Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.740
6.172
113

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.365
113
Noro kaj to enim špila v glavi, tako tu na forumu kot drugod...

Hribarjeva izjava v Radiu Ga Ga, 21. aprila 2023:
Govorim kot Sašo Hribar, ne kot radio Ga Ga. Na živce mi gre muzej slovenske osamosvojitve in njegovi prdci. Tisti, ki so razvajali slovenski narod, tisti, ki so srali v Cankarjevem domu, govorijo o nekem muzeju, s katerim bi se oni morali slikati in imeti svoje spomenike. Trditev; osamosvojitvene vojne nikoli ni bilo. Bila je agresija na Slovenijo, ampak zgodovinske danosti so bile take, da je bilo vsakomur jasno, da se vojna v Sloveniji ne more razplamteti, ker je armada komaj čakala, da gre 100 kilometrov nižje. Kar je bilo v Sloveniji, je bila telepatska državljanska vojna. Takrat se je slišalo, da so na eni strani domoljubi in na drugi strani domojebi. Ampak ti hujskači iz Cankarjevega doma še niso imeli takrat dovolj moči, da bi okužili vse nas, ki smo bili pod orožjem, da bi se začela krvava bratomorna državljanska vojna. Ni bilo osamosvojitvene vojne, nikoli! Prdci iz Cankarjevega doma si postavljajo spomenik sovraštva in govorijo, da gre za spomenik osamosvojitve.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.365
113
Torej sklepi na podlagi izjave nekoga, ki si - prosto po talentu* biziju - po 30. letih upa povedati, kaj se je dejansko dogajalo v tistih veličastnih 10-ih dneh:

- osamosvojitvene vojne ni bilo a kljub temu smo se osamosvojili ter dobili svojo državo
- imeli smo državljansko vojno med - pazi zdaj to - Slovenci in Srbi
- Srbi so (bili) sposobni telepatsko pobijati Slovence
- avtor besedila ima v sebi nakopičene izjemno veliko jeze in sovraštva, verjetno tudi njemu samostojna Slovenija ni bila ravno najbolj intimna opcija
- če se je takrat res govorilo, da so na eni strani domoljubi na drugi pa domojebi, je avtor tega besedila nedvomno domojeb.

*tipu še vedno ne potegne, da sploh ni poanta v želji po epski glorifikaciji osamosvojitvene vojne ampak je problem v zaničevanju/zanikanju le-te.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.906
2.506
113

Se opravičujemo, ker nismo izvajali etničnega čiščenja :obesise:
Sašo Hribar je desničar. Od njegove oddaje tudi nič. Še profesor je tam sam. Nobenga opravičila ne bo!

Kako je 37 ali 38 levičarjev blokiralo Možinatovo oddajo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.365
113
Peterle je v svojem odzivu na izjavo Hribarja med drugim še spomnil, da je slednji v času osamosvojitvene vojne dezertiral iz enote Teritorialne obrambe – čez nekaj časa so ga našli doma in ga pripeljali nazaj.

Ali tole dejansko drži? Se da to kako preveriti? Zanima me pa zato, ker se zgornji citat nekako ne sklada s spodnjim citatom Hribarja iz RTVSlo članka:
"Z vsem srcem, z vso častjo sem se boril za odcepitev Slovenije od Jugoslavije"
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.365
113
Gnide se mnozijo kot podgane. Isto pise v oni veliki enciklopediji.
Ja, v ono enciklopedijo se lahko zapiše marsikaj pa to avtomatsko še ne pomeni, da so tudi dejstva taka. V kolikor uporabiš samo malo logike in poznavanja izrazov lahko dokaj hitro ugotoviš, da "domojebi" nakladajo na polno:

Vojna = vojaški spopad, običajno med dvema državama vir
Osamosvojitvena vojna = vojna na podlagi katere se ena država osamosvoji
Agresija = vdor vojaških sil ene države v drugo, napad vir

Agresija se dejansko je zgodila ampak je iz napada (agresije) zaradi vojaškega spopada v katerem je umrlo več kot 69 ljudi (od tega 23 Slovencev - vir) prerasla v (osamosvojitveno) vojno. Trditi, da osamosvojitvene vojne ni bilo je enostavno izjemno zgrešeno tako kot je izjemno zgrešeno označevati to vojno za burlesko zgolj zato, ker ga je del vojakov pijančeval na polno in ker je bilo zaradi kratkega trajanja te vojne relativno malo žrtev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in B81

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
  • ”Samostojna Slovenija bi bila najbolj črnogleda varianta … Vendar moramo narediti vse, da Jugoslavija bo,” Milan Kučan, 26. 10. 1988.

