Robotski sesalci

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Ja to boš ti moral vedet kaj sploh hočeš, ker primerjaš hruške in lešnike.
Romba je tumasta, brez navigacije, pa tudi briše ne. Kitajci to znajo.

To je res in kitajca je zanimivo gledati kako lepo gre po vrsti, napram roombi, ki se "odbija" kot pingpong žogica. Ampak pri sesanju jaz za roombo nimam pripomb, da bi kaj dosti spregledala.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
imaš Viomi SE za 200€ na Alibabi iz EU. Baje kar dober približek V3, ima pa mislim da manjšo baterijo.
Dobra cena, edino baterija mi je kar pomembna (sploh po mesecih in letih, ko začne kapaciteta padat), ker imamo spodaj 120 kvadratov, zgoraj pa še 70, skupaj torej 190 kvadratov. S tem, da so mi spodnji prostori bolj pomembni, ker je več prahu in bi ga bolj rabil za spodaj.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
S tem da vsi kitajci ne brišejo isto. Moj S5 bolj žalostno, viomi v3 pa res dobro. Koliko ti je brisanje pač pomembno. Meni ni, ga ne uporabljam.
To imaš model Roborock S5 Max? Ker sem gledal en YT primerjalni test med tem in Viomi 3 in je bil slednji kao boljši le pri odstranjevanju politega na gladki podlagi, pri vsem ostalim naj bi bil pa S5 Max.

Še vedno pa torej velja: iščem varianto do 400 €, kaj je best buy mokro-suhi in kaj samo suhi? Za prvega mi je favorit Xiaomi V3, za drugega je dobra tudi Roomba 676 ali kaj boljšega v tem cenovnem razredu?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Verjetno ima taprvo verzijo S50.
Vsekakor pa vzami nekaj, kar zna zmapirati stanovanje in ga posesati sistematično, razen če imaš fetiš prenašanje sesalca iz sobe v sobo, ker tale ping pong žogica ne bo našla vseh sob v stanovanju.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Pri nas smo malo reskirali in kupil Viomi S9, trenutno cca 14 dni pri bajti. 120 kvadratov vinila. Osnove in načina dela smo se naučili. Zaenkrat zadovoljnih, brez opaženih slabih lastnosti.

Le rezervne vrečke, filtre in krtače bi rad kupil, da imam potem nekaj let mir...
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Imam rombo 650 že 6 let, baterija je šla, kupil novo, vendar mi sedaj sesa samo 1 uro, potem tudi nazaj v dock ne gre, ampak se samo ustavi. Prej je sesala tudi več kot 1,5 ure in se počasi odplazila nazaj na dock. Tudi reset ( spot+dock tipka) ne pomaga. Nasvet ?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.030
569
113
original baterija ali približek originalu-nadomestno?

men z nadomestno neoriginal tudi sesa nekje 1h, s tem da odvisno kje v hiši se nahaja, če je v bližini dock-a se parkira, drugače ne. mam pa že zdej drugo nadomestno baterijo 3000mAh, lahko bi vzel 4500mAh pa bi verjetno dlje delal.

je pa to zadnja baterija, potem ko ta crkne, grem v nabavo novega robota.

edit: tudi sam imam že 6let 651xlife, s tem, da je notri že druga neoriginal baterija se pravi zdej njegova tretja.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Imam rombo 650 že 6 let, baterija je šla, kupil novo, vendar mi sedaj sesa samo 1 uro, potem tudi nazaj v dock ne gre, ampak se samo ustavi. Prej je sesala tudi več kot 1,5 ure in se počasi odplazila nazaj na dock. Tudi reset ( spot+dock tipka) ne pomaga. Nasvet ?
Iz prve roke, podn baterija, druge ni, točno povej kako si nabavil in kje, pa ti povem, kaj imaš, večino poznam, morda originalno modro, ja tak tak..... Uveljavi garancijo, ker to nikakor ni OK. Z baterijo 3000 mAh , pa če je robot koliko toliko čist in se krtače in kolesa na slepo lepo vrtijo mora delati vsaj 2 ure.
Nenazadnje, se , da kapaciteto tudi izmeriti, in veš, kaj si v resnici dobil.

