Defibrilator v avtu

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ker se je ta teden precej govorilo o postopkih ozivljanja in ker je defibrilator resilni element, sem mal razmisljal, zakaj tega folk nima kar v avtih.

sigurno nas je kar nekaj potencialnih zrtev, in je fajn, ce je def pri roki.

gledam malo cene, cca 1500e, kar spet ni tako velik strosek, ce z njim lahko resis oceta, strica, brata, soseda ali mimoidocega na cesti.

kako je z vzdrzevanjem defibrilatorja? neki sem slisal, da je treba baterije menjavat...


pri vseh igracah, ki jih ima moderni moski, je lahko tud ena koristna vmes. :)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Mnogi prvi posredovalci ga imajo v avtu.

Oglej si tudi spletni strani Društva prvih posredovalcev: https://prviposredovalci.si/ in aplikacijo iHelp: https://www.ihelp.si/.

Preko njihove spletne strani se lahko tudi kupi defibrilator:

Na splošno bi moral vsak vedeti vsaj to, kje je najbližji defibrilator, ko je doma ali v službi.

V Ljubljani ga avtobusi nimajo, imajo pa ga vsi Kavalirji.

Javno podjetje Ljubljanski potniški promet ima 18 defibrilatorjev. Šest jih je v vozilih Kavalir, eden v električnem vlakcu Urban, dva v turističnih avtobusih, eden v avtomobilu v sektorju tehničnih pregledov, eden v servisnem vozilu in sedem po objektih Ljubljanskega potniškega prometa.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Mogoče začnite s tečajem za bolničarja prve pomoči - priporočam (defibrilator se že najde). Fino je namčre da ga znaš uporabit. Plus masaža srca in umetno dihanje itak pride zraven. Je pa statistika taka da defib. poveča verjetnost preživetja tam za vsaj 4x.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
ker se je ta teden precej govorilo o postopkih ozivljanja in ker je defibrilator resilni element, sem mal razmisljal, zakaj tega folk nima kar v avtih.

sigurno nas je kar nekaj potencialnih zrtev, in je fajn, ce je def pri roki.

gledam malo cene, cca 1500e, kar spet ni tako velik strosek, ce z njim lahko resis oceta, strica, brata, soseda ali mimoidocega na cesti.

kako je z vzdrzevanjem defibrilatorja? neki sem slisal, da je treba baterije menjavat...


pri vseh igracah, ki jih ima moderni moski, je lahko tud ena koristna vmes. :)

zakaj vsi nimamo gasilnega aparata, ki je 100x cenejši in ga skoraj vsak zna uporabiti pa še večkrat ga imaš možnost uporabiti
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Mnogi prvi posredovalci ga imajo v avtu.

Oglej si tudi spletni strani Društva prvih posredovalcev: https://prviposredovalci.si/ in aplikacijo iHelp: https://www.ihelp.si/.

Preko njihove spletne strani se lahko tudi kupi defibrilator:

Na splošno bi moral vsak vedeti vsaj to, kje je najbližji defibrilator, ko je doma ali v službi.

V Ljubljani ga avtobusi nimajo, imajo pa ga vsi Kavalirji.

Javno podjetje Ljubljanski potniški promet ima 18 defibrilatorjev. Šest jih je v vozilih Kavalir, eden v električnem vlakcu Urban, dva v turističnih avtobusih, eden v avtomobilu v sektorju tehničnih pregledov, eden v servisnem vozilu in sedem po objektih Ljubljanskega potniškega prometa.
mnogi prvi posredovalci, da imajo v avtu defi , ki stane 2000€, tole pa dvomim
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Mogoče začnite s tečajem za bolničarja prve pomoči - priporočam (defibrilator se že najde). Fino je namčre da ga znaš uporabit. Plus masaža srca in umetno dihanje itak pride zraven. Je pa statistika taka da defib. poveča verjetnost preživetja tam za vsaj 4x.

