Robotski sesalci

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Priznam, da nisem se uspel probati mokrega ciscenja. Ko mi rata tepihe umaknt, probam in sporocim kako se obnese. Preprical pa me je ker ima sesalec + mokro. Sj mapo dobro izrise, za tepih moram dati na mocnejse sesanje, da je zadovoljivo. Glede na to, da sva iz istega mesta ti ga lahko posodim za par dni
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
no pol raje vzamem najcenejšo roombo za 200€ in je višji model od tega kar imam in mi že 10 let služi.
Seveda pa ni pametne navigacije in brisanja tal.
Če želiš malo bolj naprednega, glej za I7+ z samočistilno bazo, je pa res drug cenovni rang...... ali pa I7 z klasično bazo in prazneš dnevno, kot, do sedaj.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Če želiš malo bolj naprednega, glej za I7+ z samočistilno bazo, je pa res drug cenovni rang...... ali pa I7 z klasično bazo in prazneš dnevno, kot, do sedaj.

Ma v bistvu mi čisto "butast" zadovoljivo posesa. Samo leta so vseeno naredila svoje. Tvoja baterij še vedno deluje, bi pa moral spet menjati ležaje in še kaj bi se našlo :) .

Mi je pa padel v uč ta Viomi SE, ki je res poceni, glede na specifikacije. Ti vem da si sigurno kaj primerjal. A je igračka napram roombi?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.903
4.960
113
Katere ležaje menjavate pri roombi? Moja ima tudi že sivo brado, ampak nobenega ležaja še nisem menjaval.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Katere ležaje menjavate pri roombi? Moja ima tudi že sivo brado, ampak nobenega ležaja še nisem menjaval.

lasje in živalske dlake se na starejših modelih (na novih pa ne vem) navijajo na pogonski sklop in počasi izrabijo sedišče. In potem obstaja neh "hack", kjer povečaš luknje in vstaviš ležaje. In zadeva deluje ODLIČNO.
 

Priponke

  • 111.jpg
    111.jpg
    16,5 KB · Ogledi: 122

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
moram vedno pospraviti vse kocke in ipd preden ga posljem naokoli.
To moraš narediti pri vseh robotskih sesalcih. Pripraviti teren oz. ga imeti ves čas pripravljenega, da se ne zatakne. Konec koncev, moraš to narediti tudi pri klasičnem sesanju, razen če igrače in ostalo pač s krtačo potiskaš vstran. :D
Sicer pa že obstajajo sesalci s kamerami, ki rešujejo ravno te težave, da zaobidejo na primer ravno igrače. Ampak zadeva še ni tako daleč, da bi to zanesljivo delovalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in ales85

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ma v bistvu mi čisto "butast" zadovoljivo posesa. Samo leta so vseeno naredila svoje. Tvoja baterij še vedno deluje, bi pa moral spet menjati ležaje in še kaj bi se našlo :) .

Mi je pa padel v uč ta Viomi SE, ki je res poceni, glede na specifikacije. Ti vem da si sigurno kaj primerjal. A je igračka napram roombi?
Poglej moje mišljenje je, kot pišeš, eni ljubitelji teh ostalih sicer menijo drugače, konkurenca je pa vsekakor dobrodošla.

PS imam , pa kar nekaj refubrished modelov vrhunsko ohranjenih po ugodnih cenah, za, kaj več pa na ZS, vedno se najde dobra opcija. Koliko časa ti pa baterija že služi ?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Poglej moje mišljenje je, kot pišeš, eni ljubitelji teh ostalih sicer menijo drugače, konkurenca je pa vsekakor dobrodošla.

PS imam , pa kar nekaj refubrished modelov vrhunsko ohranjenih po ugodnih cenah, za, kaj več pa na ZS, vedno se najde dobra opcija. Koliko časa ti pa baterija že služi ?
Ta tvoja baterija drži hm... kaj pa vem... 5-6 let sigurno. in še vedno uro in pol brez težav oddela. Sem ga pa danes prodal in od jutri naprej začnem z ročnim sesanjem :). Tako da bom verjetno hitro nekaj rabil :).

Daj mi klikni na zasebno če imaš kaj zanimivega. Postaja, ki sama izprazni robota mi ne pride v poštev. 581 je zadovoljil moje potrebe. Kar bo bolje bo samo +.

Lasje so se pa res navijali na krtače.

Če ne bom res vzel tega najcenejšega Viomija SE in ga primerjal z 10 let starim modelom roombe.
 

B81

22. jul 2007
34.436
8.923
113
KSZ

torej doma je tale bralko suzuka aqua nekaj, ki zadaj briše, 300 yli 400 eur, ne spomnim se ker je že več let pri hiši, dela dvakrat tedeneko, do sedaj vedno brez težav, danes naenkrat sred dela počaka, ugasnjen, ni mrknil na pritisk tipke.
Ga dam na polnjenje in mi pove: Najprej: Charging, takoj zatem pa napiše ERRO in reče "Please open the power switch".
Stiskam stikalo ON/OFF, nič ne pomaga. Vzamem zadevo narazen, baterija zgleda ok, spiham, nič nikjer utrgano, skratka, vse zgleda ok na oko.

