Otrok, čudna visoka vročina

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Pa res, to mam v glavi ker so govorili, da je lekadol najbolj čist, če je zgolj paracetamol je OK. Sem mislil da je kak daleron proti gripi, ki ima vse živo še not.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Do nedavnega nisem vedel, kar mi je zadnjič povedala kolegica farmacevtka. Paracetamol je sestavina, kjer moramo maksimalno resno vzeti največje dovoljene odmerke. Varno "okno", kjer pomaga in kjer ob predoziranju resno škodi (denimo jetra), je relativno majhno glede na ostala zdravila.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Notri je paracetamol in vitamin c, drugega pa ne. Imam pa tudi jaz v glavi, da je paracetamol zelo nevaren ob predoziranju, ampak na to itak pazimo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
2 dneva kasneje (otrok ves čas brez temperature, čisto ok) kličejo iz vrtca, da ima otrok 39,0 vročine
confused-1.gif

drugič se počaka, da je otrok zdrav predn gre v vrtec. To je najmajn kaj lahko nardiš za njega če ti je že za ostale vseeno.
Drugač pa kaj. pač ma virrozo. kje pa piše da more met 3 dni skupaj vročino in nesme bit vmes dan ali dva ok?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Drugače prav te dni harajo okoli ene resne viroze, tudi mi smo doma pokasirali. V dveh urah na 40C, od (na videz) zdravega otroka. Pedijater pravi, da ima že cel kup takih. Tako da spremljajte naprej, naj doma malo počiva, zadosti vode pit pa z zdravnikom se posvetovat kaj pravi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
podobno sem imel jaz (oz otrok v meni:)) ). Čez dan vse ok, šel tudi v naravo... se zvečer vležem, se tresem, nikakor se segret... Pojem 2 lekadola, se umirim, zaspim in se zbudim prešvican. Se preoblečem, spim dalje, kot da nič ni blo.
Tako se mi je še 2x zgodilo in potem vse ok.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Naš ta mali kuha vročino od 38-39°C že drugi dan. Če jutri ne bo boljše, se gremo pokazat dohtarju...

Drugače pa edino manj apetita, malo zamašen nosek, pa nobenih drugih znakov (ni glavobola, ni bolečin v mišicah ipd...)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kri pregledati, da se izloči bakterijska infekcija... Če ni bakterija, je bilo pri nas na podobnem primeru Adenoviroza. Zelo trdovratna zadeva. Vročina pride in gre, trajalo je 3 tedne
bonk.gif
... Zelo podobni simptomi, kot si jih opisal.

Citat:
Bolnik se lahko en dan počuti dobro in starši dostikrat pomislijo, da so viruse ugnali in otroka odpeljejo v vrtčevsko varstvo. A žal je za adenovirozo značilno, da simptomi za nekaj dni poniknejo, potem pa spet izbruhnejo. Zdravniki svetujejo, na bo tisti, pri katerem so ugotovili to obolenje, še en teden doma, ko ni nikakršnih simptomov več. Le tako boste lahko preprečili, da ne bo zbolela vsa vrtčevska skupina otrok.

http://www.bibaleze.si/clanek/otroske_bolezni/kaj-je-adenoviroza.html
 
Nazadnje urejeno:

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Počakajte še malo. Naša je bila tudi že 2 dneva ok, potem pa tretji dan ponoči 34,8, naslednjo noč isto, potem pa spet 39,0+. Se sploh ne neha.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Še jaz poročam, da smo po 2 dneh brez vročine spet na 38. Pediater pravi, da dokler normalno pije in je, pač doma počivamo. Citiram: "Samo ne na Metelkovo hodit, da ne boste še kaj pobrali!" :D