Tako, da lahko ti, kaj več svetujem na ZS, da ne bo reklame.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Naročil bi ščetko, krpe in filter za Roborock S5 MAX. Lahko priporočite kakšno trgovino? Bi pa rad original dele. Tomsonman imaš ti kakšno priporočilo?
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Iz prve roke, podn baterija, druge ni, točno povej kako si nabavil in kje, pa ti povem, kaj imaš, večino poznam, morda originalno modro, ja tak tak..... Uveljavi garancijo, ker to nikakor ni OK. Z baterijo 3000 mAh , pa če je robot koliko toliko čist in se krtače in kolesa na slepo lepo vrtijo mora delati vsaj 2 ure.
Nenazadnje, se , da kapaciteto tudi izmeriti, in veš, kaj si v resnici dobil.

Tako, da lahko ti, kaj več svetujem na ZS, da ne bo reklame.
Mislim da ni baterija, sem zamenjal s sosedovo, pri njemu dela normalno, njegova v moji pa ne. Zgleda da bo nekaj na senzorjih, ki omogočajo vračanje rombe v dock. Nekam predolgo išče dock, ko pa le najde je pri parkiranju problem. Na koncu se kar malo zasuče....
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Mislim da ni baterija, sem zamenjal s sosedovo, pri njemu dela normalno, njegova v moji pa ne. Zgleda da bo nekaj na senzorjih, ki omogočajo vračanje rombe v dock. Nekam predolgo išče dock, ko pa le najde je pri parkiranju problem. Na koncu se kar malo zasuče....
Če jo daš 5 cm od docka in pritisneš dock, kaj se zgodi zapelje gor in ko bi morala zagrabiti, levo in desno zmrda in se ne ......

Očisti polnilne kontakte na docku in robotu in probaj še 1 x potem ti napišem, kaj je .....
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Glede na to, da je ta tema kar obsežna, nisem šel gledati za nazaj, če je bilo kaj govora o premagovanju (višjih) pragov. Ta teden sem doma testiral Roombo 971, da sem se prepričal, če naprava sploh gre čez pragove v stanovanju (2 sta malo višja, ene 2cm ziher) in žal ne gre - zadane z ohišjem in obrne. Obstaja kak robotski sesalec, ki bi znal iti čez malo višji prag (pri Roombi sem zasledil podatek, da je max 1.6cm) oz. je kakšen uporabnik, ki je imel težavo s pragovi in je problem rešil s kakšno rešitvijo (npr. klančino, ....)?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Glede na to, da je ta tema kar obsežna, nisem šel gledati za nazaj, če je bilo kaj govora o premagovanju (višjih) pragov. Ta teden sem doma testiral Roombo 971, da sem se prepričal, če naprava sploh gre čez pragove v stanovanju (2 sta malo višja, ene 2cm ziher) in žal ne gre - zadane z ohišjem in obrne. Obstaja kak robotski sesalec, ki bi znal iti čez malo višji prag (pri Roombi sem zasledil podatek, da je max 1.6cm) oz. je kakšen uporabnik, ki je imel težavo s pragovi in je problem rešil s kakšno rešitvijo (npr. klančino, ....)?
Znizas pragove na neke normalne visine? oziroma zakaj so tako visoki pragovi v stanovanju dobri?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Ne vem, to moraš pa moje stare starše vprašat, zakaj so nekoč delali takšne (visoke) pragove.;)

Kakršnokoli prilagajanje višine pragov pa ne pride v poštev.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Ne vem, to moraš pa moje stare starše vprašat, zakaj so nekoč delali takšne (visoke) pragove.;)

Kakršnokoli prilagajanje višine pragov pa ne pride v poštev.
Nekaj prilagajanja je vedno, ce zelis robota izkoristiti cim bolj. In ker si omenil klancine sem razumel, da si na to pripravljen. Ker pragovi v starejsih hisah so bili najveckrat masivni leseni, ki se naceloma brez vecjih tezav znizajo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Roomba gre nova do višine 2 cm praga, več ne, če pa ima že obrabljena kolesa pa žal še manj ! Rešiš lahko z vmesnim pragom.......
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Po slabem mesecu dni je končno prišel naročeni Roborock S5 Max.
Prvi vtis je zelo pozitiven, glede temeljitosti mokro-suhega čiščenja me je kar impresioniral.