Samsung TV 37D6000 in višje

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja seveda je v omrezju. Saj pravim da mi je 1x predvajalo film. Ampak sem moral na racunalniku s programom allshare zagnati film, ki ga je pol predvajalo na TVju. Vendar pod movies na TVju ga pa nisem videl, oz. s TVja sploh nisem mogel dosotpati do share-anih datotek.

Enkrat sem se na drugem racunalniku in drugem TVju igral z Wild Media Server in je zadeva delovala....mogoce malo prepozresen program za racunalnik, sam je delalo vse.

Bom stestiral se doma tale WMS in pa Serviio...

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Zgleda sem malo čorow, ker mi ne uspe usposobit ne WMS-ja in ne ALLSHARE z mojim TVjem. Z allshare programom na PCju lahko predvajam film na TV (Kar je malo blesavo, ker pol moram vstat in it za racunalnik, ce hocem gledat drug film.), sam ne vidim nobenih filmov pod Videi niti pod ALLSHARE ikono. Pise da ni na voljo nobena datoteka, ceprav imam share-an cel disk.

Probam se z Serviiom. Aja firewall je vedno izklopljen

LP
 
Nazadnje urejeno:

Sniper

Fizikalc
24. jul 2007
169
34
28
Pri Allshareu traja dooolgo časa da skreira seznam. Pri meni je trajalo cca 4ure ur da so se filmi in slike pojavile v seznamu na tv. Če si dal v share cel disk bo kar trajalo. Jest imam sharano 13GB slik in 40 GB filmov. Je pa Allshare priročen ker imaš aplikacijo za androida in z telefonom pobrskaš na računalniku, označiš in predvajaš na tv. Je veliko hitreje kot iskanje z daljincem.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
hmmm preveri da si res povezan na allshare na pc in ne na kako drugo napravo.
če si povezan na allshare, pritisni tipko source in izberi allshare. bi te moglo dati v ustrezni folder.
če ne vidiš tega, potem nekaj ni prav naštimano. še enkrat prosim preveri, da je računalnik v domači (home) in ne javni (public) ali službeni (work) mreži...
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@sniper
Ja mozno da je tudi kaj na tem....ker je disk 2TB, ni polno zaseden je pa 100% okol 1TB filmov.

No vceraj sem po poizkusil se Serviio....potegnil z neta, instaliral, nastavil in gledal filme na TVju v 2 minutah. Tako da priporocam Serviio
smile-1.gif
Edini minus ki sem ga do zdaj opazil...šumniki ga nekaj hecajo, in pa ne podpira podnapisov ki so zapeceni v mkv datoteke.

LP
 
Nazadnje urejeno:

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Allshare se mi poveže na TV 5 minut po vklopu računalnika, Serviio pa takoj, pa še manj požrešen je. Ne zna pa za musko meta podatkov na netu poiskat, kot WMP...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Da vas vprašam vse znalce, kakšne so kaj samsung LED televizije serije D5000? Namreč gledam UE32D5000, nisem našel nobenega kvalitetenega reviewa? TnX
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Če snemaš z PVR funkcijo, ostalih programov v tistem času ne moreš gledati...
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Opazil sem, da se pri sheranju HD filmčkov iz PC preko WIFI malo zatika, preko kabla pa gre bp. Nekaj nimam v redu naštimano?
 

Lukin

Zelenc'
14. jun 2011
18
0
1
Tudi jaz se odločam za nakup med modelom 6500 in 7000. V trgovini sem primerjal med LG-ji in sem takoj spoznal, da ima Samsung boljši kontrast. Tudi DTS audio predvaja, ki ga LG ne. Čeprav sem prebral vseh 14 strani na tem forumu, imam še par vprašanj in sicer:

1. Ali se splača odšteti 300€ več za model 700, ki ima 800 Hz? Ali je kvaliteta slike boljša z 800Hz pri 2D sliki kot 400Hz?
2. Nekdo mi je rekel, da se televizor lahko poveže na wi-fi omrežje brez kakršnegakoli dodatnega usb ključka. Je to res, ali moram še kupiti Samsungov usb wi-fi ključek?
3. Kakšne izkušnje imate z predvajanjem ripanih mkv datotek? Ali filmi lepo tečejo?

To je zaenkrat vse. Hvala za hitre odgovore.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Citat:
Uporabnik Lukin pravi:
... Čeprav sem prebral vseh 14 strani na tem forumu, imam še par vprašanj in sicer:

1. Ali se splača odšteti 300€ več za model 700, ki ima 800 Hz? Ali je kvaliteta slike boljša z 800Hz pri 2D sliki kot 400Hz?
2. Nekdo mi je rekel, da se televizor lahko poveže na wi-fi omrežje brez kakršnegakoli dodatnega usb ključka. Je to res, ali moram še kupiti Samsungov usb wi-fi ključek?
3. Kakšne izkušnje imate z predvajanjem ripanih mkv datotek? Ali filmi lepo tečejo?

Se pridružujem zgornjim vprašanjem.
rolleyes-1.gif


Gledal sem serijo 8000 - je smotrno kupiti to serijo ali imajo že nižje serije vse kar potrebuješ?
 

Lukin

Zelenc'
14. jun 2011
18
0
1
Kolikor sem gledal specifikacije, med serijo 7000 in 8000 ni nobene razlike, razen v materialu okvirja. 8000 ima aluminijski okvir. Za tolikšno razliko v ceni se ne splača.

Imam pa še eno vprašanje: ali imajo Samsungi funkcijo na daljincu, da lahko raztegneš sliko, kadar ima film tisti črn rob zgoraj in spodaj?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@lukin:
1.to ne vem
2.od modela 6530 naprej, ni potreben dodaten wifi kljucek za povezavo na brezzicno omrezje. je ze vgrajen
3.brez problemov. Znajo pa bit problemi pri brezzicnem prenosu velikih datotek....govorim o teh vecjih od 20GB.
4.Lahko raztegnes sliko

LP
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Lukin pravi:
Tudi jaz se odločam za nakup med modelom 6500 in 7000. V trgovini sem primerjal med LG-ji in sem takoj spoznal, da ima Samsung boljši kontrast. Tudi DTS audio predvaja, ki ga LG ne. Čeprav sem prebral vseh 14 strani na tem forumu, imam še par vprašanj in sicer:

1. Ali se splača odšteti 300€ več za model 700, ki ima 800 Hz? Ali je kvaliteta slike boljša z 800Hz pri 2D sliki kot 400Hz?
2. Nekdo mi je rekel, da se televizor lahko poveže na wi-fi omrežje brez kakršnegakoli dodatnega usb ključka. Je to res, ali moram še kupiti Samsungov usb wi-fi ključek?
3. Kakšne izkušnje imate z predvajanjem ripanih mkv datotek? Ali filmi lepo tečejo?

To je zaenkrat vse. Hvala za hitre odgovore.

1. bistvena prednost 7000 in 8000 serije je micro dimming. Torej, gre se za bolj pravilen prikaz črne barve, saj v tem primeru tv ( oz. procesor ) nadzoruje ledice; zatemni lahko določen sektor panele; rezultat....dosežena črnina.
smile-1.gif
Ostali dodatki so praktično identični.
2. 6530, 7000, 8000 imajo vgrajen wifi. Nisem pa ziher, če podpirajo N protokol...
3. filmi s podnapisi delajo b.p.
 

Lukin

Zelenc'
14. jun 2011
18
0
1
Mi lahko kdo pove, ali se splača odšteti 300€ več za serijo 7000, ki ima 400 Hz več kakor serija 6500? A se na oko opazi ta razlika v Hz?