Seat Leon, Opel Astra, Renault Megane, konkurenca.

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Zaenkrat se nekako odločam med temi tremi. Budget je do 20k€. Leona FR sem imel in bil zadovoljen. Astre pa nisem nikoli gledal tako da ne vem nič o njej, sem se pa naročil na testno vožnjo. O Meganu pa tudi ne vem nič razen, da mi gre na živce ko se ponoči za njim peljem
smile-1.gif

V bistvu za sebe gledam nekaj v smislu hot hatchback look s 5imi vrati, med 100 in 150 konji. Najrajši 1.4 bencin ampak tudi diesel ni problem.
Ker nimam preveč denarja za razmetavat pač gledam srednji razred drugače bi se odločal med nemško trojico (A3,MB A, BMW1) + GOLF
Primeri:
http://www.avto.net/Ads/detail...20-%20REZERV...
http://www.avto.net/Ads/detail...8%20LET%20KA...
http://www.avto.net/Ads/detail...nergy%20S%20...

Kakšni predlogi? Hyundai, Kia, Peugeot...
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
za tvoj budget verjetno dobiš vsa vozila tem segmentu.

bi bilo verjetno najboljše da pri sebi razčistiš najprej ali rabiš bencinarja ali dizla.
Če rabiš LED luči potem so na voljo verjetno samo Golf,Leon,Astra,308 in Megane

če siimel Leona in si z njim zadovoljen, potem ne vem če rabiš gledat drugam-je pa res da je med vsemi najdražji... (razen Golfa)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Argumentacija? Resno... ker meni so ogabne rešitve kjer izgleda kot da so nataknili naknadno eno T-Pad tablico... bimerji, audiji, mečke...
holcvagen je v rangu renolda po poziciji zaslona. Osnova je povsod manjši zaslon...
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
1.4 turbo bencin 125KM mi je dost. Je vozil kdo Focusa 1.0 125KM. Veliko KM se mi zdi za tak mlinček.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
sanco
Ford Focus ni mlincek, je kar velik avto, in 125 KM ni neka baharija.
Imam scenica 1.6 dci z 130 KM, pa ni dirkač.
Sem pa cez vikend vozil megana karavana 1.2 tce z 130 konjički, pa sem bil kar malce razocaran, ker me je presenetila samo poraba, zal negativno, konji pa ne.

Odvisno, katera znamka ima tebi najbližje servis, po tem bi se odločal, če izbiraš med temi tremi.
Koliko delaš kilometrov, tu je odločitev med dizlom in bencinarjem.
 
Nazadnje urejeno:

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Če gledaš do 20k je tudi golf (40let oz R-line) v tvojem dosegu... Bi se pa med tvojimi predlogi odločil za Leona.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Moj glas gre Seat Leonu.

Prejšnji vikend sem imel na testu ta novo Astro z veliko opreme in me ni navdušila. Tisti 8" zaslon je kar je. Omogoča standardne funkcije, katere danes dobiš že v vsakem novem avtu - navigacijo, radio, mp3 in BT. To je pa tudi vse. Nekaj me je zelo zmotilo pri navigaciji in sicer to, da lahko v nastavitvah izbereš slovenski jezik menija in imaš potem vse nastavitve lepo v slovenščini, ampak kaj, ko pa potem ni glasovnega vodenja pri navigaciji! Torej, čim spremeniš iz angleščine jezik v slovenščino navigacija služi samo prikazovanju, saj ti ne narekuje več navodil (niti v tujih jezikih ne). To me je precej zmotilo saj to pomeni, da moraš kot voznik, ki se nahaja recimo na neki neznani lokaciji (tujina ipd), vedno gledat v tisti 8" ekran na armaturki, da boš vedel, kam moraš zavit. Načeloma lahko gledaš tudi tam pri volanu, kjer imaš ostale podatke o trenutni porabi - tam si lahko nastaviš, da se ti puščice prikazujejo kdaj moraš kam zavit, ampak to ni to. Poleg tega, če že daš nazaj na angleški jezik, se govorno vodenje pri navigaciji vrne nazaj, ampak pazi zdaj to: glasovno vodenje in predvajanje raznega vira zvoka (recimo radio, mp3 ali BT glasbo) imata vsak svoje nastavitve za jakost zvoka. To v praksi pomeni, da če imaš glasnost radio nastavljeno na 20, moraš tudi navigacijski glas nastavit na 20, da boš sploh kaj slišal, ko ti bo podala navodila. Če pa boš zapeljal na AC, boš zaradi samega hrupa v vozilu povišal glasnost radia na 30 ali 35 in potem ne boš več slišal navigacije, ker je le ta ostala na 20. Moral boš počakati pravi trenutek, da nekaj pove (recimo: "zavijte levo") in šele takrat boš lahko povišal glasnost navigacije na 30 ali 35, da boš lahko sploh kaj slišal. Potem recimo prideš iz AC v neko mesto in seveda zmanjšaš glasnost radia ponovno na 20, ker ti je sedaj, ko si v mestu in kjer ni takega hrupa zaradi hitre vožnje, preveč imeti na 35. Ko se bo oglasila teta iz navigacije te bo skoraj kap, ker je preveč na glas - ona je ostala na glasnosti 35
smile-1.gif
in boš moral spet čakat, da se oglasi (vmes se seveda ustrašiš, ker ne greš za tem, ali pa greš) in šele takrat jo boš lahko utišal na 20. In tako se boš j.... vsakič, ko boš uporabljal navigacijo. Morda to nekomu ne predstavlja težave, ampak meni je to zelo nesmiselno, da imaš 2 različna regulatorja glasnosti. Pa še nekaj pri navigaciji: kljub temu, da ta Navi 900 navigacija uporablja zemljevide od proizvajalca HERE, kateri ima omejitve hitrosti vrisane v sam zemljevid, teh omejitev hitrosti sama navigacija Navi 900 ne prikazuje. Torej med vožnjo ne veš, če voziš prehitro ali prepočasi - ker se ti v navigaciji ne izpisuje, kolikšna je na tej cesti dovoljena hitrost. Res je, obstajajo table na cesti in se lahko ravnaš po njih, ampak taka funkcionalnost bi prišla zelo prav, če že obstaja v samem zemljevidu. Res ne vidim razloga v teh omejitvah, zakaj tega ne omogočijo. Pa še nekaj: pri Oplu boš moral za vsako posodobitev zemljevidov plačati okoli 170 EUR in prejel boš vedno 1 leto stare zemljevide, ker kupujejo starejše podatke zemljevidov, ker so cenejši!