defi poveča preživetje konkretno več kot 4x sploh ob VF, kjer si brez defija mrzel, tak pacient ti shodi na mizi v zdravstveni ustanovi brez defija v manj kot 2 minutah, kar je napačno, je laično razmišljanje , da ko nedko pade dol da se ga defibrirlira, infarktov se na čeloma ne, teh je pa največ na terenu
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
ker se je ta teden precej govorilo o postopkih ozivljanja in ker je defibrilator resilni element, sem mal razmisljal, zakaj tega folk nima kar v avtih.

sigurno nas je kar nekaj potencialnih zrtev, in je fajn, ce je def pri roki.

gledam malo cene, cca 1500e, kar spet ni tako velik strosek, ce z njim lahko resis oceta, strica, brata, soseda ali mimoidocega na cesti.

kako je z vzdrzevanjem defibrilatorja? neki sem slisal, da je treba baterije menjavat...


pri vseh igracah, ki jih ima moderni moski, je lahko tud ena koristna vmes. :)
Baterije je treba menjat po uporabi, in po intervalu, ki jih ima vsak aparat lahko različno. Jaz imam takega: https://www.defibaed.si/p1/defibrilator-defibitech-lifeline-aed in je doba za menjavo baterije 7 let. Ima pa dodatno še 9V baterijo, ki poganja kontrolno led diodo in jo je potrebno pogosteje menjat, ampak to je drobiž. Glavna baterija je pa seveda dražja.
Bi ti pa priporočal, da si pogledaš mrežo AED-jev, jih je precej javno postavljenih po občinah. Jaz sem kupil, ker imamo doma srčnega bolnika in je na morju prvi AED oddaljen 10 kilometrov, kar je seveda preveč in je ta AED pač naš sopotnik.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
in kako je z baterijam? na koliko let se menja?
Zgoraj prilepljeni ima baterijo v elektrodah. Torej, če ga uporabiš, moraš menjati elektrode + baterijo. Strošek mislim da okoli 200€. Nov pa se mi zdi nekaj malo preko 1.000€. Baterija v avtu, četudi je zunaj parkiran bi pa morala zdržati nekje 3-5 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Mogoče začnite s tečajem za bolničarja prve pomoči - priporočam (defibrilator se že najde). Fino je namčre da ga znaš uporabit. Plus masaža srca in umetno dihanje itak pride zraven. Je pa statistika taka da defib. poveča verjetnost preživetja tam za vsaj 4x.

no ja, to itak ja.

vseeno je pa verjetno bolje, da se cimprej vzpostavi pulz, da se ne caka predolgo na def.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Če je komu v pomoč: tečaj za bolničajra PP traja ene 3 tedne (popoldanska predavanja), na koncu je izpit (teorija, praksa, med drugim obvezno vsak demonstrira uporabo defibrilatorja in umetno dihanje z masažo srca na lutki, eni dobijo odraslega, eni dojenčka, eni otroka...). Defibrilator je šolski itak tam. Meni je bila zadeva blazno poučna, priporočam vsakomur, tiste 200 ali 300 EUR je bakšiš za vse znanje ki ga dobiš. Imam tudi poln ruzak za PP zdaj :), ni da ni notri, edino defibrilator mi je malce čez budget da bi ga s seboj vozil (plus v službi in doma kjer se večinoma gibljem je na razdalji enih 100m). Če bom šel kdaj lokalno med prve posredovalce si ga mogoče vseeno omislim (če bi imel bližnje s tveganjem bi ga verjetno že imel, kot je nekdo zgoraj napisal)... Sem pa gledal cene in je najcenejši defibrilator tam nekje na 1000 EUR, potem pa gre navzgor. No, vsak sicer upa, da mu tega ne bo potrebno nikoli uporabiti, ampak lajf se zgodi, boljše je vedeti in biti vsaj malo pripravljen kot pa čisto nič.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
Na 112 mislim da imajo lokacije defibrilatorjev( ce niste na domacem terenu)
Dokler se bomo mimo nesrec vozili v stilu BMK, vazno da posnamem (koper pred dnevi) pa res ne rabimo se dfb s seboj vlacit ;) ( za neke neznance, sam sebi ga itak ne moreš montirat)
Fiksni Defibrilatorji (na objektih )so priklopljeni na strom. Filanje baterije in baje ogrevani?)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in shift