Rtv Slo skuša prekositi v debilnosti ostalo Slo medijsko greznico ?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zato, ker s tem pokažejo, kako so delali kot novinarji. Sicer pa res, lahko gredo v politiko, ampak...
Zamisli si, da bi šli novinarji v SDS in da bi kot novinarji pisali samo protikomunistično, kako bi vi ponosni nasledniki to sprejemali? ti jaz povem? tu pa tam bi bil kdo tepen. Potem bi bil pa mir.
In kaj po tvoje počne Požar? Pa ne da bi vedel, da ga je kdo pretepel. :nigladek:
 

napetost

Fizikalc
10. mar 2018
185
72
28
Potem ne potrebuješ novinarja, temveč zadostuje bot. :gorjaca:
Z komentiranjem novinar "vsiljuje" svoja stališča ostalim, ne glede na dejstva lahko z komentarji vpliva na javno mnenje. To po moje velja za medij, ki ga moramo vsi plačevat. Kako poročajo pa drugi, ki se sami vzdržujejo je pa njihov problem. Od nas je odvistno ali jih bomo prostovoljno kupovali in spremljali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in Matey

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Saj mu se marsikaj ni jasno pa vseeno nabija poste cele dneve.

Kak vsejasni serif bi ga lahko kdaj kaj poducil pa je zacuda leftardih zelo tiho.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.378
113
Med starimi, preverjenimi kadri RTVSLO, vlada prava panika zaradi prihajajočih oddaj, ki jih bodo od 30. maja vodili mladi kadri. Napadajo jih in organizirajo shode pred stavbo, ker bi lahko izgubili popoln nadzor nad usklajenim informiranjem javnosti. Če pride do razpok v informiranju, se lahko naprimer zgodi, da Marta Kos ne bo postala predsednica Slovenije.

Na Valu 202 so včeraj povabili vodilnega levičarskega medijskega strokovnjaka, sindikalno predstavnico, novinarko, ki so vsi povdarjali, da nikakor ne sme priti do informativnih oddaj na drugem programu televizije. Ker to ni profesionalno in se v Italiji ni obneslo.



"Panorama, prikladna iztočnica za posmeh in prezir, plazove žaljivk in zmerljivk, ki se vrstijo že kake štiri mesece. Pogosto so dodani zavajajoče interpretacije in podcenjujoči komentarji. Sem izdajalka, prasica, sem neumna, naivna, pokvarjena ... in še kaj in še kakšna. Raje ne bi naštevala še sočnejših označb, ki se mi jih lepi," je na Facebooku zapisala Andreja Gregorič, voditeljica nove oddaje Panorama na TV Slovenija.

Kot je pojasnila, oddajo pripravlja kolektiv od 20 do 30 novinarjev, ki so se odločili za poklicni izziv. Približno od tretjina do polovica ustvarjalcev prihaja z RTV, preostali so prišli od drugod. "Pa ne z določene strankarske televizije ali portala, kot se rado razglaša," je zapisala.

"Res je avdicija spustila v naš krog kar lepo skupino študentov, ki so prišli prvič v stik s televizijo, a manj, kot ima ena roka prstov, je takih, ki so se izkazali. Izkazali so vedoželjnost, radovednost, bistrost, iznajdljivost. In ti dobivajo možnost, da začnejo novinarsko pot, se kalijo in razvijajo. Zakaj je v tem kaj slabega? Zato, ker so laže vodljivi, berem in slišim. Ker bodo plasirali zgodbe, všečne določenemu političnemu nazoru. Mar res? A takšna, da je njihova uveljavljenost? Da smo na plači za nič dela. Jaz dobivam plačo za nič dela?" je izpostavila in dodala:

"Da se informativni program deli na levega in desnega. Nikoli nisem bila ne leva ne desna. In ne bom pustila, da me kdorkoli kamorkoli umešča. To je grdo podtikanje. Nisem po juhi priplavala. Če bo kdaj samo slutnja političnega predznaka, ne bom pristavljala svoje skledice."
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Pa napiši samo en razlog, zakaj ex novinar ne bi smel preiti v politiko. :jok: Niso vsi potuhnjene pi.čke, kot je Požar, ki bi bil malo politik in malo novinar. Ali pa je tak prehod problematičen samo na levi, na desni pa ne?
...ej prjatu, seveda gre lahko v politiko, samo ne govorit o neodvisnosti, to ni higienično...a se strinjaš???
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ni popolnoma res da ne loči, samo ne pristaja na enodimenzionalno delitev, ki mu jo želite podtaknit. Ob tem da logiko trobil (ki so že v štartu negacija novinarskega dela) želite preslikat v javni servis.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
Lepo, da ga zagovarjaš, ampak se motiš, ne loči. Zadnjič je lepo napisal, če novinar ne predstavi svojega mnenja, ga lahko zamenja bot. Kdo torej ne razume novinarskega poklica?