Revolut bančni račun

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.978
328
83
www.svetidej.com
Po mojem ko preneseš določeno število število €, te vprašajo za random transakcijo. Pa če je to 1 transakcija za 1 milijonov ali 1000 transakcij za 10 €.

Po mojem je bolj fora da te prečekirajo tolikokrat kot zahteva ECB. In da če pride revizija da lahko pokažejo da so te preveril. Na NLBju zahtevajo da se na toliko let oglasiš v poslovalnici. Je čisto enaka fora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.871
1.170
113
To delno drži, pravih algoritmov sumljivosti po moje ne pozna nihče izven banke in niso nujno vedno enaki. Znanca so na novem računu preverjali, ni prenesel veliko. Pri top-up privzamejo, da nalagaš s svojo kartico, pri sepa pa rabijo dokazila, da gre za tvoj TRR (ime in priimek, ki pride na transferju ni dovolj) in potem težijo še s source of funds.

Kakorkoli, bottom line je, da je sepa pač plačljiv (ena kavica iz avtomata), top up bi pa moral biti brezplačen, ker Revolut krije kartično provizijo. Sedaj pa se naše banke (ne še vse) neupravičeno bogatijo na ta račun, stroškov nimajo pa nobenih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.353
867
113
Za 100€? Je mogoče bilo zaporedje več manjših nakazil v kratkem času? Ajde ne rečem 5-10+ jurjev da vprašajo, 100€ je pa rahlo smešno.

Čeprav mene je tudi Vivid vprašal za par jurjev, pa sem jim moral rojstne liste pošiljati, da je šlo za trensfer med družinskimi člani.
Ne, 100€. Enkra sem za foro namesto top up naredil klasicno nakazilo. Saj so hitro resili, je pa beden feeling, sem se pocutil kot krimimalec
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.910
5.827
113
eno vprašanje imam... lahko bi večkrat, da ne rečem po pravilu, uporabila virtualno kartico za enkratno uporabo, pa mi na misel ne pride, sploh ker imam vse zbezano preko google paya ali payala ipd... no zadnjič, sem pa vendarle v oblivu previdnosti hotela plačati na epic games s tako enkratno zadevo, pa je bilo zavrnjeno...

vprašanji:
- ali veliko trgovin zavrne te enkratne kartice?
- v primeru refunda - kam nakažejo?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.871
1.170
113
Čedalje več. Lahko pa narediš novo virtualno samo za ta namen in jo potem zakleneš ali zbrišeš. Predvsem periodična plačila (naročnine) ne marajo enkratnih in jih zavračajo.

Vse zbrisane ali zaprte kartice se vodijo pod tvojim računom (samo ne vidiš jih več), tako da refund pride.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.353
867
113
eno vprašanje imam... lahko bi večkrat, da ne rečem po pravilu, uporabila virtualno kartico za enkratno uporabo, pa mi na misel ne pride, sploh ker imam vse zbezano preko google paya ali payala ipd... no zadnjič, sem pa vendarle v oblivu previdnosti hotela plačati na epic games s tako enkratno zadevo, pa je bilo zavrnjeno...

vprašanji:
- ali veliko trgovin zavrne te enkratne kartice?
- v primeru refunda - kam nakažejo?
Glede refunda ni problema, dobis vrnjeno na racun.

Kar se pa tice zavrnitve, meni je slo vedno skozi. Razen letos sek rezerviral hotel v Dolomitih in kupil preko neta karte za dostop do nekega jezera in mi je zavrnilo. Napise, da disposable card ne deluje s tem prodajnim mestom.Ampak velja samo za kartico za enkratno uporabo. Virtualne mi se ni nikjer zavrnilo.
 

hrast111

Zelenc'
10. jul 2024
6
1
3
Jst imam zavoljo varnosti vse kartice zamrznjene, razen za par trenutkov ko jo rabim, jo odmrznem. Mnda je to dovolj varno ali?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.910
5.827
113
Glede refunda ni problema, dobis vrnjeno na racun.

Kar se pa tice zavrnitve, meni je slo vedno skozi. Razen letos sek rezerviral hotel v Dolomitih in kupil preko neta karte za dostop do nekega jezera in mi je zavrnilo. Napise, da disposable card ne deluje s tem prodajnim mestom.Ampak velja samo za kartico za enkratno uporabo. Virtualne mi se ni nikjer zavrnilo.

Ja, sprašujem izključno za enkratno... Drugace 99% uporabljam virtualne. Povsod, ce se le da. Edina fizicna kartica, ki jo uporabljam, je NLB ob pologu gotovine na bankomatu. Pa se to si mi dal zdajle misliti, da preverim, ce se ne da preko telefona... Ostalo je vse v predalu. Enih niti aktiviranih nimam...
 

hrast111

Zelenc'
10. jul 2024
6
1
3
Jst sem tut tak... Vse na telefonu, fizične v predalu, večinoma neaktivirane. Sem pa imel eno jebo v tujini in sem rabil fizično dokaj nujno in jo hočem aktivirati v bankomatu, pin 100% pravi, pa ne gre. Pravi video chat pri nlbju (sredi noči btw), da je potekel 1 mesec, ki sem ga imel da aktiviram novo kreditno. Seveda smo potem prek video chata nekako zrihtali aktivacijo za nekih luštnih 10€.
Ti pa da malo misliti kak smo vezani na telefon, kaj če ga razbiješ, ti ga vkradejo,... Ni luštno, zato imam jst backup telefon, da ni totalna štala potem če se mi kaj z glavnim zgodi.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.871
1.170
113
Hehe, meni je pa na Sparkasse zatrjevala, da se kartica sama aktivira po enem mesecu, če je ne grem jaz. Se nisem hotel kregat.