Raspberry + motorček brisalcev - isti napajalnik

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Točno takega imam jaz za napajanje RPI, da mi služi kot DNS server. Dela ok, seveda pa težko rečem, kaj bi se dogajalo, če bi bil zraven motorček za brisalce
smile-1.gif


A lahko kje dodaš kakšno povezavo do navodil, kako si delal ali si se lotil kar iz glave?

Tudi mene to zanima, če zna stabilizirat v primeru da pride kak takšen "sunek".

Drugače sem pa bolj "iz glave" delal. Za input (odpri, zapri, stop) sem si sam zaspajkal vezje ( link ) za output (vklop/izklop motorja, preklop smeri) pa sem uporabil že zgoraj pripravljeni rele.

Zdaj če bi delal znova bi si kupil PiFace, ki ima že vse to v enem.

Sprogramiral sem si pa sam (sem bolj iz te stroke)
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Misliš, da bi ta motorček imel dovolj moči za poganjanje kosilnice? Na vsako kolo 1 kos? Rad bi namreč predelal navadno kosilnico v robotsko
smile-1.gif
Sem mislil uporabiti motorčka invalidskega vozička pa so kr dragi...
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Citat:
Uporabnik tagelind pravi:
Misliš, da bi ta motorček imel dovolj moči za poganjanje kosilnice? Na vsako kolo 1 kos? Rad bi namreč predelal navadno kosilnico v robotsko
smile-1.gif
Sem mislil uporabiti motorčka invalidskega vozička pa so kr dragi...

Mislim da bi šlo, jaz mam kar težka dvoriščna vrata, jih je že z roko težko porivat, pa jih motor gladko odpira
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Citat:
Uporabnik mickeycek pravi:
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Točno takega imam jaz za napajanje RPI, da mi služi kot DNS server. Dela ok, seveda pa težko rečem, kaj bi se dogajalo, če bi bil zraven motorček za brisalce
smile-1.gif


A lahko kje dodaš kakšno povezavo do navodil, kako si delal ali si se lotil kar iz glave?

Tudi mene to zanima, če zna stabilizirat v primeru da pride kak takšen "sunek".

Drugače sem pa bolj "iz glave" delal. Za input (odpri, zapri, stop) sem si sam zaspajkal vezje ( link ) za output (vklop/izklop motorja, preklop smeri) pa sem uporabil že zgoraj pripravljeni rele.

Zdaj če bi delal znova bi si kupil PiFace, ki ima že vse to v enem.

Sprogramiral sem si pa sam (sem bolj iz te stroke)

Pa imaš input tudi zaščiten? Ker tile inputi na rpiju so rak rana in že manjša "indukcija" na dovolj dolgi žici bo skurila rpi. Namreč stvar ni na rpi plati nič zaščitena ampak gre dirketno v čipovje kjer pa jasno hitro naredi štalo.

Glede napajalnika, večina DC-DC nastavljivih step-down modulov drži napetost na nastavljeni ne glede na input. Output je pa ponavadi stabiliziran z dovolj velikim kondenzatorjem tako da drži lepo tudi nihanja ki bi bila posledica kakšnih "impulzov" na vhodni strani.
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Input imam narejen tako kot je na tej sliki, torej dva upora...

Mi lahko pomagate še pri diodi? Kakšno bi rabil za ta motor? (12V 6A). Bo tale P600M vredu glede na to da je 6A ali kaj moram gledat
 

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Pa še eno vprašanje..

Glede na to da je pri kondenzatorju pomembna polariteta, jaz pa z relejem preklapljam med polariteto (smer motorja), lahko zvežem kondenzator (in diodo) pred relejem? To pomeni da bo napetost šla skozi kondenzator tudi ko bo motor ustavljen, ker tam je vedno +12v, z relejem pa potem kontroliram na "izhodni strani" +, -,stop?
 
Nazadnje urejeno: