Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

aljoman

Majstr
16. dec 2013
2.472
-1.339
63
Ampak resno, kaj želijo doseči s tem? Pa s tem ja negirajo vse hudo po vojni, kot da se ni zgodilo. V čem je to "fora"?
Saj je že en tak praznik 23. avgusta, dan spomina na žrtve VSEH totalitarnih in avtoritarnih režimov.
Do danes, ko so odpovedali tale praznik, sploh velika večina ni vedela zanj. Itak so ga sprejeli v odhajanju, brez razprave. V čem je torej fora spet netenja sovraštva med ljudi?
 

B81

22. jul 2007
36.315
10.141
113
Napisal si med vrsticami.
Bolj se mi zdi, da je delavcem stopila na žulj njegova afna, ki se se je med reveži sprehajala z aligatorjem na vrvici.
Poznam še en tak primer, ampak par ni sodeloval z nemci ampak jim je dal za jest pa pit čez dan ko so prišli, zvečer pa so isto prišli naši pit pa jest. ampak so enkrat prišli tudi čez dan (že konec vojne, ko ni blo več nemcev tu) in oba odpeljali.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Napisal si med vrsticami.

Poznam še en tak primer, ampak par ni sodeloval z nemci ampak jim je dal za jest pa pit čez dan ko so prišli, zvečer pa so isto prišli naši pit pa jest. ampak so enkrat prišli tudi čez dan (že konec vojne, ko ni blo več nemcev tu) in oba odpeljali.
A res? Cel en primer poznaš? In veš tudi, kaj je bilo v ozadju? Po vojni so se po kratkem postopku razreševale tudi predvojne zamere. Pa da me ne boš spet obtoževal, da se s tem strinjam. Mojo mamo je recimo izdala sosedova punca, iz zamere, ker jo je njen brat pustil. In mama je bila zaradi tega skoraj dve leti v nemškem taborišču.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

B81

22. jul 2007
36.315
10.141
113
Zal mi je za zvojo nickrivo mamo (mislis rect obtozila, ne izdala?) ampak tudi nasi niso bili nic krivi. Delali firmo, zaposlovali domacine, greh je bil zgleda to, da so imeli vec kot drugi in da je firma bila perspektivna.
Pri tadrugih imeli 70 ljudi zaposlenih, isto. Zal je pri vseh bilo skoda svinca. PO vojni, milomater...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Zal mi je za zvojo nickrivo mamo (mislis rect obtozila, ne izdala?) ampak tudi nasi niso bili nic krivi. Delali firmo, zaposlovali domacine, greh je bil zgleda to, da so imeli vec kot drugi in da je firma bila perspektivna.
Pri tadrugih imeli 70 ljudi zaposlenih, isto. Zal je pri vseh bilo skoda svinca. PO vojni, milomater...
Nič obtožila, prav tekla je na domobransko komando v drugi vasi, da je izdala, kaj se je dogajalo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.486
5.663
113
Kaj je pubeci? Imate probleme? Ste pozabili na samoprispevke v katere smo vsi vlagali? Pa firme, ki so gradile stanovanja in to z našimi žulji , sadove pa potem skoraj zastonj dobili samo nekateri. Očitno imate spomin zlate ribice.
Praviš da bi bilo bolj pametno prodat stanovanja naključnim kupcem, ki bi naključno po želji izselili ali kaj drugega počeli z stanovanji, s tem denarjem pa poravnali te silne samoprispevke?
Ali kaj bi zdaj ti spoloh rad. Vem da te boli, ker nisi imel možnost za 20.000 DEM kupit 50m2 stanovanja, ampak kaj poleg tega te še muči?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.617
6.031
113
blizu močvirne prestolnice
Zal mi je za zvojo nickrivo mamo (mislis rect obtozila, ne izdala?) ampak tudi nasi niso bili nic krivi. Delali firmo, zaposlovali domacine, greh je bil zgleda to, da so imeli vec kot drugi in da je firma bila perspektivna.
Pri tadrugih imeli 70 ljudi zaposlenih, isto. Zal je pri vseh bilo skoda svinca. PO vojni, milomater...
In ti verjameš rdečemu biziju?
 

B81

22. jul 2007
36.315
10.141
113
In ti verjameš rdečemu biziju?
Ne vem, zdi se mi pac verjetno da je nekdo naznanil mamo, ni mi sicer jasno, kdo jo je zaprl, ampak ok vse je mogoce. Take silne mrznje do nelevih morajo od nekod izvirat, pri enih pac izvira iz psihoze, tudi to imas na tabli (osebek s se premalo smo jih, pa to...).