Tisto prometno prepoznavanje znakov tudi ni kaj preveč koristno saj ne prepozna, kdaj je konec križišča in ti še vedno prikazuje, da je omejitev 50km/h, čeprav se lahko pelješ 90km/h. Poleg tega ne prepozna table z imenom naselja/mesta kar pomeni, da če se pelješ po neki izvenmestni cesti, kjer je omejitev 90km/h in se pripelješ v neko mesto/vas, kjer je omejitev 50km/h, ne bo "prebral" te rumene table "Ljubljana" ali "Bertoki", ampak ti bo še vedno kazal hitrost 90km/h.

Sprednji senzorji so kar sami od sebe piskali, čeprav pred mano ni bilo nobene ovire in so bili očiščeni. Sedaj ne vem, ali so imeli kakšno napako ali kaj, ampak mene to ni prepričalo v samo menjavo iz trenutne Astre J (tudi zaradi zgoraj naštetih razlogov in omejitev).

Renault Megane me ne gane, nikoli me ni in me verjetno nikoli ne bo. Tako kot pravijo nekateri, tista tablica na sredini je kot igračka, pa tisti okrogli gumbi pod njo.... kinder jajček
smile-1.gif


Jaz ti svetujem, da ostaneš na Leonu, če si bil z njim zadovoljen. Jaz sem tudi imel Leona (letni 2008) in sem bil izredno zadovoljen z njim, s tem ta novim pa ne bi bilo drugače, saj res ponuja veliko. Pri Leonu boš dobil navigacijo, katera ti bo konstantno prikazovala omejitev hitrosti na cestah, kjer se pelješ, ker uporabljajo HERE zemljevide in imajo v sami navigaciji to funkcijo omogočeno. Poleg tega, če boš zamenjal jezik v slovenščino, ti bo glasovno vodenje ostalo! Pa še sončna streha je pri Leonu "lepša", ker je večja, kot pri Astri, ki je manjša.

Edino, kar bi ti svetoval je to, da vzameš letnik 2017 Leona, ker so notranjost malo polepšali (dobiš večji in bolj pregleden zaslon, internetni radio, Android Auto in Apple Carplay itd...).

Stara armaturka:
823b62f077e40cf69d128ffc42e794491f4d3d91.jpg



Posodobljena armaturka:
seat-leon-5p-2017-dashboard.jpg


Tudi zunanje LED luči so pri novem Leonu malo posodobljene in "večje".
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Med predlaganimi gre moj glas Leonu. Tudi sam nekaj gledam, budget bo verjetno malce višji, ker gledam za karavani ali pa HB (prtljažnik je v Golfovem razredu izredno majhen) en razred višje in pa samodejni menjalnik ali pa brez menjalnika.

Tej konkurenci je po mojem blizu tudi Toyota Auris.

Jaz osebno nebi vezel dizla, bencinar pa naj bo 1.4 ne pa 1.0, to začenja ponujat VAG grupa. Opozarjam te pa na dodatno opremo, Seatu lahko cena zelo varira, ker ima veliko možnosti glede opreme, vsako stvar pa plačaš.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Pri Oplu nagaja za piskanje sprednjih senzorjev ,naš okvir tablic ki je malo večji kot nemški.

