Se bo mogoče končno kaj premaknilo? 125ccm z B kategorijo

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Ja, ce hoces bi medkrajevno, gres narest izpit za a in kupis 3 leta star motor za polovico sesalca in se ne treses al ima 7 al 7,8 kw... In gre 87 al 91 na uro...

Pac, mi nimamo taksnih mest kot druge drzave... Da se mores skoz mesto v guzvi z ne vem kakim motorjam pelat... Pri nas v dveh urah prides iz ene strani drzave na drugo...

Za po mestu pa ce bi slo za zmansevanje prometa pa ne vem kaj, je pa 45 na uro cist dost... Sploh zdej k niso vec dvotaktni sesalci... In ne smrdi za tabo... Pac, spet kr ena fora se mi zdi to 125cc... Tist k bi imel neomejeno zeljo z motorjam se vozit se lahko ze zdej... Pa tud fora zdej bo cenovno dostopno sam 6 ur... Se vedno bo 300 euru... Cel izpit pa 1k... Sesalc 125 je ocitno ze pri 4k... Normaln motor pa ok, pred casom bil 2,5k... Zdej je ja ze vec... Ampak se vedno pred tem zakonam je blo cenejs narest izpit pa se furat z motorjam k pa zdej pocen 6 ur in kupit 125 sesalc... Modna muha... Kot 50% ljudi ki ima motor, ga ima zato da ga ma ne pa zato k se mu je fajn vozit... Na leto pa max 2k km... Sicer pa vsakemu svoje...
Ne obstaja pa možnost, da je nekomu enostavno sesalec z 125 kubiki to kaj rabi? Zakaj bi mogo a delat in kupovat motor? Če bo pa majn praktičn. Si mogoče pomislil, da nekdo ne misli met motorja za vozit na izlete ampak zgolj za prevozno sredstvo na šiht in po opravkih. Si pomislil, da se mogoče nekdo 10km v eno smer pelje? je še nekaj takih zadev, ki jih nisi pomislil. Pa ne prodajajo se 125-ke zastojn v takih količinah kot se če pa lahko vse isto delaš z 50-ko al pa kupiš velik motor za pol cene.
Nekaj ne štima v tvoji ugotovitvi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

jest5

Guru
18. avg 2007
25.236
-8.471
113
Lej, on tega ne rabi, torej je brez veze za vse. Alter logika.

Kolega se recimo vozi z Žirovnice na Bled. Kdaj z avtom, kdaj z navitim 2-taktinim sesalcem. Sedaj bo z veseljem odvozil teh 6 ur, ter si nabavil 125ccm sesalec.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ja, jaz ne razumem... imam 50cc, imam 125cc imam 300cc in 750cc... in ja, imam tudi izpit za a... se vozim na dolge ture in na šiht... ampak seveda k zdej je blo pa prepovedano za a it delat... in ne vem kolk je praktičen in manjši sesalc proti enmu navadnemu 125 motorju? sej veš, 125 niso mrcine pa ne vem kaj... jaz recimo imam 125cc v velikosti torija... imam pa tudi 125 v velikosti frčota... ampak nimam pa 125 v velikosti gsa ali maxi skuterja...

pa nisem reku da je neumno... ok, sem... narobe sem se izrazil... nesmiselno... ker če bi komu tolk neomejeno pomenlo se pelat s 125, lahko že vrsto let narediš... in ne šele drug mesec...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Meni se zdi recimo skuter 125 nadgradnja 50 ccm. Pač je malo močnejši in z tem varnejši, ker lažje slediš prometu. Sam ne vidim smisla v recimo 125 v velikosti maxi scooterja kot je recimo yamaha xmax125. Zadeva je konkretno težja in večja, ter manj uporabna v mestu, pa še mal švoh je za svojo maso. Lahko rečemo, da je 125 legalna nadgradnja 50ccm. In to pač ima svoj krog kupcev. Predvsem starejših. Zdej zakaj skuter in ne motor. Pač stvar posameznika, na trgu je oboje, če izvzamemo mladino se večina kupcev odloči za skuter zaradi enostavnosti, prostornosti in uporabnosti. Znanec si je pred leti ob upokojitvi omislil avtodom, na začetku sta z ženo okrog prevažala Piaggio Hexagon ne vem 250 ali koliko. Nerodno, težko, da sta komaj na nosilec dobila. Nato si je omislil Yamaho Delight, takrat še 115. Pod sto kil ima zadeva. Odlično. In ravno avtodomarji in prikoličarji so eden od poglavitnih kupcev. Recimo se stacioniraš nekje pri Zadru. Legalno z 125 lahko brez problema dnevne izlete delaš na velebit, šibenik, Zrmanja, Paklenica, Pag itd. Za to ne rabiš 500 kubične krave zraven vozit, ki je po kilaži v rangu BMW GS. Taki luštni skuterčki za mestne vragolije in kako avtodom popotništvo za zame recimo Yamaha delight, pa honda Vision 110, morda pcx 125, sh125, potem se pa konča. Ostalo je vse preveliko za kako mesto. In tle je niša 125, če hočeš več pojdi na 300+.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox in sad

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Leta 1991 sem bil preprican, da ne bomo nikoli vec placevali za stvari vnaprej in cakali po sistemu ko pride, pride. Po 30. letih se nismo premaknili nika or. Budale ste. Nic drugega.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Samo da ti nisi. To je važno. Za tebe majo vedno prosto linijo. Ko rabiš takoj dobiš.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Leta 1991 sem bil preprican, da ne bomo nikoli vec placevali za stvari vnaprej in cakali po sistemu ko pride, pride. Po 30. letih se nismo premaknili nika or. Budale ste. Nic drugega.
vmes je minilo kaksnih 30 let, ene par vojn in virus z svetovnim vplivom. Da so samo dolocene stvari podobne kot v 91' je sokantno (not).
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
377
123
43
Res je. PCX 125 ni možno dobiti do novembra. Poslal povpraševanje vsem, kar je našel google po sloveniji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.297
9.053
113
kako pa je z eletričarji, v katero kategorijo spadajo oziroma bodo? recimo CE4 bmw, tale me zanima.