Revolut bančni račun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Razlika med virutalno in fizično kartico? Ideja je takšna da se naredi en skupni družinski TRR iz katerega bi se plačevale položnice, vlekla bi se kartica v trgovinah itd. itd... A ta Revolut ima varianto e-računa? Se pravi da se vrtec avtomatsko vleče iz tega računa ali mora biti TRR odprt pri SLO banki?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Virtualna in fizična kartica ni enaka računu TRR. To je kartica Mastercard/Visa, ki se jo uporablja v trgovinah. FIzična kartica jo dobiš na dom, virtualno pa je na voljo preko aplikacije oziroma preko Apple Pay/Garmin Pay/...

TRR je IBAN račun, ki omogoča SEPA transakcije in SEPA direktne bremenitve. Brez nobene provizije. Jaz imam preko Revoluta 10 trajnikov. Revolut ne podpira eRačuna.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Kakšna druga pametna alternativa. Pa saj nevem zakaj sem sploh pomislil na Revolut... Konec koncev lahko tudi tukaj odpremo kak ugoden račun.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Za te stvari ni ugodnega pri nas. Ce je ugoden osnovni, potem so drage provizije za vsako rec. Ali je pa osnoven racun drag. To receno - en paker za 10evrov, pa da je vse v ceni, spet ni neka silna bogatija, je pa nepotrebno, ce si se le pripravljen odreci eracunom. Imas lahko trajnik in ae vedno dobiš račun, da sproti apremljas, ce vse ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.658
1.002
113
Mbills tudi omogoča eračune in qr kode pa je zastonj. Pač kombiniraš z Revolutom in imaš tam kartico, tu pa plačuješ položnice.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Saj tem eračunom se lahko tudi odrečemo. Se pravi koliko nas stane Revolut na mesec, da sta 2 bančni kartici, ter da je spletna banka za plačevanje položnic? Revolut že ima plačevanje preko QR? Prav tako me zanima če je lahko spletna banka hkrati nameščena na dva telefona hkrati?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Nič ne plačaš na mesec, plačaš samo fizično kartico na začetku. Transakcije v eur so free

Lahko imaš na dveh telefonih (jaz imam na telefonu in tablici), prav tako obstaja web verzija

Revolut podpira QR, ampak samo evropsko EPC kodo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Hvala. Sklepam da na naših položnicah ni te evropske EPC kode? Ravno gledam na tvoji strani da je v osnovnem paketu možna samo 1 fizična kartica?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Se pravi 2x po 6€ začetni, enkratni strošek, potem pač verjetno znova ko potečeta? To je ok če je tako...
 
22. jul 2007
12.815
1.317
113
123
Mogoče kdo ve na hitro, kaj se zgodi s sredstvi na kartici katero ukinejo?
Prenakažajo na novo avtomatsko?
Predvsem me zanima zaradi kakšne refundacije od nakupov.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Mogoče kdo ve na hitro, kaj se zgodi s sredstvi na kartici katero ukinejo?
Prenakažajo na novo avtomatsko?
Predvsem me zanima zaradi kakšne refundacije od nakupov.
Sredstva niso vezana na kartico, ampak na tvoj TRR račun.

Če je kartica ukinjena še vedno refund pride na tvoj TRR račun.

Can I get a refund to my Revolut card?​

Yes, you can receive refunds directly to your Revolut card even if the card has been deleted or cancelled. Please bear in mind that a refund can take between 7 and 15 days after the merchant approves the refund to appear in your account.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
Ideja je takšna da se naredi en skupni družinski TRR iz katerega bi se plačevale položnice, vlekla bi se kartica v trgovinah itd. itd...
to sem jaz že pred 15 leti spraševal v slo bankah, pa mislim, da še sedaj nobena ne ponuja ali pa za kako doplačilo.
Če plačo dobiš na N26, lahko narediš trajnik in ti avtomatsko prenakazuje X€ na revolut. Pri slo banki tega "nisem mogel" naredit (preko telefona ni podpirala, preko neta bi moral probat s certifikatom...)
Pa revolut ima super za šparanje. Odpreš "predal" in rečeš vsak mesec X€ spravi tja. Če ti zagusti, imaš v 1sek ta denar na voljo. Pa vsak nakup ti lahko zaokroži navzgor in ti razliko shrani v en "predal". Evro tukaj, evro tam... pa se na konc mesca/leta kar nekaj nabere.