Otrok in nenadna bolezen. Razlaga?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Hčerki (starost 4,5 let) se je sedaj že tretjič v slabih 3 mesecih ponovila ista stvar. Pediater nam žal ne pomaga, ker pač pravi, da je mogoče virus in to je to. Za njih je itak vse virus, podrobnejše razlage pa ne dobim.

Zgodi se vedno enako. Hčerka je čisto ok recimo pol dneva, potem pa nenadoma opazimo, da je zelo vroča (obnaša se še normalno). Izmerim temperaturo in je povišana na okoli 38. Nato se stanje iz ure v uro slabša, temperatura naraste do 39, enkrat je šla tudi do 39,5. Počutje se poslabša in otrok toži po bolečinah v trebuhu.

Otrok gre ležat, apetit sicer še vedno ima in nekaj malega je, pije veliko. Nato praktično čez noč temperatura pade nazaj na normalno, trebuh ne boli več, otrok je normalen. Včasih vse skupaj mine v enem dnevu, včasih v dveh, nikoli pa dlje.
confused-1.gif


Meni nič jasno. Najprej sem mislil, da je kaj s hrano, samo bi verjetno bruhala, driskala, pa tega ni. Potem sem mislil, da je slepič..no, to ni bilo. Zdravnik je rekel samo to, da je mogoče kak virus in naj odleži ter naj zbijamo temperaturo, če bo nad 39,5, samo meni to ni odgovor, sploh, če se zadeva ponavlja.

Kakšna ideja ali pač ti otroci zbolevajo kakor pade in več kot odležat pač res ne more, oz. se vzroka ne išče, ker je itak večinoma "nek virus"?
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Mi smo imeli podobne simptome, kar naenkrat je dobila vročino, celo do 40 stopinj.
Je pa potožila da jo boli koleno. Ob vseh padcih in udarcih je v telo preko rane prišla neka bakterija in povzročila vročino in vnetje kolena. 14 dni je jemala antibiotik, pa še ni čisto dobro. Bila je tudi v bolnici. Sedaj mora paziti, da se ne udari v koleno.
frown-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Prva stvar ki se jo naredi ce dvomis v svojega zdravnika je da zamenjas zdravnika ne pa jokat na forumu. Imas tudi moznost drugega mnenja- da otroka pregleda drugi pediater.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Nekaj podobnega je bilo lani spomladi/poleti z naso triletnico. Nekajkrat na teden dobila vrocino nrez nega razloga. To se ponavljajo vec kot en mesec. Na koncu pregledi ja infekcijski in pediatrični pa so sicer (mislim da, niso vzeli dovolj krvi za laboratorij) potrdili nek virus. Na koncu ga je preholela brez zdravil in mi je bilo zal da je morala prestati vse preglede.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Najmanj kar je da ga pošlje v laboratorij, če tudi to ne potem ga res raje zamenjaj. Problem je edino če ni drugega pediatra v kraju kar je v manjših zdravstvenih domovih pogosto. [cenzura] ga takle mamo v našem zdravstvenem domu ena tudi samo še na penzijo čaka. Ampak imamo srečo da je še ena mlada, ki se vsaj potrudi.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Tako je. Kri v laboratorij in mir. Moja tamala je do četrtega leta imela vse viroze plus dve, ki jih še ni. Ma smo jo imeli po bolnicah toliko, da smo bili že na ti tm. Pol se je pa kr naenkrat umirilo. Res pa je, da ko jo je kaj zvilo, ni hotela ne pit ne jest. To je kr problem. Pub je druga zgodba. Še ko kozla ima skoraj kos kruha pa vodo v rokah. Pa razum, če lahko.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
1. Malo verjetno, da bi kdo na forumu lahko podal bolj natančno razlago kot zdravnik, ki otroka zdravi. Ali drug zdravnik, kjer vprašaš za drugo mnenje.
2. Sam sem še kot odrasel imel nekajkrat "večerno" bolezen. V službi začutil bolečine v mišicah, ko sem se privlekel domov, sem običajno imel že 39 C vročine, ponoči me je kuhalo, naslednji dan pa sem bil kot nov in brez problemov. K zdravniku sem šel enkrat, ko sem ponoči padel v nezavest, verjetno zato ker vročine nisem zbijal in je šlo previsoko. Našli niso nič. Če si v solidni kondiciji, telo lahko ob vdoru virusa generira veliko vročino in z vsiljivcem opravi v nekaj urah. Kadar si šibek, traja bolj dolgo, vročina pa je tudi nižja.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Hčerki (starost 4,5 let) se je sedaj že tretjič v slabih 3 mesecih ponovila ista stvar. Pediater nam žal ne pomaga, ker pač pravi, da je mogoče virus in to je to. Za njih je itak vse virus, podrobnejše razlage pa ne dobim.

