Regulator napetosti

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Pozdravljeni prosim za pomoč,rad bi kupil ali naredil sam regulator napetosti iz 12v na 6v z močjo 1A ,uporabil bi za napajanje lovske kamere iz avtomobilskega akumulatorja.
Vse mnenja in predlogi so dobrodošli.
Hvala
lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Kamera se ne bo pregrevala zaradi večje amperaže, ampak pretvornik, če bo dal premalo moči.
 

Navid

Majstr
3. dec 2007
254
263
63
Meni osebne se ti regulatorji, ki jih imajo na Aliju, dobro obnesejo. Kar se tiče amperaže pa imam vedno raje še nekaj rezerve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
ddv imaš obračunan že v ceni

potem pa še izbereš dostavo, ki gre mimo naše carinske pošte, da ti ne zaračunajo "stroškov postopka" (recimo aliexpress saver)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Pusti kitajce, to kupis pri nas, vprasaj v icvelektroniki, hte, just, digitklik (ali kaj je nekaj takega v Trzinu)...dobis od Meanwella zadeve ki so vecne, pomoje v rangu do 20e
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Pusti kitajce, to kupis pri nas, vprasaj v icvelektroniki, hte, just, digitklik (ali kaj je nekaj takega v Trzinu)...dobis od Meanwella zadeve ki so vecne, pomoje v rangu do 20e
Ice tega nima HTE tudi ne, drugm bom se vprašal, mi je pa sodelavec dal idejo da bi zaporedno vezal 8x3A diode, kaj menite o tem?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi izvedljivo, ampak diode povzročijo samo padec napetosti.. Če se ti 12V spreminja (če je baterija ali kaj podobnega), bodo vse spremembe vidne tudi na izhodu. Pri buck konverterjih pa je to okno sprememb bistveno večje
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Tudi izvedljivo, ampak diode povzročijo samo padec napetosti.. Če se ti 12V spreminja (če je baterija ali kaj podobnega), bodo vse spremembe vidne tudi na izhodu. Pri buck konverterjih pa je to okno sprememb bistveno večje
Ce prav razumem je boljša izbira regulator.
Hvala
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Čisto preprosto - če ti napetost na akumulatorju pade iz 12V na 11V, ti bo tudi napetost na drugi strani diod padla iz 6V na 5V... Pri buck konverterju pa bo ostala 6V, tudi če boš na drugi strani imel 7V...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Navid

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Čisto preprosto - če ti napetost na akumulatorju pade iz 12V na 11V, ti bo tudi napetost na drugi strani diod padla iz 6V na 5V... Pri buck konverterju pa bo ostala 6V, tudi če boš na drugi strani imel 7V...
Hvala za razlago po domače, bom raje kupil regulator napetosti.
Hvala