Restavracije/gostilne - predlogi? LJ okolica

jezek

Guru
24. jul 2008
3.226
1.363
113
Men bil ok, medium sicer malo prevec tako da naslednjic rare. Sicer pa je to bilo 2 človeka in 2 ženski. Pa je bilo hrane prevec, komot 1 porcijo manj
 
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.369
301
83
Grška in gruzijska sta obetavni, definitivno.

Glede hobotnice; verjamem. Ampak pred leti sem v Italiji jedel hobotnico (predjed) olupljeno z nekaj omake in je bila super. Pri nas tega do sedaj nisem še videl. Verjamem da je stvar in materiala in priprave. Zanima me kje bi dobil vsaj nekaj primerljivega italijanom.
Gruzijska je bojda ok v pri Šujici - Zlato runo. Nisem pa še bil.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.387
2.416
113
Ti verjamem za Čompo. Ni mi všeč, ko ponudniki nimajo menija na spletu, pa se ne morem odločiti ali je to dober ali slab znak. Bova šla pogledat od blizu. Hvala :nazdravje:

Daj ti nehat malo brat forume in malo manj študirat ter debatirat, tvojo nabaši v avto in direkt v Čompo. Rezervacija prej obvezna, ker so prilično zasedeni. Čompa je sigurno najjača izkušnja od vsega tukaj gori naštetega. Hodim tja že od 2011, ko sem v LJ niti pomislim ne na kaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Rekreacija

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.134
353
83
Daj ti nehat malo brat forume in malo manj študirat ter debatirat, tvojo nabaši v avto in direkt v Čompo. Rezervacija prej obvezna, ker so prilično zasedeni. Čompa je sigurno najjača izkušnja od vsega tukaj gori naštetega. Hodim tja že od 2011, ko sem v LJ niti pomislim ne na kaj drugega.
E vidiš, zato berem forume (in tudi vprašam). Ker na Čompo ne bi niti pomislil, če bi bil kje blizu pa ne bi šel not. Sem že bil blizu in nisem šel not. Zdaj bom šel, ker berem forume :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.083
6.894
113
Eno vprašanje; se je Imperio mexicano res pokvaril zadnje leto ali dve? Z mojo sva bila ene dvakrat v Cityparku in enkrat v Aleji (enkrat lani se mi zdi), pa mi je bil čisto v redu. Ampak berem neke slabe kritike, pa tudi kolegica pravi, da so bili prejšnji teden v Cityparku pa da je bila hrana katastrofa. Jaz se pa ravno brusil, da grem malo ogret jezik tja.
Pa ene dvakrat/trikrat sem bil v mehiški v Knaflejevm prehodu, nazadnje lani, tudi nimam pripomb.

Nisem ravno zahteven gost in ne pričakujem, da kelnerji padejo na teme ko me zagledajo, pač ne pustim trinkgelda, če nisem zadovoljen z njimi. Ampak hrana pa mora biti dobra ...
Compa dejansko top 3 za meso v LJ. Cena za dva s predjedjo in glavno jedjo 100 eur (plus kozarec vina za vsakega)

se ena opcija je slavkov dom nad medvodami (zelo dobro meso in tradicionalne jedi)

v mehiski v knafljevem sem enkrat narocil steak medium rare in dobil rare- … sredica je bila se dejansko mrzla iz hladilnika… ocitno se je kuhar bal da ga ne zapece prevec in ga prehitro dol vzel… sama mehiska hrana nic posebnega

pohan piscanec gostilna grad pod smarno goro
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.308
6.496
113
pri taščici
Vcasih je bil pohan piscanec tudi renome za Zajca na Mali loki.
Kaj je sedaj nimam pojma.
Dvomim pa da je piscanec kaka elita ki odstopa od PP ali Pivke. Ali pac?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Po piščancu je znan tudi Pirc na Rovah pri Radomljah. Imajo celo slogan "Najboljši ocvrti piščanec že od 1892".
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather

Rekreacija

Majstr
7. avg 2019
854
476
63
Vcasih je bil pohan piscanec tudi renome za Zajca na Mali loki.
Kaj je sedaj nimam pojma.
Dvomim pa da je piscanec kaka elita ki odstopa od PP ali Pivke. Ali pac?
Svinjska pečenka pa "iz tastarga šporgeta" pri Pečnikarju v Šentjakobu. Za prste polizat. Pravim pa da je bilo tako pred mnogimi leti, kako je sedaj ne vem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.134
353
83
Po piščancu je znan tudi Pirc na Rovah pri Radomljah. Imajo celo slogan "Najboljši ocvrti piščanec že od 1892".
Bil tam par let nazaj (pred kovidom). Ne vem kako bi rekel, ampak jaz bi naredil boljšega. Preveč ... naraven okus, za moj okus. Bog je dal na zemljo sol in začimbe z razlogom. Vsaj za mene ...
Pustimo zdaj razne stejke, sploh če je meso starano po pravilih službe. Ampak pišek pa ima rad začimbe, vsaj na mojem krožniku...
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.134
353
83
Svinjska pečenka pa "iz tastarga šporgeta" pri Pečnikarju v Šentjakobu. Za prste polizat. Pravim pa da je bilo tako pred mnogimi leti, kako je sedaj ne vem.

Ne se hecat; praktično mimo se vozim skoraj vsak teden. Kupljeno čim je na jedilniku panakota pa Šamar :nazdravje:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.308
6.496
113
pri taščici
Čisto iz firbca; katera sta pa po tvojem okusu ostala dva top za meso v Lj?
Ne jem po gostilnah, sploh pa ne po lj ;)
Nisem(nisva ) tip cloveka ki ne bi mogla prezivet ce ne bi zahajala na kosila v 3mestni cifri ;)
Mesa imam zaenkrat dovolj tako po moji kot njeni žlahti ;)
Ker pa sem nekoc zivel blizu Domžal, sem napisal kaj so nekoc govorili za Zajca.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.994
2.518
113
Koliko je za vas sprejemljiva cena običajnega obroka za 2 osebi?
Brez juhe - glavna jed, solata, pijača - 35€. Več je drago.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
504
68
28
širne planjave Dolenjske
H. Domača - Striček, vendar samo kosilo, pa kmalu gredo na dopust
Popolnoma nič posebnega, ko nimajo vrta, pa še cel dan "dišiš" po menzi. Moja izkušnja tam je bila zelo slaba, preveč opevana in preveč reklame. Že to, da nimajo na mizi jedilnika oz.dopisanih cen, ti da misliti da je to en nateg. Glede na ocene na spletu, je totalno nahajpano, na koncu z računom in celotno vsebino, priporočam obvoz.

Npr. fajn domača hrana je gostilna Grabnar v Radohovi vasi (pr Johan), če že hočeš domačo hrano al pa čez cesto, pr Bakal. Je pa res izven Ljubljane.