Aja kaj pri Leonu je vodenje navigacije , če imaš nastavljene menije na Slovensko v Slovenščini ali tako kot pri Golfu 2016 letnik v Angleščini?

(jebem jim mamico debilno)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Če ti je Golf sprejmljiv, ti definitivno priporočam, da ko boš enkrat imel končno konfiguracijo Leona, preveriš še koliko bi te prišel enak paket v Golfu. Zna bit, da boš presenečen, ker nikakor ne velja, da je Golf vedno dražji. S faceliftom, je cena celo nekoliko padla.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Pri Oplu nagaja za piskanje sprednjih senzorjev ,naš okvir tablic ki je malo večji kot nemški.

Aja kaj pri Leonu je vodenje navigacije , če imaš nastavljene menije na Slovensko v Slovenščini ali tako kot pri Golfu 2016 letnik v Angleščini?

(jebem jim mamico debilno)

Torej bodo sprednji senzorji VEDNO piskali zaradi naše - malo večje tablice? JAOOO kir FAIL je če to res zaradi tega
hysterical-1.gif


Mislim, da pri Leonu glasovno vodenje ostane v angleščini, če daš na slovenski meni ali pa je celo slovensko (čeprav malo dvomim v to). Ampak definitivno je nek zvok (ali angleški ali slovenski) če imaš slovenski meni (sem testiral še na letniku 2015 in se ne spomnim več točno).

Komu j... mamico in zakaj?
grin1.gif
A Oplu?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Malo OPELU pa malo VW, da delajo nekaj naspol.

Pri Opelu pomaga ,če tablico z Tesa trakom prilepiš (brez okvirja) .

Znake pa obvlada samo Avstrijske in Nemške. (hint ,križišče ne razveljavi avtomatsko omejitve)
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Zdi se mi, da je na mojem ženskica govorila slovensko... Kar pa nebi nikoli kupil je Peugeot 208 s hrvaškim menijem. Rajši vidim da so knofi ali pa AIWA radio.

Še psihološko vprašanje
grin1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Mi ni dalo miru in sem moral it skozi konfigurator.

Vzel sem Golfa comfortline in Leona Style. Oboje 92KW TSI ja.
Pri obeh sem pustil vse default, dodal sem samo Led luči.

Naneslo je 20.475,97 € za Golfa in 19.868,06 € za Leona.

Ampak...

Golf ima v serijski opremi: Senzor za dež in svetlobo, parkirne senzorje spredaj in zadaj samozatemnitveno ogledalo in mislim da tudi lane assist, nisem prepričan.

Ko torej dodaš Leonu še Tehnični paket in parkirne senzorje zraste cena na: 20.510,94 €. Če ima Golf tudi lane assist pa je potrebno dodat še asistenco 1 pa je še dražje.

Se mi je zdelo da bo takšen rezultat, ker tudi ko sem sam kupoval, sem začel z Leonom, pa se je na koncu Golf izkazal za najbolj optimalnega. Pa je bila tudi Oktavija na meniju

R-line paketa pa kot kaže trenutno ni v ceniku.

Pa dobro izbiro ti želim in ne pozabi, da je tole cena po ceniku in da moraš spulit vsaj še kakšnih 10% popusta.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Citat:
Uporabnik sanco pravi:
Zdi se mi, da je na mojem ženskica govorila slovensko... Kar pa nebi nikoli kupil je Peugeot 208 s hrvaškim menijem. Rajši vidim da so knofi ali pa AIWA radio.

Še psihološko vprašanje
grin1.gif


Kupi Rdečega
evil.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik sanco pravi:
Zdi se mi, da je na mojem ženskica govorila slovensko... Kar pa nebi nikoli kupil je Peugeot 208 s hrvaškim menijem. Rajši vidim da so knofi ali pa AIWA radio.

Še psihološko vprašanje
grin1.gif

Če prav razumem, si ti že imel Seat Leona (a nova oblika z LED lučmi) in si imel slovensko govorno vodenje v sami navigaciji? In pol si ga prodal in sedaj po 6 mesecih bi spet kupil isti avto, samo da je novejši letnik?
smile-1.gif


Hmm, če si bil zadovoljen, zakaj si ga sploh prodajal? Danes nič ni čudno, tako da če ti ustreza, si ga ponovno nabavi. A boš novega naročeval s tvojimi konfiguracijami ali boš vzel kakega iz zaloge?
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
351
63
Tudi pri VW-ju piskajo prednji parkirni senzorji v primeru sneženja in brozge na cesti. In hudiča ne moreš izkopit. No, lahko trenutno izklopiš piskanje, ampak ko ponovno zazna oviro, spet piska. Za pop....t. Si ne predstavljam, da imaš daljšo pot v takem vremenu.

Če bi trenutno kupoval, ne vem, če se nebi odločil za Leona ST. 3.500€ popusta v primeru financiranja in zimske gume zraven ni slabo.