Covid-19 samotestiranje...

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
no, recimo da se grem eno resno študijo...in povabim v sobo 30 naključnih ljudi in vsakemu potisnem v roko pištolo. čez pol ure pridem nazaj in na podlagi ugotovitev, koliko ljudi se je v tem času ustrelilo, podam resno mnenje na temo, koliko ljudi se statistično ustreli.
ok, nazaj v slovensko relanost. tole samotestiranje mi je ena taka lepa farsa. najprej nas eno leto matrajo z posnetki, kako se moraš nagniti nazaj in ti zarinejo tisti kol pol metra v glavo (karikiram seveda). no, sedaj pa naše bogastvo (otroci) dobijo tiste lepe palčke in se, vsaj po vseh (!) posnetkih sodeč, le malo popraskajo tam okoli nosne luknje in voila, test opravljen. pa ljubi bog no, a če bo cepivo tudi prišlo kot samocepljenje, a se bojo otroci tudi samo malce dotaknili z injekcijo kože in bo zadeva opravljena????
ajde, morda, ampak res morda pa sem nekje nekaj spregledal in se pri otrocih test "res" opravi samo z praskanjem okoli nosa. ali ušes. ali riti. kaj pa veš...
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Očitno gre za test, ki je manj invaziven, zagotovo pa tudi manj natančen kot test z odvzemom v nosni votlini. Bo pa ujel simptomatskega bolnika oz. otroka z nahodom, ki ne ve ali ima covid ali zgolj prehlad. Kaj tukaj ni jasno?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
ok, potem pa bom naslednjič tudi jaz "zahteval" otroški test. zakaj hudiča mi bo rinil s palico čisto do možganov, če je otroški test "zadovoljiv"?
pa saj mi je popolnoma vseeno...to je vse samo ena zajebancija folka :(
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.069
113
ok, potem pa bom naslednjič tudi jaz "zahteval" otroški test. zakaj hudiča mi bo rinil s palico čisto do možganov, če je otroški test "zadovoljiv"?
pa saj mi je popolnoma vseeno...to je vse samo ena zajebancija folka :(
V jok pa na drevo... kaj ti naj rečemo...

Ostale pa pusti naj se tistirajo kako vejo in znajo.

Saj menda veš da sta invazivnost posega v nosno votlino in natančnost testa premosorazmerna, ne?
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
sej bom šel, ampak igrače grejo z mano :)
ja, vem...bolj mi je butasto to, da bodo pričakovali in proglašali stanje epidemije na podlagi popolnoma zgrešenega testa. oziroma, da ne bo kdo preveč skakal, nenatančnega testa. vsaj posnetkov naj ne kažejo, ker izpadejo debili :( načeloma tisti, ki otrokom "pokažejo" kako in kaj. otrok pa tudi ne bo z veseljem tiščal tiste palice nekam v nos...
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
sej bom šel, ampak igrače grejo z mano :)
ja, vem...bolj mi je butasto to, da bodo pričakovali in proglašali stanje epidemije na podlagi popolnoma zgrešenega testa. oziroma, da ne bo kdo preveč skakal, nenatančnega testa. vsaj posnetkov naj ne kažejo, ker izpadejo debili :( načeloma tisti, ki otrokom "pokažejo" kako in kaj. otrok pa tudi ne bo z veseljem tiščal tiste palice nekam v nos...
Joj joj joj kakšne drame a ko si pa s prstom vrtate po nosu do polovice nosne votline se pa ne sprašujete o invazivnosti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in McGiver

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
očitno si, ko si vrtaš (globoko) po nosu, še malo možganske sive celice masiraš...
tukaj vrtanje (globoko) po nosu nima pomena, ker se ne testiraš. vsaj jaz se ne...za druge ne bom govoril. tukaj govorim predvsem in le o načinu testiranja! kaj si drugi razlagate, je vaša stvar-meni osebno je ta test farsa. e, tko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: frog55