Zgodi se vedno enako. Hčerka je čisto ok recimo pol dneva, potem pa nenadoma opazimo, da je zelo vroča (obnaša se še normalno). Izmerim temperaturo in je povišana na okoli 38. Nato se stanje iz ure v uro slabša, temperatura naraste do 39, enkrat je šla tudi do 39,5. Počutje se poslabša in otrok toži po bolečinah v trebuhu.

Otrok gre ležat, apetit sicer še vedno ima in nekaj malega je, pije veliko. Nato praktično čez noč temperatura pade nazaj na normalno, trebuh ne boli več, otrok je normalen. Včasih vse skupaj mine v enem dnevu, včasih v dveh, nikoli pa dlje.
confused-1.gif


Meni nič jasno. Najprej sem mislil, da je kaj s hrano, samo bi verjetno bruhala, driskala, pa tega ni. Potem sem mislil, da je slepič..no, to ni bilo. Zdravnik je rekel samo to, da je mogoče kak virus in naj odleži ter naj zbijamo temperaturo, če bo nad 39,5, samo meni to ni odgovor, sploh, če se zadeva ponavlja.

Kakšna ideja ali pač ti otroci zbolevajo kakor pade in več kot odležat pač res ne more, oz. se vzroka ne išče, ker je itak večinoma "nek virus"?

Že tretjič v treh mesecih ni spet TOK pogosto.... se dogaja.

Tretjič v enem mesecu bi bilo pogosto, to smo mi imeli, je bila ADENOVIROZA.... Sicer pa v laboratorij na pregled, naša je bila slabokrvna premalo železa....smo jo filali z mesom potem, pa ji je popravilo imunski sistem.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Hčerki (starost 4,5 let) se je sedaj že tretjič v slabih 3 mesecih ponovila ista stvar. Pediater nam žal ne pomaga, ker pač pravi, da je mogoče virus in to je to. Za njih je itak vse virus, podrobnejše razlage pa ne dobim.

Zgodi se vedno enako. Hčerka je čisto ok recimo pol dneva, potem pa nenadoma opazimo, da je zelo vroča (obnaša se še normalno). Izmerim temperaturo in je povišana na okoli 38. Nato se stanje iz ure v uro slabša, temperatura naraste do 39, enkrat je šla tudi do 39,5. Počutje se poslabša in otrok toži po bolečinah v trebuhu.

Otrok gre ležat, apetit sicer še vedno ima in nekaj malega je, pije veliko. Nato praktično čez noč temperatura pade nazaj na normalno, trebuh ne boli več, otrok je normalen. Včasih vse skupaj mine v enem dnevu, včasih v dveh, nikoli pa dlje.
confused-1.gif


Meni nič jasno. Najprej sem mislil, da je kaj s hrano, samo bi verjetno bruhala, driskala, pa tega ni. Potem sem mislil, da je slepič..no, to ni bilo. Zdravnik je rekel samo to, da je mogoče kak virus in naj odleži ter naj zbijamo temperaturo, če bo nad 39,5, samo meni to ni odgovor, sploh, če se zadeva ponavlja.

Kakšna ideja ali pač ti otroci zbolevajo kakor pade in več kot odležat pač res ne more, oz. se vzroka ne išče, ker je itak večinoma "nek virus"?

pri nas je isto...enodnevne vrocine, bolecine v trebuhu, drugi dan vse ok.