Covid-19 Še mal o dolgoročnih posledicah

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Dolgoročno kaj nas čaka. Hiperinflacija pravijo. Kar se strinjam.

Mogoče vojne?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Globalno saj lokalno praktično ne obstaja.

Gremo se kar nam rečejo drugi. No saj se praktično cel svet gre isto.

Nekak se mi zdi da kot posameznik moraš bit fleksibilen. Na nič se vezat in čimanj odvisen od drugih.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Dolgoročno kaj nas čaka. Hiperinflacija pravijo. Kar se strinjam.

Mogoče vojne?
O đizs....

še sedanjosti ne shendlate, pa se bi že ukvarjali z prihodnostjo....

Zakaj bi morala bit hiper inflacija, cel svet je v istem zosu in noben ne bi imel nič od tega, da se njegova valuta razvrednoti in tako ceneje plača kredite,
ker v tem primeru se ne bo samo njegova ampak vse... to ni nemčija po WV1
Inflacija bo verjetno višja kot je bila, kar spet pospešuje potrošnjo in višji GBD, ki je na žalost edino vodilo za uspešnost, hiper inflacije to zjebe in velki
playerji tega ne bodo dopustili...

Če vas že sedaj tolk skrbi to, kupte si sedaj dost štrika, da se čez 14 dni lahko že navežete za nekaj kar se verjetno ne bo zgodilo :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Rajš ketno.... korona je pustila posledica na ITM
Če bo denar za ketno.... hiper inflacija pa to....

Res je bolano, folk ne zna cel cajt razmišljat drugega, kot kaj se jim bo slabega zgodilo... Sam da se bo covid umiril, bo pa kriza, pa hiper inflacija, pa pomankanje bakra, pa vilkan na Maleziji, pa Baba Vanga bo kaj "na novo" napovedala, pa sosedov cucek bo kugo raznesel, pomankanje prostitutk, Pfajzer bo nehal viagro delat, pa kraljica se bo prek tindra spoznala z arabskih šejkom in vpeljala širiatsko pravo...

To je to, konc je z nami...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.573
281
113
Na dolgi rok bomo vsi mrtvi. To je edino dejstvo, ki 100% drži.

pa davke bomo vsi placali. to tud 100%

sem upal, da bo tema o posledicah bolezni na ljudeh, ne pa v gospodarstvu in politicnih odnosih.

kaksna vojna no? vojna je predraga, to se je eu ze zdavnaj naucila.

mi kot plebejci ne bomo kej dost obcutil. sel bos na siht, delal 8 ur, placeval poloznice, davke, dopust in krog se obrne.

recimo, je ena faking nasedla ladja dejansko naredila malo potresa na trgu, ki ga bomo verjetno tud mi obcutili.

covid traja pa ze dobro leto, pa ni bilo nobenega efekta. razen minus zaradi lockdownov. in velikih plusov pri vseh ki dobivajo dodatke, da so pridni in molcijo.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Če bo denar za ketno.... hiper inflacija pa to....

Res je bolano, folk ne zna cel cajt razmišljat drugega, kot kaj se jim bo slabega zgodilo... Sam da se bo covid umiril, bo pa kriza, pa hiper inflacija, pa pomankanje bakra, pa vilkan na Maleziji, pa Baba Vanga bo kaj "na novo" napovedala, pa sosedov cucek bo kugo raznesel, pomankanje prostitutk, Pfajzer bo nehal viagro delat, pa kraljica se bo prek tindra spoznala z arabskih šejkom in vpeljala širiatsko pravo...

To je to, konc je z nami...
Tebi ene par stvari ni povsem jasnih. Inflacija bo (je), ker drugače se natiskanega denarja ne bo dalo vrniti.
Od lani takle čas do danes se je podražilo vse od hrane do surovin:

- koruza +58%
- soja +62%
- palmovo olje +84%
- naravni plin +84%
- baker +68%
- nikelj +87%
- cink +88%
- nafta +158%

Kaj to za sabo potegne, je pa takim, kot si ti itak brezveze razlagat.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Tebi ene par stvari ni povsem jasnih. Inflacija bo (je), ker drugače se natiskanega denarja ne bo dalo vrniti.
Od lani takle čas do danes se je podražilo vse od hrane do surovin:

- koruza +58%
- soja +62%
- palmovo olje +84%
- naravni plin +84%
- baker +68%
- nikelj +87%
- cink +88%
- nafta +158%

Kaj to za sabo potegne, je pa takim, kot si ti itak brezveze razlagat.
Nisem rekel da ne bo inflacije, rekel sem da je bila nizka in da je bila želja regulatorjev da bi bila višja in napisal sem da bo višja
in "babje čenče" bodo to nesle naprej da je pa sedaj konec sveta, če bo višja inflacija,...

Ta ki je začel temo je napisal: H I P E R I N F L A C IJ A

Kar je pa daleč on "zdrave" inflacije... ki mora biti za pozitivno rast.


Hiperinflacija

(Hyperinflation)​


Hiperinflacija je ekstremno visoka oz. hitra inflacija (rast cen), ki povzroči precejšnji upad vrednosti državne valute. Hiperinflacija je inflacija, ki se je ne da več kontrolirati in v ekstremnih oblikah lahko povzroči zlom celotnega monetarnega sistema v državi. Čeprav natančne meje za hiperinflacijo ni, nekateri ekonomisti zagovarjajo, da inflacija postane hiperinflacija, ko preseže stopnjo 50% na mesec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Bencin se je podražil. O jej. Inflacija inflacija....
Je pa še zmeraj cenej kot pa za čas šarčeve vlade...