kot pri astri, bi moral vzeti usnjene sedeže, ki pa stanejo dodatno 2000+€. Če bi to vzel bi krepko presegel ceno od astre.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Poglej se mazdo 3, precej opreme v revolution izvedbi, edino stresnega okna ne bo. Meni dalec najbolje narejen avto od teh. Megane je znotraj meni enostavno grd, navzven se mi tudi nekako ne dopade vec navkljub zacetnem navdusenju in se renault je. Astra je bila meni na 16-kah pretrda, cist prevec recimo v primerjavi z meganom.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A res? Ampak danes sem na AC peljal mimo ene Mazde 3 (dokaj nova, mogoče prejšnji model) ki je bila zadaj po prtljažnih vratih zarjavena kot kakšna Daewoo Nexia po obrobah...
In to je kvalitetno narejen avto?
Pa ni prva Mazda ki sem jo videl da je zarjavena...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A res? Ampak danes sem na AC peljal mimo ene Mazde 3 (dokaj nova, mogoče prejšnji model) ki je bila zadaj po prtljažnih vratih zarjavena kot kakšna Daewoo Nexia po obrobah...
In to je kvalitetno narejen avto?
Pa ni prva Mazda ki sem jo videl da je zarjavena...

Raje malo rjava vrata kot pa tista nagravžarija od armaturke v meganu
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mazda kot Opel... rja...
A misliš da je Ford pa perla? Low-budget kola. Aiwa-stolp sredinska konzola. In človek ki si lasti tako čudo se usaja nad novim Renojem...

Sicer pa Guardy in Simon... koliko renojev sta si že lastila, jih imela, zvozila? Da vem, ali to imata izkušnje izza šanka ali realne, iz uporabe...
@Guardy, Citrone ni Renault, da ne bo pomote... Kolikor vem se tebi naskrivaj toži po francozu...
evil.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Pa da ne bom na pamet govoril... Spodaj so slike armaturk iz vseh 4ih omenjenih avtomobilov. Iz avto.net, najdražji po ceni, novi. Sedaj pa ne vem, kateri normalen bi izbral ta bruh od renoja:
2547434-armaturke.jpg
 

Priponke

  • 2547434-armaturke.jpg
    2547434-armaturke.jpg
    114,7 KB · Ogledi: 187

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Prav neverjetno, da se za čisto vsako sranje na tem svetu najde fanboy.

Res je dobro rekel Adi: "Za prav vsako metlo najde se štil"
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Mazda kot Opel... rja...
A misliš da je Ford pa perla? Low-budget kola. Aiwa-stolp sredinska konzola. In človek ki si lasti tako čudo se usaja nad novim Renojem...

Sicer pa Guardy in Simon... koliko renojev sta si že lastila, jih imela, zvozila? Da vem, ali to imata izkušnje izza šanka ali realne, iz uporabe...
@Guardy, Citrone ni Renault, da ne bo pomote... Kolikor vem se tebi naskrivaj toži po francozu...
evil.gif

Renoja enega. 19ko. Je rjavela, sem sam penzlal, sem jo zvozil.

Opla imam sedaj 9 let, lahko prideš pogledat kako je od kamenčkov luknjast, o kako ornk rji ni ne duha ne sluha. Ene 3 pikce majo mal površinske rjice, pa se mi ne da popravljat. Tako da ne bluzi o oplu zadnjih 15 let in rji...

Ford armaturka je grozna, ampak še zmeraj bolje kot Megan, Talisman al pa konc koncev clio. Pa mi ni všeč in odpadejo že zaradi tega.

Citroen? Saj zgleda avto, zadnje čase delajo celo neke odpulene modele, za moj okus malo prefuturistične. Ampak armaturke so pa ok.


In v avtu se jaz vozim notri, ne zunaj. Tako da če mi je avto notri bruh ni šans da bi to prenašal pol vsa ta leta...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kaj to pri Mazdi potem že na končni destinaciji tablico nabijejo? Bruh.
Astra, Megan in tisti ostali francoz pa sorry, ni neke bistvene razlike v dizajnu sredinske konzole... Vsak ima kakšen feler. Če ti pa digitalni merilniki niso všeč je pa tvoj problem, meni so pa analogni pase. Pa zato ne tulim da so ostali bruh, tako kot ti.
Vsak ima svoj okus. Ampak ti pa vsiljuješ lastnega ostalim.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jaz pa sem imel derivat Opla. Ki je rjavel tako kot original. Razpadel, dobesedno.
KAr pa se tiče armaturke... pač si konzervativen, nekateri bi rekli 100 let za leseno žlico. Pa tudi takšni morajo živeti. Samo mene načeloma takšni ne motijo, tebe pa očitno napredni zelo. Pa še koga na Alterju.
In to je večji problem kot pa kakšno armaturko ima določena drvarnica.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kaj to pri Mazdi potem že na končni destinaciji tablico nabijejo? Bruh.
Astra, Megan in tisti ostali francoz pa sorry, ni neke bistvene razlike v dizajnu sredinske konzole... Vsak ima kakšen feler. Če ti pa digitalni merilniki niso všeč je pa tvoj problem, meni so pa analogni pase. Pa zato ne tulim da so ostali bruh, tako kot ti.
Vsak ima svoj okus. Ampak ti pa vsiljuješ lastnega ostalim.

Kdo komu kaj vsiljuje?
wink-1.gif


Evo, pa da ne bom krivičen. Še armaturke istih vozil, ki so na avtonetu najcenejši, torej ranga 13-15k:
2547445-armaturke2.jpg
 

Priponke

  • 2547445-armaturke2.jpg
    2547445-armaturke2.jpg
    117,8 KB · Ogledi: 177

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kaj to pri Mazdi potem že na končni destinaciji tablico nabijejo? Bruh.
.

A bejž, a nisi ti KAO napreden?
grin1.gif


Se pa tu čisto strinjam s tabo, vse te tablice so meni totalno mimo... Tudi merđo, bmw, ... ki sedaj to delajo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Joj, Guardy, ampak tisto kar si nalimal od konkurence je isti bruh. Mazda, kot da ima zadevo iz AliExpressa gor napopano, Seat in Megane imata podobno žalost )Megane še malo bolj kar se tiče zaslona avdio naprave), tudi Astra je isti šmorn.
Dizajn sredinske konzole je isti šmoren vsepovsod. Srednja do pretežna žalost, če smo iskerni, težko bi rekel da je nekaj ultimativen bruh in ultimativen vau...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Realno: zeh
IMHO: bruh
Drugače pa ista pašta z digitalnimi merilniki kot honda, reno... Za reno so napisali da je vsaj natančen in odziven.