Regulator napetosti

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
A si iskal določen kos ali si vprašal "rabim regulator z 12V na 6V 1A"?
Vprasaj za to in da je DC-DC step down converter. Alternativa je linerni regulator vendar se bo grel/bi rabil hladilno rebro.
 

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
A si iskal določen kos ali si vprašal "rabim regulator z 12V na 6V 1A"?
Vprasaj za to in da je DC-DC step down converter. Alternativa je linerni regulator vendar se bo grel/bi rabil hladilno rebro.
Klical sem po telefonu in vprašal o navedenem izdelku pred pol ure mi je uspelo najti modul v HTE ljubljana, jutri ga bom kupil in sporočim kako izgleda.Druge trgovine sploh nimajo nič sestavljenega,tudi dobil nasvete kdo bi imel kajtakega.
Hvala za pomoč
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
ddv imaš obračunan že v ceni

potem pa še izbereš dostavo, ki gre mimo naše carinske pošte, da ti ne zaračunajo "stroškov postopka" (recimo aliexpress saver)
kje pa ta "saver" izbereš?

Ker se mi meša zadnje 14 dni... Nekako je naneslo, da kar precej drobnarij naročamo na Aliju. In sedaj slabo leto dni je bilo vse OK in vedno brez dodatnih stroškov (je pa velikokrat bilo preposlano preko Madžarske).
Zadnje 14 dni pa dobivam vsak dan po kakšen zahtevek od pošte za papirje (pa vedno ddv že obračunan na strani prodajalca) in pošta si potem zaračuna stroške v višini 2,9€ (če plačaš v 24 urah) za vsak paket.

Kako sedaj naročati, ker v tem primeru je ta strošek velikokrat višji od cene naročenega izdelka.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
kje pa ta "saver" izbereš?

Ker se mi meša zadnje 14 dni... Nekako je naneslo, da kar precej drobnarij naročamo na Aliju. In sedaj slabo leto dni je bilo vse OK in vedno brez dodatnih stroškov (je pa velikokrat bilo preposlano preko Madžarske).
Zadnje 14 dni pa dobivam vsak dan po kakšen zahtevek od pošte za papirje (pa vedno ddv že obračunan na strani prodajalca) in pošta si potem zaračuna stroške v višini 2,9€ (če plačaš v 24 urah) za vsak paket.

Kako sedaj naročati, ker v tem primeru je ta strošek velikokrat višji od cene naročenega izdelka.
1657046941675.png

tole klikneš in dobiš seznam kaj je na voljo
1657046972563.png


aliexpress saver gre preko Madžarske in se carinski postopek opravi tam... seveda za nas brezplačno
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.334
971
113
Celje
Obišči stran
Poglej priponko 57382
tole klikneš in dobiš seznam kaj je na voljo
Poglej priponko 57383

aliexpress saver gre preko Madžarske in se carinski postopek opravi tam... seveda za nas brezplačno

aha, bom na tole bolj pozoren, ker je čisto možno, da sem izbral kakšno free opcijo.

Čeprav, teta na "pošta help centru" mi je razložila, da ti obvozi preko Madžarske kao ne gredo več, ker je bilo to izogibanje plačila dajatev.
Da takoj ko ima paket sledilno številko in pride iz tretjih držav obesijo dodatne stroške. Če pa je brez opcije sledenja, pa pride še vedno direktno v nabiralnik.
Ne vem, takšne info sem dobil danes...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
V nobenem primeru ne gre za izogibanje plačila dajatev (ker te so vedno odvedene in dokumentacija avtomatično elektronsko posredovana v EU) ampak za izogibanje plačevanja nepotrebne "storitve" preverjanja s strani naše pošte.

Če pa naša pošta za paket iz tretjih držav označi pakete, ki so opravili carinski postopek na Madžarskem in to samo na podlagi sledenja, pa kršijo nebroj zakonov.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.407
113
Zato ti pa Gls dostavi na bližnji Petrol in ti tam poberejo 45 centov.

Mamicu jim vidim.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.591
1.224
113
Ja nevem, kaksna uporaba? Bos polnil med voznjo ali imel na odmontiran aku? Ce slednje, ga bos spraznil "čez noč". Če je izdelek tak, kot na sliki, pri prvem priklopu pomeri output in na potenciometru nastavi želeno vrednost (6V?). Morda dodas hladilno rebro in das v neko ohisje. Nisem stromar, pomoje pa bo izhodna napetost nihala skladno z nihanjem napajanja (npr 11-14V)?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.863
57
63
Ja nevem, kaksna uporaba? Bos polnil med voznjo ali imel na odmontiran aku? Ce slednje, ga bos spraznil "čez noč". Če je izdelek tak, kot na sliki, pri prvem priklopu pomeri output in na potenciometru nastavi želeno vrednost (6V?). Morda dodas hladilno rebro in das v neko ohisje. Nisem stromar, pomoje pa bo izhodna napetost nihala skladno z nihanjem napajanja (npr 11-14V)?
Ni pomembno, kdaj ga bo polnil, izhodna napetost ne bo nihala, in tudi akomulator se ne bo hitro ispraznil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb