Revolut bančni račun

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.317
5.355
113
Osnovna funkcija, ki jo isce. Da je skupen racun dvema, kamor bosta dajala denar za skupne stroske in nosta oba lahko placevala... Torej dve kartici in placa od vsakega hodi dalje na privat racun.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.255
113
Ja v osnovi 2 kartici in da tu in tam vsak jurčka gor nakaže dokler se ne počrpa. Da vsak poljubno vleče kartice po trgovinah, da se plačujejo položnice in da je možno tu in tam tudi kaj dvigniti.

Kot je nekdo omenil, tudi danes (še) pri naših bankah ne obstaja možnost "skupnega" računa.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.317
5.355
113
Račun bo od enega, torej bo pisan na ime enega, drugega se pooblasti in vsak dobi svojo kartico. Najlazje je tam, kjer ima nekdo ze odprt racun. Ker takrat ima pa poblascenec (ki je ze na tej banki, partner pa odpre racun) tudi dostop preko svoje mobilne in spletne banke, da placuje racune.

Govorim za nase banke...
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ja v osnovi 2 kartici in da tu in tam vsak jurčka gor nakaže dokler se ne počrpa. Da vsak poljubno vleče kartice po trgovinah, da se plačujejo položnice in da je možno tu in tam tudi kaj dvigniti.

Kot je nekdo omenil, tudi danes (še) pri naših bankah ne obstaja možnost "skupnega" računa.


Kako ne... to je na voljo ze odkar pomnim... Eden odpre racun in pooblasti se drugega ... Oba dobita vsak svojo kartico... crpa pa se vse iz enega racuna ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.255
113
Kako ne... to je na voljo ze odkar pomnim... Eden odpre racun in pooblasti se drugega ... Oba dobita vsak svojo kartico... crpa pa se vse iz enega racuna ...

Jasno da to kar ti praviš obstaja, ne gre pa odpret uradno "skupnega" računa. Logično da z navzkrižnimi pooblastili gre.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.317
5.355
113
Kar ni ok drugače... Ce kdo placuje v trgovini s tujo kartico in to porajtajo, je lahko sitnost.


Ima pa recimo n26 moznost, da ce oba idpreta racunza najmanj 3,9€/mesec potem imata lahko skupen podracun. Kdorkoli nalaga oba lahko koristita. Ne vem pansce lahko direktno ali je treba s svojega placati potem pa iz tega spacea prenakazati. Ker naceloma jeto kot nas varcevalni racun. Mesecni stroske torej 7,8€, druguh stroskov pa ni.

Drugače pa, ja smo imeli dolgo casa moznost, da sta dva imela en racun. Ponavadi moz in zena in oba dobivala placo tja. Temu je se takratni DURS konec naredil. Ne vem sicer, a je bil to befel na ravni drzave ali evrope.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.615
970
113
Tam kjer ne omogočajo 2 kartic pride prav tudi Curve.

Pa v teoriji vem, da je lepo, da je kartica na tvoje ime, ampak v praksi pa še nikoli niso komplicirali. Jaz od žene, ona mojo, važno da je denar gor :)

Saj ko bolje premislim, zakaj bi sploh komu kazal kartico. Ali pa plačaš s telefonom.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Tam kjer ne omogočajo 2 kartic pride prav tudi Curve.

Pa v teoriji vem, da je lepo, da je kartica na tvoje ime, ampak v praksi pa še nikoli niso komplicirali. Jaz od žene, ona mojo, važno da je denar gor :)

Saj ko bolje premislim, zakaj bi sploh komu kazal kartico. Ali pa plačaš s telefonom.
V trgovini ne komplicirajo, pri internetnih nakupih pa kar precej. Navadno mora biti ime kupca in ime na kartici enako.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.317
5.355
113
Te stvari niso nikdar problem, dokler... niso. Takrat so pa orenk problem. Kartice niso prenosljive in cim bo pizdarija, se bo ze tu ustavilo. Pa je lahko 100x zena pa skupen račun (ta tudi namrec ne obstaja), ta prva v vrsti, ki je zlorabljala, je ona, ker je placevala s tujo kartico. Dejansko edini nacin je pooblastitev tega cloveka na svojem TRR in takrat dobi kartico s svojim imenom. Takrat lahko tudi na banki gotovino na ta TRR polozi. Naj bo se tako banalno, ker komu pa kar dajes denar (ne trosis), ampak zena mozu ne more na salterju nakazati denarja, ce ni pooblascena za ta racun.

V glavnem, kot ponavadi, ce ni toznika, ni sodnika. Cim toznik je, se gre pa od zacetka kako tocno je to bilo in se je zgodilo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Seveda imaš prav, pri fintech bankah pa to ni mogoče. Vsak mora imeti svoj račun, da so na karticah različni podatki.
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Revolut ali N26, je vseeno. Poloznice na direktno bremenitev, partner pa doda kartico v google pay alpa apple pay. Tako mamo mi zrihtano za stroske gospodinjstva
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kako ne... to je na voljo ze odkar pomnim... Eden odpre racun in pooblasti se drugega ... Oba dobita vsak svojo kartico... crpa pa se vse iz enega racuna ...
Ko poslušam "forum 69" ko berejeo teme na MON forumu, kake vse probleme imajo ljudje, to pri 99% ljudi ne bi šlo čez... Da lahko on zapravlja njen denar ali ona njegovga. Kaj si ja nor...

Men osebno se tudi zdi bolj "po regelcih" al kak bi se izrazil, da je nek X račun za vse skupne stroške. Midva imava tako, da vsak nakaže določen % od plače na revolut. Še vedno pa ti na privat trr nekaj ostane. Do sedaj funkcionira vrhunsko. Ker sva partnerja in pod isto streho... je na koncu 99% stvari skupnih stroškov.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.317
5.355
113
Saj ta racun bi avtofun odprl na novo, da bi bil skupen. Ampak eden mora biti lastnik in mora drugega pooblastiti.

Torej, avtofun ima npr pri nlb, ona ima na sparkasse. Obadva imata spletno in mobilno banko pri maticni banki. Zdaj pa recimo ona odpre na nlb. Dobi spletno/mobilno banko od nlb se ona. Pooblasti avtofuna za ta racun. On dobi kartico na svoje ime, istocasno se pojavi njen trr v njegovi spletni/mobilni banki, ker ke pooblascen. Obadva imata torej kartico za placevanje, dvige in moznost placila preko spleta/mobilne banke.

To rečeno... Meni pa niso take telovadbe. Ker sva parterja in pod isto streho... Pooblascena en drugemu na primarnem racunu in ne rabis tretjega. Ne bom pa rekla, da ne razumem, sto ljudi sto cudi, treba najti nacin, ki obema ustreza.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.615
970
113
Mah kake imate. Menda je ja normalno, da je žena pooblaščena na mojem in jaz na njenem računu. Kaj pa če se kaj s kom zgodi? V najslabšem primeru čakati na zapuščinsko in plačevati potem še davek.

Denar je najmanj. Če ni zaupanja niti za to zakaj bi bil potem poročen s takim človekom?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in guardy

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.317
5.355
113
Kaj pa če se kaj s kom zgodi? V najslabšem primeru čakati na zapuščinsko in plačevati potem še davek.

Jap... Ampak 40letniki nismo se tu, da bi razmisljali o umiranju ali pa kaki hudi demenci, ko eden zase vec ne ve, kaj sele da bi kaj sodeloval... Zdaj smo bolj na krizi srednjih let in moznih locitvah (kot da to kaj vpliva, vse gre na pol) in da ne bo zena gledala, kje je decko hodil in on ne, da je spet v milerju zapravila za parfume, makeup in anticelulitne kreme ter kozmeticarke, ker one stvari iz milerja niso imele haska. Kozmeticarka pa po njegovem tudi ne. To so pereci problemi 40letnikov danes, da eden prevec ve, kaj drugi na skrivaj si malo privosci.

Je pa to lahko problem, ko imatapa dva popolnoma diametralne navade. Eden vse sfrcka, ker enkrar se zivi, drugi pa je bolj smotr. Slednji seveda ne bo pustil, da bo sel prvi se v njegov tosl, ker nimata nobenega zaledja potem vec. Takih parov tudi poznam mnogo. Vse se placuje s place zapravljivcka, kar ostane pa za gust cele familije in zase, ker evra ne bo gor ostalo. Drugi pa na kup. Tudi za vse, ne samo zase. In so zadoscene potrebe, malo gusta in nekaj na stran za osnovo varnost. Pa lepo laufa... Kot receno 100 ljudi sto cudi, vsak nak najde sistem, ki deluje.
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Saj ta racun bi avtofun odprl na novo, da bi bil skupen. Ampak eden mora biti lastnik in mora drugega pooblastiti.

Torej, avtofun ima npr pri nlb, ona ima na sparkasse. Obadva imata spletno in mobilno banko pri maticni banki. Zdaj pa recimo ona odpre na nlb. Dobi spletno/mobilno banko od nlb se ona. Pooblasti avtofuna za ta racun. On dobi kartico na svoje ime, istocasno se pojavi njen trr v njegovi spletni/mobilni banki, ker ke pooblascen. Obadva imata torej kartico za placevanje, dvige in moznost placila preko spleta/mobilne banke.

To rečeno... Meni pa niso take telovadbe. Ker sva parterja in pod isto streho... Pooblascena en drugemu na primarnem racunu in ne rabis tretjega. Ne bom pa rekla, da ne razumem, sto ljudi sto cudi, treba najti nacin, ki obema ustreza.
Amapk ti tega naše banke ne znajo prodat ;) Če prideš tja pa rečeš kaj bi imel, bi še šlo. Če pa rečeš, da bi imel skupni račun, pa dobiš samo odgovor, da ne gre. (vsaj pred leti). Pa še en dodaten strošek je to na naših bankah.