Renault Zoe

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
58% do 92% v 15 minutah...


BTW... zakaj
tu ne dela? Zakaj ne morem linkat slik?
2288008-ZOE12.jpg
 

Priponke

  • 2288008-ZOE12.jpg
    2288008-ZOE12.jpg
    63,3 KB · Ogledi: 218
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:
Zakaj bi čakal R210, ki ne omogoča 43kW? Razlika med 22kW in 43kW je ogromna. Recimo, zadnjič sem šel preizkusit tisto hitro polnilno postajo pri Kristelni palači...

A zakaj bi čakal? Mogoče zaradi tega,ker ima 15% večji doseg,če ti to kaj pomeni
grims-1.gif

Kolega,ki je najprej naročil R210 in potem spremenil naročilo v R240,ga bo zato čakal mesec in pol dlje. Jaz osebno bi sigurno izbral R240,ker mi je v tem primeru vsekakor najbolj pomemben doseg. V 95% primerov bi ga itak polnil v domači garaži,za tistih 5% primerov bi pa že počakal tisto uro,ki je razlika v polnitvi obeh modelov...
Razen če misliš z njim vsak delat hude relacije (za kar pa ta avto itak ni ravno primeren...) in non stop polniti na 43 kW?
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
15% večji doseg in 100% daljše polnjenje... hmm...

Pa če bi se mi šlo za doseg, ne bi vzel 17" feltn.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.696
799
113
Kako je pa s počasnim polnjenjem doma, baje je bilo pri starem ogromno izgub na polnilcu, ravno zato naj bi šli z novim modelom na manj močen polnilec.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:
BTW... zakaj
tu ne dela? Zakaj ne morem linkat slik?

Moral bi delati, ampak mora biti link s kakšno .jpg končnico.
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Probal iz dropboxa, ne dela, probal shrani.si, ne dela.

evo:


EDIT: a zdej pa dela??? čudn...
 
Nazadnje urejeno:

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kako je pa s počasnim polnjenjem doma, baje je bilo pri starem ogromno izgub na polnilcu, ravno zato naj bi šli z novim modelom na manj močen polnilec.

doma ne polnim. Imam kabel, ampak zakaj bi doma polnil, če imam eno polnilno postajo 800m od službe in tisto hitro pri Kristalni 5km od doma
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:
Probal iz dropboxa, ne dela, probal shrani.si, ne dela.

evo:


EDIT: a zdej pa dela??? čudn...

Od Shrani.si lahko kar uporabiš tista linka, ki tu ju sam ponudi. Eden je link za forum, ki ti tukaj naredi sliko čez celotno širino foruma, drugi pa je link za forums predogledom, kjer ti na forum da manjšo slikco, sama slikca pa je link na večjo slikco.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.696
799
113
Hitro polnjenje ni dobro za baterijo, a ni celo postavka pri ceni najema baterije da je vsako hitro polnjenje nekaj doplačila?

Sicer pa mene bi minilo vozit avto na polnilnico in hodit 800m do službe in nazaj, raje bi polnil doma, pa čeprav ni zastonj.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kako je pa s počasnim polnjenjem doma, baje je bilo pri starem ogromno izgub na polnilcu, ravno zato naj bi šli z novim modelom na manj močen polnilec.

doma ne polnim. Imam kabel, ampak zakaj bi doma polnil, če imam eno polnilno postajo 800m od službe in tisto hitro pri Kristalni 5km od doma

Tega ne razumem najbolje...torej doma sploh ne polniš nikoli,ker nimaš te možnosti? Eno praktično vprašanje: kako polniš za vikende,ga voziš polniti na 5 km oddaljeno postajo,kjer čakaš da se napolni? Kaj narediš,ko ga rabiš napolniti,pa je postaja zasedena?
Ne provociram,čisto resno sprašujem,ker me zanima,kako v praksi izgladajo te tvoje akrobacije brez polnjenja doma
sprasujem se.gif
(razen če to ni tvoj edini avto,potem je vsa stvar razumljiva)

