Razočarani nad nefunkcionalnostjo stanovanj

guardy

Guru
3. avg 2007
8.444
1.012
113
Obišči stran
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042392820


Torej, kaj si mislite o temle članku in o pritoževanju gospe Nade?

Meni je všeč spodnji komentar:

Citat:
Gospa Nada žal nam je, da vam nismo uspeli kupiti bolj funkcionalnega stanovanja. Jaz ga sebi in svoji družini točno zaradi tega, ker sem ga s prevelikimi davki, ki jih plačujem, kupil vam, še dolgo ne bom mogel. Zame je takšno stanovanje enostavno predrago. Mlade družine kot je naša imajo nekao tri možnosti:
1. postanejo socialni problem in dobijo stanovanje, sami si ga ne bodo mogli nikoli privoščiti.
2. se odselijo izven Ljubljan, ker si bodo tam lahko kupile stanovanje (ne vem, recimo v Ilirsko Bistrico)
3. odidejo v tujino.
Mi bomo izbrali 3.

Najprej je potrebno pozdraviti prvinsko bolezen in ta je, da si mlada družina z dvema povprečnima plačama, ki pridno dela in plačuje Nadi še "brezplačno" zdravstvo, šolstvo, vrtec itd. takšnega stanovanja, kot ga je dobila gospa Nada ne more privoščiti. In dokler bodo pridni in delavni davkoplačevalci lahko kupaovali stanovanja samo v Ilirski Bistrici, da bodo Nada & Co. lahko prebivali v centru Ljubljane, ker morajo najprej njej kupiti stanovanje, se nam slabo piše. Iz dveh razlogov ne morejo. Najprej, ker so preveč obdavčeni in drugič, ker iz teh istih davkov potem "država" kupuje "brezplačna" stanovanja in jih umika s trga, da cene lepo vztrajajo na napihnjenih nivojih. Pa mi je žal za Nado. Ker bo na koncu zopet "nasrkala" ravno ona. Ker bo vse več tistih, ki so še tako trapasti da v tej državi plačujejo davke, rekli, pa za koji q se jaz tukaj j..., bom raje delal na črno, samostojno in si obračunaval minimalno plačo, pa naj bomo vsi enako, ampak, vedno bolj revni. Najbolj sposobni in invoativni pa bodo za vedno odšli.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Mesanica demagogije in fovsije. Stanovanjski sklad je placal nefunkcionalno stanovanje in ta denar je sel. Za isti denar bi najemnica morala dobiti (ce je ze dobila) funkcionalno stanovanje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Spet diši po antiZoki propagandi?

So našli eno "Lojzko", ki prvič vidi stanovanje in verjetno mešalno baterijo za vodo ... ja res je problem kam postaviti posteljo, ko si sam in te noben več ne servisira pa tudi zaves in rolet nikoli nisi mel...
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Če Zoki ne bi kupil teh stanovanj, bi bila sedaj ta stanovanja pod dva jurja... tko pa nemore bit, ker se vedno občina al pa država vmešava...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.788
2.567
113
in povprečna cena v ljubljani, bi padla in bi bila malo večja možnost za srednji sloj, da pride do ene luknje.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
KSZ

Ne razumem, zakaj neprofitna socialna stanovanja v Ljubljani. M2 stanovanja je zelo drag in lahko bi rekel, da je življenje v Lj luksuz. Zakaj torej omogočati luksuzno življenje socialcem, ki so vsem na grbi? Sam sem se odselil 60km stran, da sem si lahko privoščil svoje stanovanje. Ni se mi hud problem vozit dlje v službo. Nihče mi ni nič podaril in mi je roblem podpirat take zajedavce, ki na moj račun živijo prijetneje od mene. Plačo imam nekaj malega nad povprečjem in mi nekako znese. Pač nimam hudega avtomobila, ne kupim vsega po zadnji modi in še kje drugje kaj prišparam. Po mojem za ljudi, ki niso sami znali poskrbeti za svojo srečo, enostavno ne morejo obstajati nagrade v obliki novih poceni stanovanj. Mogoče kakšna zapuščena vlažna luknja v katero nihče več noče, ne pa takole.

V bistvu je pri nas res trapasto bit kakorkoli dober. Lažje je jamrat kako so vsi pokvarjeni, kako se nič ne da in sploh nič dat od sebe. Mogoče bo plača nizka, bo pa država zato pobrala bolj sposobnim in ti poklonila stanovanje, štipendije za otroke, zastonj vrtec itd. in te lepo izenačila z boljšimi.

jebeštrga gleda tako državo.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
KSZ

Ne razumem, zakaj neprofitna socialna stanovanja v Ljubljani. M2 stanovanja je zelo drag in lahko bi rekel, da je življenje v Lj luksuz. Zakaj torej omogočati luksuzno življenje socialcem, ki so vsem na grbi? Sam sem se odselil 60km stran, da sem si lahko privoščil svoje stanovanje. Ni se mi hud problem vozit dlje v službo. Nihče mi ni nič podaril in mi je roblem podpirat take zajedavce, ki na moj račun živijo prijetneje od mene. Plačo imam nekaj malega nad povprečjem in mi nekako znese. Pač nimam hudega avtomobila, ne kupim vsega po zadnji modi in še kje drugje kaj prišparam. Po mojem za ljudi, ki niso sami znali poskrbeti za svojo srečo, enostavno ne morejo obstajati nagrade v obliki novih poceni stanovanj. Mogoče kakšna zapuščena vlažna luknja v katero nihče več noče, ne pa takole.