Je pa zadnje čase šel na polnjenje po 10 minutah. ne bi vedel, če mi ne bi povedali :)

Lahko to pomeni, da je baterija pač zanič? Tale je, stane 55 eur na bralkotu wtf...

je torej baterija?

Hvala
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kaj je trenutno best-buy pri robotskih sesalnikih, cenovni rang do cca. 400 € (raje pa seveda čim manj)?
Rabimo načeloma samo za suho sesanje, povsod keramika, v kosu 120 kvadratov, aplikacija na telefonu je dodaten plus, ni pa nujna.

Sedaj smo imeli cca. 5 let Samsung POWERbot, z njim smo zadovoljni, sta pa sedaj odpovedali baterija in krtača, strošek 150+ €, pa niti ne vem, če bomo popravljali. Minus Samsunga je bil, da je previsok in ni prišel pod sedežno in do roba ni posesal, pa občasno se je zataknil na kakšnem od stolov v jedilnici.

Na hitro sem pogledal za Xiaomi V3, Xiaomi VIOMI SE, Roborock S6 Pure, Roomba modelov pa ne poznam, gledam pa, da bi bil verjetno že Roomba 676 za 200 € dovolj?
Prosim za nasvet.

 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.436
8.923
113
Glej samo da ima 2 krtaci, ne eno....imo isti smoren, ze xiaomi zna "pregledat" sobo in se ga da vklopit prek wifi, ne rabis rumbe za to. Edino tisti, ki se sami cistijo, so mi boljsi. Pri vsakem pa je treba krtacko ocistit navitih las itd...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Kaj je trenutno best-buy pri robotskih sesalnikih, cenovni rang do cca. 400 € (raje pa seveda čim manj)?
Rabimo načeloma samo za suho sesanje, povsod keramika, v kosu 120 kvadratov, aplikacija na telefonu je dodaten plus, ni pa nujna.

Sedaj smo imeli cca. 5 let Samsung POWERbot, z njim smo zadovoljni, sta pa sedaj odpovedali baterija in krtača, strošek 150+ €, pa niti ne vem, če bomo popravljali. Minus Samsunga je bil, da je previsok in ni prišel pod sedežno in do roba ni posesal, pa občasno se je zataknil na kakšnem od stolov v jedilnici.

Na hitro sem pogledal za Xiaomi V3, Xiaomi VIOMI SE, Roborock S6 Pure, Roomba modelov pa ne poznam, gledam pa, da bi bil verjetno že Roomba 676 za 200 € dovolj?
Prosim za nasvet.


sem bil tudi jaz v dilemi in na koncu vzel Roombo 671 za 180€. Mokrega brisanja ne rabim (parket). Imel roombo 10 let, vem kako deluje in bil z njo zadovoljen.

Za keramiko, bi pa mogoče tudi brisanje bilo zanimivo? Sem videl Viomi SE na delu in deluje zanimivo. Je pa precej "plastičen" napram najcenejši Roombi.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
sem bil tudi jaz v dilemi in na koncu vzel Roombo 671 za 180€. Mokrega brisanja ne rabim (parket). Imel roombo 10 let, vem kako deluje in bil z njo zadovoljen.

Za keramiko, bi pa mogoče tudi brisanje bilo zanimivo? Sem videl Viomi SE na delu in deluje zanimivo. Je pa precej "plastičen" napram najcenejši Roombi.
Zdaj sem malo gledal po netu primerjave, najbolj sem se zagrel za Xiaomi V3, ki ima hkrati še mokro sesanje, cena 320 € z vključeno poštnino.
Kakšen pomislek, izberem raje Roombo?
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Imam V2 PRO in super sesa in pomiva (ni to pomivanje, kot bi pomil na roke, ampak očisti večino madežev (mi ga dajemo skoraj vsakodnevno, da pomije na hitro, da se pretirano madeži itak ne pojavijo)). Ni pa V2 PRO nek pojem kvalitete in dvomim, da bo zdržal več kot 3-4 leta. So pa menda z V3 naredili velik preskok tudi tu. Vprašaj Tomsonman , ki jih je vse stestiral.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Imam V2 PRO in super sesa in pomiva (ni to pomivanje, kot bi pomil na roke, ampak očisti večino madežev (mi ga dajemo skoraj vsakodnevno, da pomije na hitro, da se pretirano madeži itak ne pojavijo)). Ni pa V2 PRO nek pojem kvalitete in dvomim, da bo zdržal več kot 3-4 leta. So pa menda z V3 naredili velik preskok tudi tu. Vprašaj Tomsonman , ki jih je vse stestiral.
Pa tega še gledam: Roborock S5 Max, cena okrog 340 €, nekako se sedaj odločam med njima.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Zdaj sem malo gledal po netu primerjave, najbolj sem se zagrel za Xiaomi V3, ki ima hkrati še mokro sesanje, cena 320 € z vključeno poštnino.
Kakšen pomislek, izberem raje Roombo?
Ja to boš ti moral vedet kaj sploh hočeš, ker primerjaš hruške in lešnike.
Romba je tumasta, brez navigacije, pa tudi briše ne. Kitajci to znajo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
S tem da vsi kitajci ne brišejo isto. Moj S5 bolj žalostno, viomi v3 pa res dobro. Koliko ti je brisanje pač pomembno. Meni ni, ga ne uporabljam.