Revolut bančni račun

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.955
1.225
113
Nobene... Addiko ni zaracunal, ker je koda, ki jo poslje Revolut spletni nakup, ne quasi cash...
Pa je kdo dejansko probal s pravo kreditno, da veš da je tako?

Še vedno mi pa ni jasno zakaj kakšen novinar ne vpraša zakaj to zaračunajo, če stroške plačila s kartico plača prejemnik. Gre samo za pogoltnost.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.370
873
113
Screenshot 2024-07-11 at 15.41.05.pngScreenshot 2024-07-11 at 15.42.07.pngScreenshot 2024-07-11 at 15.42.21.pngScreenshot 2024-07-11 at 15.42.45.png
 
  • Haha
Reactions: sass in delavec44

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.955
1.225
113
Ta je že skoraj za v politiko kolikor se izogiba temi in palamudi drugo. Mogoče je pa že prišel iz tam :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.370
873
113
To je tipično Slovensko. Namesto, da bi bil usmerjev v prihodnost in razmišljal, ko bi bil boljši od drugih na trgu, je tvoj fokus v tem, da si boljši tako, da druge omejuješ.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113
To je tipično Slovensko. Namesto, da bi bil usmerjev v prihodnost in razmišljal, ko bi bil boljši od drugih na trgu, je tvoj fokus v tem, da si boljši tako, da druge omejuješ.

Najhuje je, da v necem so najboljši... Za male spje so cista zmaga, ker pustijo navadne racune s provizijami za fizicne osebe. Zakaj tega ne reklamirajo? Napram ostalim bankam so poceni. In ce sp ne dela zgolj negotovinsko, clovek banko pri nas potrebuje. Pologi gotovine, UPNji, kjer stranke poskenirajo QR kodo (vecina ima se vedno klasicne banke in to znajo in ob skeniranju qr kod lahko zagotovis, da tocno ves kateri racun je placan - ne da se zafrkavas, kdo je placal za koga, ko je v sklic napisal SI99).

A oni se v zobe dajejo s kvazizmi in se postavljajo v pozicijo defenzive, namesto da bi poudarila svoje prednosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.370
873
113
Kako boš lahko tekmoval z online banko?
Zacnes tako, da naredis App, ki ni outdated ze ko ga lansiras in poln bugov po enem letu.

Nadaljujes tako, da dvogujes telefon in odgovarjas na email. In ne tako, da imam osebnega bancnika za 15,20€ v paketu, ki ga ne poznam, ker je vsak mesec drug.

Jaz delam veliko po tujini in nisem preprican, da niso Slovenske banke najdrazje v EU.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.129
5.982
113
Tudi Žurnal je pisal o tem.


"S 'quasi cash' poimenujemo kartične transakcije za nakup na primer potovalnih čekov, tuje gotovine, loterijskih listkov, srečk, igralnih žetonov, dobroimetja (na primer polnjenje različnih denarnic oziroma računov) vavčerjev, ki so zamenljivi za gotovino, plačilo različnih stav in podobno. Nadomestila niso določena glede na področja, ampak so določena po mednarodnih oznakah. To so tako imenovane MCC kode – Kode kategorij trgovcev, ki jih uporabljajo vse banke izdajateljice kartic po svetu za razvrščanje nakupov glede na vrsto trgovca," so nam pojasnili na NLB. "Nakazila na prodajnih mestih določena z MCC kodami kot Quasi cash se preko kartičnega kanala smatrajo kot prenos sredstev in ne plačilo, zato smo za to storitev uvedli tarifo po ceniku in splošnih pogojih poslovanja. Poleg tega se morajo imetniki kartic zavedati, da so »navidezno-kvazi« gotovinske transakcije pogosto predmet višjih provizij in obrestnih mer v primerjavi z običajnimi nakupi, saj se obravnavajo podobno kot gotovinski predujmi. Podobna nadomestila izvajajo tudi drug finančne ustanove in banke," so v NLB odgovorili na vprašanje, zakaj so uvedli to provizijo.

Na vprašanje, kako lahko njihov komitent ve, da mu bo zaračunano quasi cash nadomestilo, pa v NLB odgovarjajo, da se nadomestilo "kot strošek quasi cash ali kot tarifa za dvig gotovine definira glede na to, preko katerega sistema se sproži transakcija in se prikaže takoj ob izvedeni transakciji". Povedano po domače, takoj po izvedeni transakciji lahko zaračunano nadomestilo vidite v spletni oziroma mobilni banki, niste pa o njej vnaprej obveščeni, tako kot niste o proviziji, ki jo za dvig na bankomatu v tujini zaračuna vaša banka (vas pa bankomat opozori na provizijo, ki jo zaračuna lastnik bankomata).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113
Zacnes tako, da naredis App, ki ni outdated ze ko ga lansiras in poln bugov po enem letu.

Nadaljujes tako, da dvogujes telefon in odgovarjas na email. In ne tako, da imam osebnega bancnika za 15,20€ v paketu, ki ga ne poznam, ker je vsak mesec drug.

Jaz delam veliko po tujini in nisem preprican, da niso Slovenske banke najdrazje v EU.

Iz firbca... Zakaj pa imas ta paket? Kaj ti nudi, da si se odlocil za tega, ne pa npr za oneha za 10€, ali pa navaden račun za 2,89€? Glede na to, kje vse drugje imas račune in tudi neke hude pakete?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.370
873
113
Iz firbca... Zakaj pa imas ta paket? Kaj ti nudi, da si se odlocil za tega, ne pa npr za oneha za 10€, ali pa navaden račun za 2,89€? Glede na to, kje vse drugje imas račune in tudi neke hude pakete?
Dobro vprasanje. Najprej zato, da imam osebnega bancnika. Ceprav se sprasujem, kaj je njegova dodana vrednost, pa se vsak mesec je drug.

Na NLB imam dva racuna. Enega cisto osnovnega, za popoldanski s.p. Drugi pa Premium. Res ne vem, imas prav. Imam pa NLB samo zato, ker ima video call 24/7 in sem res veliko v tujini, pa vsacih prav pride. Drugave bi jih ze steral.

Slovensko placo dobim na NLB. Od tukaj placam poloznice (eRacune) in vsak mesec nakazem v njihove sklade. Ostalo dam na druge banke, kjer imajo boljse obrestne mere, nekaj pa v Nekster.

Placo iz tujine dobivam na Revolut. Od tukaj placujem vso dnevno porabo, kupim kaksen BitCoin, ETF… placam letalske karte, hotele, vse…. Imam Ultra paket in res uporabim vse, kar ponujajo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113
Iskreno povedano, oni paket za 9,99€ pri NLB je čisto korekten, da ne rečem, da cenejšega praktično ni za s.p. mojega ranga glede na nabor storitev. Bi že zdavnej ga imela, če me ne bi zajebavali s takilimi forami durh na durh. pol sem pa užaljena. ko se ravno malo pomirim, pa že si že skoraj rečem, naj ne bom tok malenkostna, pa da si delo dajem iz inata, pa spet neka taka fora.

Saj je zdaj tudi Revolut spreminjal pakete in seveda ne na ceneje. Mojega freelancerja za 7€ (če prištejem 2,89 z nlb, plačuejem torej enako kot če bi vzela pkaet pri NLB za 9,99€) je spremenil v business za 19€/mesec. Preskok je ogromen. Ampak način, kako to naredi je pa diametralen. Ne vem koliko mailov dobila. ker jih itak ne berem, kot izpiskov ne, kot noben ne, me v appu skozi ne spusti na prvo stran, dokler se ne prebijem čez vse klicaje, ki opozarjajo o spremembi. Če naredim nič, me vrže samodejno na najnižji paket, ki je brezplačen in potem naj izberem drugega, če hočem. Ko sem enkrat nekaj narobe razumela in izbrala neko funkcijo za, ne vem, 10€, pa potem niti uporabljala (ker je bilo pomotoma) so mi vrnili denar, čeprav roko na srce nisem niti pričakovala, ker sem sama zafrknila. Naše banke pa na koncu na izpisek napišejo eno pasico in upajo, da se jih bo čimveč nasralo. Ne štekam, zakaj ne pogledajo, kako se lotijo tisti, ki jim stranke (uspešno) kradejo in ponavljajo za njimi. Glede na sicer mojo urno postavko nima prav nobenega smisla, da si dajem toliko dela s tem, ker sem močno v minusu, pa vendar se, ker me tako pojezijo, ker mi nonstop dajejo občutek, da me hočejo nategnit. Samo še zavarovalnice mrzim bolj...