  • ”Slovenske identitete, naj si še tako domišljamo, da je, v Evropi in svetu ni, vsaj ne kot del nečesa avtonomnega in do kraja razpoznavnega. Je predvsem identiteta Jugoslavije ali celo Balkana,” Milan Kučan v Ljubljani, 8. 2. 1989.

  • ”Jasno je, da mi iz Jugoslavije nočemo in ne želimo, in da nas kljub takim amandmajem iz nje nihče nima pravice poditi,” Milan Kučan v Beogradu, 28. 9. 1989.

  • ”Za nikakršen odhod in odcepitev iz Jugoslavije ne gre. Z dopolnili smo ustvarili pomembne pogoje za prihodnost, za socializem po meri ljudi,” Milan Kučan, 2. 10. 1989.

  • ”Naša opredelitev je nedvomno Jugoslavija. Mi razumemo in sprejemamo Jugoslavijo za svojo državo in si je ne pustimo vzeti,” Milan Kučan v Beogradu, december 1989.

  • ”O odcepitvi Slovenije od Jugoslavije je težko celo misliti, ker to ni nikoli bila moja najintimnejša opcija. Z njo se ne morem sprijazniti,” Milan Kučan, 31. 1. 1990.

  • ”Zame je merodajno predvsem vprašanje, ali Slovencem res ni mogoče živeti v Jugoslaviji,” Milan Kučan, februar 1990.

  • ”O odcepitveni poti nisem nikoli govoril, o njej pa so govorili mnogi politični ljudje v Sloveniji,” Milan Kučan, 20. 4. 1990.

  • ”Očitajo mi, da sem bil proti odcepitvi. Še zdaj sem,” Milan Kučan, 23. 12. 2015.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.376
3.833
113
Ljubljana
hmpg.net
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.751
-8.632
113
  • ”Samostojna Slovenija bi bila najbolj črnogleda varianta … Vendar moramo narediti vse, da Jugoslavija bo,” Milan Kučan, 26. 10. 1988.

  • ”Slovenske identitete, naj si še tako domišljamo, da je, v Evropi in svetu ni, vsaj ne kot del nečesa avtonomnega in do kraja razpoznavnega. Je predvsem identiteta Jugoslavije ali celo Balkana,” Milan Kučan v Ljubljani, 8. 2. 1989.

  • ”Jasno je, da mi iz Jugoslavije nočemo in ne želimo, in da nas kljub takim amandmajem iz nje nihče nima pravice poditi,” Milan Kučan v Beogradu, 28. 9. 1989.

  • ”Za nikakršen odhod in odcepitev iz Jugoslavije ne gre. Z dopolnili smo ustvarili pomembne pogoje za prihodnost, za socializem po meri ljudi,” Milan Kučan, 2. 10. 1989.

  • ”Naša opredelitev je nedvomno Jugoslavija. Mi razumemo in sprejemamo Jugoslavijo za svojo državo in si je ne pustimo vzeti,” Milan Kučan v Beogradu, december 1989.

  • ”O odcepitvi Slovenije od Jugoslavije je težko celo misliti, ker to ni nikoli bila moja najintimnejša opcija. Z njo se ne morem sprijazniti,” Milan Kučan, 31. 1. 1990.

  • ”Zame je merodajno predvsem vprašanje, ali Slovencem res ni mogoče živeti v Jugoslaviji,” Milan Kučan, februar 1990.

  • ”O odcepitveni poti nisem nikoli govoril, o njej pa so govorili mnogi politični ljudje v Sloveniji,” Milan Kučan, 20. 4. 1990.

  • ”Očitajo mi, da sem bil proti odcepitvi. Še zdaj sem,” Milan Kučan, 23. 12. 2015.


A vseeno je naredil Kučan velikooooo več za Slovenijo, hitro končanje konflikta, podporo iz tujine,... kot tvoj preljubi JJ.

Jebat ga. En se je šel diplomacijo, drugi je pa v kleti sanjal o napadih na vojašnice in eskaliranju konflikta.