Sicer pa mislim da ima Gašper prav,tudi jaz sem slišal,da Renault "kaznuje" pretirano oz.večkratno polnjenje baterije na hitrih polnilnicah.Podrobnosti o tem sicer nebi vedel,ampak sigurno imaš to nekje v pogodbi v drobnem tisku. Da ne bo potem presenečenja,ko te bodo zaradi tega na koncu usekali po denarnici
smirk-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Pri najemu baterije pri 43kW polnjenju stane 2 EUR/polnjenje, če se ne motim.
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Se motiš. Nikjer ne piše nič o močeh, le da je potrebno polniti na z avtom kompatibilnih polnilnih postajah. Od kod te neumnost glede hitrga polnenja? Avto je na tržišču že tri leta.
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Tega ne razumem najbolje...torej doma sploh ne polniš nikoli,ker nimaš te možnosti? Eno praktično vprašanje: kako polniš za vikende,ga voziš polniti na 5 km oddaljeno postajo,kjer čakaš da se napolni? Kaj narediš,ko ga rabiš napolniti,pa je postaja zasedena?
Ne provociram,čisto resno sprašujem,ker me zanima,kako v praksi izgladajo te tvoje akrobacije brez polnjenja doma
sprasujem se.gif
(razen če to ni tvoj edini avto,potem je vsa stvar razumljiva)

Ne, ZOE ni moj edini avto, imam še tega



Kako izgleda to moje polnjenje, ki ni polnjenje doma? Simpl. Polnim vedno in povsod, kjer imam priložnost. Recimo, da grem v trgovino in to se zgodi vsaj 2x tedensko, običajno pa pogosteje in CityPark mi je najbližja velika štacuna. Pred ZOE bi šel raje v Mercator na šmartiki, a ker tam nimajo polnilne postaje, grem sedaj v InterSpar in tam polnim. Ker ZOE, kot edini EV dejansko zna izkoristiti ponujeno moč, se avto v tem času napolne kakih 30-40%. Polnim pa lahko tudi če grem v Bauhaus, Supernovo, BTC Halo A, center LJ,... In tako nekako nanese, da doma niti ne rabim poniti pa čeprav lahko, imam tako kabl, kot vtičnico na dovozu. Pravzaprav sem v dveh mesecih polnil le enkrat, včeraj, da sem danes zjutraj sprobal predgretje. Sedaj k prihaja zima, bom verjetno vsako noč avto priklopil, tudi če bo poln, samo zaradi predgretja
grims-1.gif


Aja, hitro polnjenje ne škodi bateriji, obstaja v angliji možak z Leafom, ki polni izključno na hitrih polnilnicah, pa je baterija tipi topi. Spet neke bučke o baterijah... Sicer pa... Zakaj pa imam baterijo v najemu, da jo bom šparal??
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.696
799
113
Prepričan sem da sem tisti dodatek za hitro polnjenje videl v enem od prvih nemških cenikov, sedaj pa tega podatka res nisem več našel.
 

Drejchi

Pripravnik
8. sep 2015
55
0
6
No, ugibanja izpred treh let, predno je avto prišel ven.

Kot, da vmes niso minila tri leta in Renault v tem času (skupaj z Nissanom, ki v Leafu sicer uporablja svoje, ASEC baterije, za katere celo sami pravijo, da so slabše od LG Chem-ovih, ki so v ZOE) ni prodal več kot četrt milijona EV.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik Drejchi pravi:
No, ugibanja izpred treh let, predno je avto prišel ven.

Kot, da vmes niso minila tri leta in Renault v tem času (skupaj z Nissanom, ki v Leafu sicer uporablja svoje, ASEC baterije, za katere celo sami pravijo, da so slabše od LG Chem-ovih, ki so v ZOE) ni prodal več kot četrt milijona EV.

To niso bila ugibanja. Cena polnjenja za 43kW polnjenje, je bila zapisana v ceniku najema baterije. Očitno so to umaknili.

Npr., poglej si, kaj je takrat N75 napisal: https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/1656650/page/0/fpart/2/vc/1

Citat:
Na terenu pride v poštev polnjenje 11kW, 22kW ali 43,5kW
doma lahko uporabiš tudi počasno polnjenje 3- 11 kW
Za uporabo hitrega polnjenja 43,5kW doplačaš 2 EUR za vsako polnjenje

Najem akumulatorja je najmanj 79EUR mesečno za 12.500 km letno
 
Nazadnje urejeno: