Robotski sesalci

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Sej ce kupis kitajca v sloveniji tudi dobis 2 leti garancije. Ce ga pa iz tujine pa lahko 2 kupis za ta denar. Tole (kitajska verzija sicer) npr: https://www.mimovrste.com/sesalniki/xiaomi-mi-mop-p-robotski-sesalnik-bel je bilo prejsnji teden iz EU skladisca na aliexpressu za 187€ + 3€ za adapter china v eu. Itak da je kriminal, ce ne vzames za taksen denar. Ce crkne pac kupis se enega, pa se vedno niso na 400€. Js sem ga sicer nabavil vec kot leto nazaj za 205€.

Pardon, vidim sedaj, da tale na Mimovrste nima dveh let garancije. Fotru sem ga vzel na mishopu pa je imel 2 leti garancije.

Edit: tule je 305€ z dvema letoma garancije (280€+ 25€ za dodatno leto garancije): https://www.mishop.si/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-p-crn-1101.html
 

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
Ok, pa bo kitajc posesal 4 sobe in se vrnil na polnjenje? To je menda razlika med temi zvalcami :)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.304
953
113
Celje
Obišči stran
Resno vprašam, ker sem laik, ti pa jih servisiraš: v čem je ta Roomba i7150 toliko boljša od kitajčkov?
Za 500 € ima še vedno "samo" eno metlico, nima mokrega čiščenja, nima dockinga za umazanijo.
Ker Kitajec za 100 € manj ima vse to.
Edino kar vidim plus Roombe je, da imaš 2 leti slovenske garancije.

(Meni je recimo letos po 5 letih odpovedala baterija pri Samsungu, nova je na pooblaščenem servisu 190 €, ekran tudi polovično dela, mislim da so rekli še 120 € zanj, malo prej sem pa še metlico zamenjal, ker se je vodilo izrabilo, so me cepili pa še za 39 €, skratka sesalnik je za v smeti, če bo naslednik sedaj delal spet 5 let, bom več kot zadovoljen.)
Jst sem na roombi v 10 letih redne uporabe menjal 1x baterijo (mislim da ranga 50€ pri Matofilu in je na koncu se vedno drzala 1.5 ure), motorcek za metlico (mislim da 20€ pri Matofilu), in pa lezaje sem vgradil kjer se spodnje metlice vrtijo, ker se je obrabillo ležišče (to je bila slabost prvih roomb). Na koncu sem jo (normalno delujočo) v 2 dneh prodal na bolhi za 60€ in vzel novejsi model na mimovrste za 150€ brez ddv. Meni za moj primer ustreza "neumna" roomba brez pomivanja. Rezervni deli relativno poceni in na vsakem vogalu. Se pravi strošek na 10 let pod črto zanemarljiv.

Ko sem gledal kitajcka mi je delovalo precej bolj “kinder jajcek plastika” in da potem naročam neke rezervne dele iz kitajske, če sploh bom kaj še dobil čez 3 leta se zanj nisem odločil. Čeprav imam kar precej xiaomi izdelkov s katerimi sem zadovoljen.

Če bi potreboval pametno navigacijo in pomivanje, bi verjetno brez razmišljanja vzel kitajca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Ok, pa bo kitajc posesal 4 sobe in se vrnil na polnjenje? To je menda razlika med temi zvalcami :)
Niso to kitajci kitajci. Ao ze preverjene firme, ki pocasi postajajo gonilo robotskih sesalnikov. To je dobro za vse potrosnike, saj je tudi irobot prisiljen v razvoj in seveda vice versa.

Pa kitajc ma lion baterijo in ne nimh, kot te cenejse roombe.

Mam s5 ze dalj casa pa ni da ni, da se ne bi vrnil domov. Edino ko pozre kako igraco, ki jo otroci pustijo pod kavcem ipd.

Kot zgoraj igi omenja, kar kdo rabi.. Jaz robota brez pametne navigacije vec ne vzamem mrtev ne. Lahko oznacis, kam naj gre cistit, lahko je soba ali samo zone, lahko mu prepoves da lam gre, da obvozi predmete. Po kuhanju ga v petih sekundah posljem cistit samo kuhinjo.. Veliko prakticnih stvari in to potem cisti tudii, ko smk doma, se lepo zvezno vozi.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.608
1.526
113
Ok, pa bo kitajc posesal 4 sobe in se vrnil na polnjenje? To je menda razlika med temi zvalcami :)
Ti si malo na hece? Jaz imam 4 sobe, kopanico in hodnik in za to porabi pol baterije. In ja, tudi zna se vrnit na polnilno postajo. Vmes še mu narišem na zemljevidu da naj danes ne gre v kopalnico ker se stara glih tušira, naj ne gre v otroški šotor, naj pusti igrače na miru, naj ne gre danes pod mizo med stole in če je božič, naj ne požre maha in jezuščka pod jelko.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: B81, PHOBiA in igi

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
Dobro je to, ampak da za vse skupaj samo pol baterije porabi, je pa "hudo k paj'k" :D
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Ko sem gledal kitajcka mi je delovalo precej bolj “kinder jajcek plastika” in da potem naročam neke rezervne dele iz kitajske, če sploh bom kaj še dobil čez 3 leta se zanj nisem odločil. Čeprav imam kar precej xiaomi izdelkov s katerimi sem zadovoljen.
Imam staro Rombo 660 in Roborocka S7 (žena želela še pomivača). Zdaj funkcionalnost je brez veze primerjat zaradi razlike v starosti in cenovnem rangu, ampak kar se tiče plastike in nasplošno komponent (košev, krtač, koles...) ne bi rekel, da je Roborock kje vidno slabši od Roombe. Štejem pa v dobro iRobota, da je po 6ih letih razen menjane baterije še vedno brez okvar. Bomo videli če bo tudi kitajček.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Dobro je to, ampak da za vse skupaj samo pol baterije porabi, je pa "hudo k paj'k" :D

Zakaj bluzis, ce neves? Kot receno mam s5, prejle je letel skozi kuhinjo in del dnevne, se izogibal mizi, stolom, pa mala dva sta ga prcala, posesal 39m2 in ostalo je 60% baterije. Sesal na polni moci. Novejsi so v tem segmentu itak se boljsi.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Kitajčki so čisto vredu sestavljeni, potrošni material (krtače, filtre) dobiš v sloveniji ali eu (amazon), js sem sicer originale naročeval z aliexpressa, ponaredki so še za polovico cenejši. Taprvi Xiaomi Mi Robot dela že bp skoraj 4 leta, še s prvo baterijo bp posesa 100 kvadratov brez vmesnega polnjenja.
 

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
Zakaj bluzis, ce neves? Kot receno mam s5, prejle je letel skozi kuhinjo in del dnevne, se izogibal mizi, stolom, pa mala dva sta ga prcala, posesal 39m2 in ostalo je 60% baterije. Sesal na polni moci. Novejsi so v tem segmentu itak se boljsi.

Česa ne vem?? Saj nisem rekel, da kaj vem ali da ne vem?? rekel sem, da je hudo, da toliko posesa, pa je še pol baterije. Kaj bi zaj ti rad?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.304
953
113
Celje
Obišči stran
Kitajčki so čisto vredu sestavljeni, potrošni material (krtače, filtre) dobiš v sloveniji ali eu (amazon), js sem sicer originale naročeval z aliexpressa, ponaredki so še za polovico cenejši. Taprvi Xiaomi Mi Robot dela že bp skoraj 4 leta, še s prvo baterijo bp posesa 100 kvadratov brez vmesnega polnjenja.
Ma jst nisem imel v mislih potrosnjega materiala. To sem mislim da menjal enkrat krtace v 10 letih, ker sem jih zraven dobil. Bolj sem imel v mislih material za popravilo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.304
953
113
Celje
Obišči stran
Imam staro Rombo 660 in Roborocka S7 (žena želela še pomivača). Zdaj funkcionalnost je brez veze primerjat zaradi razlike v starosti in cenovnem rangu, ampak kar se tiče plastike in nasplošno komponent (košev, krtač, koles...) ne bi rekel, da je Roborock kje vidno slabši od Roombe. Štejem pa v dobro iRobota, da je po 6ih letih razen menjane baterije še vedno brez okvar. Bomo videli če bo tudi kitajček.
Ja jst sem primerjal viomija za 200€ z roombo za 200€. Je kr razlika.
 

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
Evo kupil baterijo za 15 ali 20 eur in zgleda, da bo slo, zdaj se polni.
Ne mores pa ravno sam zamenjat, razen ce imas veliko zivcev na razpolago :)
To je originalna, ne gre vec napolnit.
 

Priponke

  • IMG_20210623_163655.jpg
    IMG_20210623_163655.jpg
    1,7 MB · Ogledi: 109