Restavracije/gostilne - predlogi? LJ okolica

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.079
306
83
Zakaj? Ker sem se odločil, da gremo malo okoli in poskusimo različno kuhinjo. Okvir? Z gospo nisva ravno tipa za "fine dining", se pravi mišelinke, razne finoče, večhodni meniji niso za naju. Mogoče tudi kdaj, ampak v osnovi ne iščem tega. Ne gre za denar (čeprav je vsekakor faktor), gre za to da se v takem ambijentu noben od naju ne vidi. V restavracijo grem jest, ne na spektakel. Ne bi debatiral o tem, pač vsakemu svoje.
Aja, otrok ne jeva. Se pravi žrebički, telički, jagenčki, kozlički, odojki, ... ne pridejo v poštev. Ni problma, če so na meniju, če je zraven še kaj, da lahko narediva obvoz. Se da normalno meso več kot v redu pripraviti, da je super za konzumacijo. Spet, ne bom debatiral o tem, vsakemu svoje.

Torej, zanimajo me predlogi za:

A. Ribje restavracije. Krpan je drag in vprašanje ali to kar ponuja je to za ta denar (bil tam pred leti, ni me prepričal). Priloga samo krompir z blitvo in masleni krompir? Ne se hecat. Razumem, da je to klasika in da greš tja jest ribe, ne priloge, ampak vseeno... Za "beznico" na tržnici BTC vem, bil tam je čisto v redu (sploh del ko v sosdnji ribarnici izbereš in potem mojter to obdela da je užitno) ampak bi poskusil še kaj drugega. Dobro, ambijent je milo rečeno zanimiv, ampak kot rečeno, itak gem jest, ne na predstavo. Hočem plac, kjer dobim hobotnico v solati in to olupljeno. Ni mi do žvečenja tiste gume od priseskov. Za to sem pripravljen iti tudi ven iz LJ.

B. Indijska/tajska/korejska v glavnem azijska, vendar ima prednost indijska. Vsekakor taka, ki ima na meniju tudi meso, vegi variante naju ne zanimajo.

C. Turška je v LJ tema ali se motim?

D. Japonska. Ne vem zakaj ampak zapasal mi je ramen. Nekaj jih je v LJ kot kaže gugl, ampka ocene so zelo nasprotujoče od 5 do 1, vmes pa skoraj nič. Suši naju načeloma ne zanima, za poskusit kakšno malenkost pa zakaj ne.

E. Italijanska. Za vsakim vogalom je ustanova, ki ponuja nekja od nabora dobre italijanske kuhinje (ne mislim na pice, čeprav se jih pri naši hiši nikakor ne branimo), ampak zanima me kakšno priporočilo.

F. Francoska. Normalna, ne finoča. Čeprav, zakaj pa ne, če je vredna. Ampak, ne nameravam se obleči v frak, da sem lahko tam....

G. Ameriška. Gugl najde malo oziroma nič. Priporočilo? Glavni tukaj je BBQ seveda, najbrž kakšen stejk, še kaj drugega? Burger ni ravno najina priljubljena hrana, se jih pa ne braniva, če je dober pa konkreten.

H. Domača. Konkretna kosila/večerje, dobra seveda. Šparovo restavracijo poznam, ni to to. Menzni priokus me ne moti, ampak bi vseeno kaj drugačnega.

Izven tega nabora; pohan pišek. Kje, da je zares dober. Natur okus, se pravi ko se špara s soljo/začimbami mi ne sede. Samo povem...

Hvaležen do groba in naprej za konkreten predlog.
 
27. jan 2022
5.207
1.944
113
Imaš novo Grško v LJ, zadnja dva dni počekiraj MMC in Večer, nekje je bila kot "reklama".

Imaš še korejsko, če te pekoče navdušuje.

To s hobotnico boš pa moral še malo predelat. "Lupljenje" nič ne reši in priseski so lahko najboljša stvar na njej, lahko pa je cela kot Huba-Buba, čigumi po domače, ali kot "kamen trda". Magična beseda je zmrznjena! ;)
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.079
306
83
Imaš novo Grško v LJ, zadnja dva dni počekiraj MMC in Večer, nekje je bila kot "reklama".

Imaš še korejsko, če te pekoče navdušuje.

To s hobotnico boš pa moral še malo predelat. "Lupljenje" nič ne reši in priseski so lahko najboljša stvar na njej, lahko pa je cela kot Huba-Buba, čigumi po domače, ali kot "kamen trda". Magična beseda je zmrznjena! ;)

Hmmm, grška - bo za pogledat.
Korejska je kje?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.079
306
83
Grška in gruzijska sta obetavni, definitivno.

Glede hobotnice; verjamem. Ampak pred leti sem v Italiji jedel hobotnico (predjed) olupljeno z nekaj omake in je bila super. Pri nas tega do sedaj nisem še videl. Verjamem da je stvar in materiala in priprave. Zanima me kje bi dobil vsaj nekaj primerljivega italijanom.
 
27. jan 2022
5.207
1.944
113
Hmmm, grška - bo za pogledat.
Korejska je kje?
korejska restavracija ljubljana


 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.079
306
83
Eh, sem mislil, da veš za kakšno konkretno. Ker namen te teme je, da dobim konkretne namige. Stric gugl ve kar ve, in če ne bo drugače bom pač probaval na blef.
Drugače sem korejske in vse kar sem omenjal v začetnem postu že razdelal z guglom. Rad bi konkretne izkušnje. Če gre. Če pa ne pa tudi v redu. Bo pač zanimiva pustolovščina...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.927
3.448
113
40
Lj
Če hočeš predrago hrano z malimi porcijami, potem moraš it na odprto kuhno v petek. Edino kar se tam splača je šmorn, priporočam.