V bistvu je pri nas res trapasto bit kakorkoli dober. Lažje je jamrat kako so vsi pokvarjeni, kako se nič ne da in sploh nič dat od sebe. Mogoče bo plača nizka, bo pa država zato pobrala bolj sposobnim in ti poklonila stanovanje, štipendije za otroke, zastonj vrtec itd. in te lepo izenačila z boljšimi.

jebeštrga gleda tako državo.

467716-post_slo.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Kozlanje! Podarjenemu konju se ne gleda v zobe, gospa Nada. Jaz sem odkartal 170k € in sem lahko izbiral kje bom žgal ženo in da mi ne bodo gledali v tiča takrat. Ampak zato bom 20 let garal, ne bom vozil avta ki bi ga lahko, ne bom hodil na dopust v Grčijo ampak na bazen. Kako se lahko nekdo pritožuje čez NOVO stanovanje, za katerega bo mosečno plačeval 60€? Jebeš socialno državo, ki jo vzdržujemo pridni in sposobni, gamad ima pa đabe stanovanja na naš račun. Bom nehal, da ne pridem do ciganov...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

60 evrov? Resno? V Ljubljani?

Kaj tem ljudem preprečuje, da stanovanja ne oddajajo naprej za 400+ EUR na mesec?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.220
694
113
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
KSZ

Ne razumem, zakaj neprofitna socialna stanovanja v Ljubljani. M2 stanovanja je zelo drag in lahko bi rekel, da je življenje v Lj luksuz. Zakaj torej omogočati luksuzno življenje socialcem, ki so vsem na grbi? Sam sem se odselil 60km stran, da sem si lahko privoščil svoje stanovanje. Ni se mi hud problem vozit dlje v službo. Nihče mi ni nič podaril in mi je roblem podpirat take zajedavce, ki na moj račun živijo prijetneje od mene. Plačo imam nekaj malega nad povprečjem in mi nekako znese. Pač nimam hudega avtomobila, ne kupim vsega po zadnji modi in še kje drugje kaj prišparam. Po mojem za ljudi, ki niso sami znali poskrbeti za svojo srečo, enostavno ne morejo obstajati nagrade v obliki novih poceni stanovanj. Mogoče kakšna zapuščena vlažna luknja v katero nihče več noče, ne pa takole.

V bistvu je pri nas res trapasto bit kakorkoli dober. Lažje je jamrat kako so vsi pokvarjeni, kako se nič ne da in sploh nič dat od sebe. Mogoče bo plača nizka, bo pa država zato pobrala bolj sposobnim in ti poklonila stanovanje, štipendije za otroke, zastonj vrtec itd. in te lepo izenačila z boljšimi.

jebeštrga gleda tako državo.

467716-post_slo.gif

TOČNO TO!!! "Zastonj" stanovanje v centru Ljubljane. Gospa bi bla rada v Šiški, ker je že navajena. Jst k pa državi vsak mesec jurja davkov, bom mogu pa stanovanje kupit po abnormalni prenapihnjeni ceni trideset kilometzrov iz LJ, čeprav tam delam dnevno al pa kredit na 30 let. Ojej, pozabil sem na možnost ugodnega najema z 350€ za garsonjero. Ta šerif Zoki je kupil in potalal stanovanja južnjakom in ostali golazni. Fak kok me to razpizdi.

Pa kaj a lahko tle cel življenje živiš, če si kao revež.
lp

uf-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.211
5.538
113
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Ta šerif Zoki je kupil in potalal stanovanja južnjakom in ostali golazni. Fak kok me to razpizdi.

Tako se pridobiva volilna baza
smirk-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.788
2.567
113
Misliš, da ga bo volila.

Če jo je nategnil s "nefunkcionalnim" stanovanjem
hysterical-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Najamem za 100€, ga bom naredil funkcionalnega in oddal naprej za 300€ tiktak
smile-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.678
748
113
Ne razumem zakaj je treba za socialce sploh kupovati nova stanovanje. Kupi se pač stanovanja v 50 let starih blokih na cenejših lokacijah, ki so obnovljeni na neke minimalne standarde in to naj bo za socialce dovolj, pa obvezno naj bo lastrništvo takih stanovanj jasno označeno na vhodu.... za kar koli več, pa si seveda lahko vsakdo kupi z svojim denarjem, kar koli želijo !

Za podarjeno stanovanje v najem, pa naj bodo tiho, sploh če je novo !!!!!
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik matofill pravi:Za podarjeno stanovanje v najem, pa naj bodo tiho, sploh če je novo !!!!!

Lahko bi vsem revezem prisli zvezde na prsa... Po moznosti rumene barve.
priden.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.211
5.538
113
Pa bele čepice na plešo
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: