Robotski sesalci

B81

22. jul 2007
34.391
8.900
113
Mi zna kdo povedat, zakaj ne najdem moci sesanja za Roombe?
Tale je cisto ok, poceni, dela vse in ima dve krtaci. Ne najdem pa kPa.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.052
1.267
113
Nimam odgovora, ti pa povem, da gre za "zabitega" robota s konkretno zaostalo tehnologijo. Za ta kes dobis boljse.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.052
1.267
113
Si pa spregledal stavek, da za ta kes dobis boljse. Predvidevam pa, da osebno vztrajas pri rombi.

Se pa vozi, kot ce bi vrgel skokico po stanovanju.
 

B81

22. jul 2007
34.391
8.900
113
zakaj so dve krtači pogoj?
Ker se mi zdi, da brezveze hodi okoli in na eni strani ne krtaci, saj verjetno nima veze, ampak jbg...
Si pa spregledal stavek, da za ta kes dobis boljse. Predvidevam pa, da osebno vztrajas pri rombi.

Se pa vozi, kot ce bi vrgel skokico po stanovanju.
Nene do zdaj imeli Bralkota prvega, crknil po nekaj letih, zdaj imeli bralkota 2 ki kao pomiva in cakam na baterijo. Za firmo mi je vseeno, tudi "pamet", skeniranje nima veze, samo da pac melje nekaj...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.052
1.267
113
Vrtljiva krtcaca (kolikor vidim doma) pride prav, ko se robot pelje ob steni, omari.., kjer umazanijo, ki je sesalec ne doseze, mece tja, kamor se bo se peljal. Pri tem je zelo vazen nacin, kako to dela in kako hitro se vrti ta krtaca. Roombe vem da so mele problem, ker se je krtaca vrtela noro hitro in je umazanijo metalo tja, kjer je ze pocisceno in robot cez vec ne bo sel. Nevem, kako je zdaj.

Osebno vzamem raje robota, ki ma recimo lidar in se vozi zvezno in ne robota z dvema krtacama, ki se vozi kot roombe 10 let nazaj.
 

B81

22. jul 2007
34.391
8.900
113
lidar? Kaj pa je to? Ja jaz imam občutek, da tista ena krtača tudi meče mimo :)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.329
969
113
Celje
Obišči stran
Vrtljiva krtcaca (kolikor vidim doma) pride prav, ko se robot pelje ob steni, omari.., kjer umazanijo, ki je sesalec ne doseze, mece tja, kamor se bo se peljal. Pri tem je zelo vazen nacin, kako to dela in kako hitro se vrti ta krtaca. Roombe vem da so mele problem, ker se je krtaca vrtela noro hitro in je umazanijo metalo tja, kjer je ze pocisceno in robot cez vec ne bo sel. Nevem, kako je zdaj.

Osebno vzamem raje robota, ki ma recimo lidar in se vozi zvezno in ne robota z dvema krtacama, ki se vozi kot roombe 10 let nazaj.

Za svoj primer sem poskusil pametnega Viomija in neumno roombo za enak denar (cca. 200€).
Nimam tepihov, pragov in podobnega. Po celi površini je parket. Rezultat v obeh primerih je bil posesano stanovanje. In to precej solidno posesano. Ker mačje dlake so takoj opazne, če kje kaj izpusti.

In ker sem pred tem že imel 8 let neumno roombo, ki je garala ves ta čas samo z vzdrževalnimi popravili, sem se odločil, da vzamem tudi za naprej roombo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

B81

22. jul 2007
34.391
8.900
113
Jaz tudi ne vem, zakaj je pamet toliko pomembna. Posesa en ali drugi. Tudi tisti taprvi, ki je samo cikcak delal, je posesal prostor v 2 urah :)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.116
444
83
Ker se ti bo butasti zapingpongal nekje in ne bo nikoli posesal po celotni hisi/stanovanju. Ce ga pa v teh casih rocno nosis iz sobe v sobo potem pa se je za vprasat kdo je bolj butast; sesalec ali lastnik.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.052
1.267
113
Dajte pogooglat malo prednosti proti zabitim robotom no. Pa boste videli, zakaj je pomembno.
 

B81

22. jul 2007
34.391
8.900
113
Ker se ti bo butasti zapingpongal nekje in ne bo nikoli posesal po celotni hisi/stanovanju. Ce ga pa v teh casih rocno nosis iz sobe v sobo potem pa se je za vprasat kdo je bolj butast; sesalec ali lastnik.
Ce zna v bajti z veliko prostori sam hodit sem in tja, potem super, ampak ne verjamem, da zna 5 prostorov v 130 m2 posesat...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.471
858
113
Nekaj prilagajanja je vedno, ce zelis robota izkoristiti cim bolj. In ker si omenil klancine sem razumel, da si na to pripravljen. Ker pragovi v starejsih hisah so bili najveckrat masivni leseni, ki se naceloma brez vecjih tezav znizajo.
Med prostori so kovinski pragovi (hodnik najvišja točka, ostali prostori so nižje, ne pa vsi enako), tako da ne gre. Oz. gre, samo sta dve varianti, ki pa ne odtehtata 300€ vrednega robota....
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.116
444
83
Ce zna v bajti z veliko prostori sam hodit sem in tja, potem super, ampak ne verjamem, da zna 5 prostorov v 130 m2 posesat...
Ravno to je point pametnejsih sesalcev, poskenira stanovanje in tocno ve kje je, hkrati pa to opravi v nekem normalnem casu, ne da se dve uri zaletava in mu itak zmanjka baterije preden se vrne nazaj, ker ne ve kje ima postajo, ce je ne vidi.