Perverzno !?

ideolog

Fizikalc
16. feb 2012
199
33
28
17.325776N, 23.254786E
Pred cca. 20 leti je sodelavec –mlad mulc-komaj s faksa- od staršev (bogatija na kvadrat) dobil v dar avto, ga kmalu prodal, vzel (najbrž) nekaj kredita in si kupil nov avto, ki je bil takrat v vrednosti 1-sobnega stanovanja – točno takega, kot sem si ga jaz kupil isto leto. Šparal sem ko blesav, vzel ves možen kredit, pa še sem imel premalo. Eni smo pač začeli iz nič.

Danes sem postavljen na noge, vsi eksistenčni problemi so rešeni in zagledal sem se v prestižen voz (SUV), katerega cena je 2 nova Passata (ajde, malenkost manj). Pa za ta denar v meni najbližjem večjem mestu niti približno ne dobiš 1-sobnega stanovanja. Dober avto že imam, zato novega ne potrebujem , ampak ga lahko plačam, ne da bi sploh kaj občutil. Ljudje v moji okolici vozijo avte v vrednosti kvečjemu 10-15k€, zato bodo sosedje od foušije oslepeli. Pa vendar na cesti videvam ljudi, ki se vozijo z raznimi Q in X. Vlomilci bodo zaradi tega zavohali, da se me najbrž splača obiskat. Hej! pa bo samo avto. Sploh še nisem bil na Karibih…in tudi najbrž nikoli ne bom…ker mi to ne pomeni nevemkaj… Ena guma je 200€ +. Kasko bo najbrž krepko čez jurja, servis bo krepko čez 500€. ITD. se mizdi, da sem celo preslabo oblečen za tak avto. Delam ušivih 20tkm/leto. Nimam firme, nisem direktor, zgolj običajen slovenček. Bom pa v njem na cesti varen kot kondom v denarnici mojega dedka.

Imeti tak avto je po moje perverzno do konca. Skregano z vsako zdravo pametjo. Imel bi ga pa, o ja. Trenutno mi je to , kot da bi ga namočil v miss oktobra. Hej! Za ta denar ga lahko namočim v cel koledar.

A kupim?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa dej povej, kater bolid je to? :p Za enega je perverzno, za drugega ni. Če zate ni perverzno, si ga kupi. Kradejo tudi navadne golfe.
Če bi bil jaz tvoj sosed, bi prišel do tebe in te prosil za eno giro. Fouš pa bi ti bil 20 let nazaj, ko sem bil še mulc in sem se slinil že nad exoti v filmih...dandanes smo že vsega navajeni in pomoje ni toliko več foušije, vsaj z moje strani.
Jaz sem bolj fouš ljudem, ki brez službe lahko shajajo skozi življenje in imajo 24 ur zase in samo zase. Če bi imel moj sosed Ferrarija, bi prišel k njemu in mu čestital.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.123
4.547
113
Kupi, kaj sprašuješ.
Jaz ne bi, ampak jaz nisem ti in moje prioritete niso tvoje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.800
3.819
113
Kupiš za 5k eur spačka (2CV)* in ga imaš za daily drive. Vsi ti bodo zavidali, glavni boš na cesti, pa še za 11 mesecev koledarja misic namakat ti bo ostalo. Predvsem pa ne izpadeš "seljak južno od kolpe" (to je glavni problem nakupa vozila za 50k+ v naši podalpski vukojebini).

* 2CV samo kot primer, obstaja še kup tipov in stilov vozil ki so "evergreen" in si z njimi car za ceno novo Dacie (namesto oldtimer spaka je lahko tudi nek USA muscle car ali poltovornjak, angleški rojalistični luksuz, kakšna nemška klasika iz 70h ipd.)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.748
6.028
113
Jaz pravim da je odvisno koliko veliki so prihodki. Če na mesec ostane na računu 2 jurja, potem zakaj pa ne. 800 eur krede na pet let + nekaj pologa... Če ti zdaj ostane 2k potem se itak z avtom ne nariš dokazovat, si že zdaj frajer.
Če pa še nisi bil na Karibih, hodiš na Hrvaško za 60eur/dan v apartma, tam piješ Hofer pir, hja... pol pa bi rekel, da tudi z vlikimi kolami neboš baš neki Đek.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.673
337
83
Drugače imam osebno tak pogled na svet: zapravi zaslužen denar za nekaj, kar si želiš in te bo osrečilo (če se le da, na dolgi rok)...

Večkrat slišimo druge ljudi, kak pravijo: glej onega butla, ves denar zapravi v gostilnah za šankom... Pa: glej onega, kaki avto ma, je pa sendviče za malico... Pa dostih podobnih je...

Jaz pravim, da smo si ljudje različni... Eni uživajo za šankom, eni uživajo na potovanjih, eni uživajo, ko se vozijo v dobrih avtih...

Tak da če bi ti nakup tega avta pomenilo "kot da bi ga namočil v miss oktobra", nevem kaj čakaš... :);):D

Pa še vedno ga lahko potem prodaš (čeprav verjetno nekaj zgubiš, si pa si izpolnil veliko željo)... ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.275
8.653
113
Pred cca. 20 leti je sodelavec –mlad mulc-komaj s faksa- od staršev (bogatija na kvadrat) dobil v dar avto, ga kmalu prodal, vzel (najbrž) nekaj kredita in si kupil nov avto, ki je bil takrat v vrednosti 1-sobnega stanovanja – točno takega, kot sem si ga jaz kupil isto leto. Šparal sem ko blesav, vzel ves možen kredit, pa še sem imel premalo. Eni smo pač začeli iz nič.

Danes sem postavljen na noge, vsi eksistenčni problemi so rešeni in zagledal sem se v prestižen voz (SUV), katerega cena je 2 nova Passata (ajde, malenkost manj). Pa za ta denar v meni najbližjem večjem mestu niti približno ne dobiš 1-sobnega stanovanja. Dober avto že imam, zato novega ne potrebujem , ampak ga lahko plačam, ne da bi sploh kaj občutil. Ljudje v moji okolici vozijo avte v vrednosti kvečjemu 10-15k€, zato bodo sosedje od foušije oslepeli. Pa vendar na cesti videvam ljudi, ki se vozijo z raznimi Q in X. Vlomilci bodo zaradi tega zavohali, da se me najbrž splača obiskat. Hej! pa bo samo avto. Sploh še nisem bil na Karibih…in tudi najbrž nikoli ne bom…ker mi to ne pomeni nevemkaj… Ena guma je 200€ +. Kasko bo najbrž krepko čez jurja, servis bo krepko čez 500€. ITD. se mizdi, da sem celo preslabo oblečen za tak avto. Delam ušivih 20tkm/leto. Nimam firme, nisem direktor, zgolj običajen slovenček. Bom pa v njem na cesti varen kot kondom v denarnici mojega dedka.

Imeti tak avto je po moje perverzno do konca. Skregano z vsako zdravo pametjo. Imel bi ga pa, o ja. Trenutno mi je to , kot da bi ga namočil v miss oktobra. Hej! Za ta denar ga lahko namočim v cel koledar.

A kupim?

To pa ti veš :) Jest ti lahko sam povem, če bi jest kupil. Pomojem ne. Kupil bi prej kako klasiko, ki ji cena raste z leti in ne pade na pol vrednosti, ko pripelješ iz salona. Beri kak spedenan oldtimer, ki novodobnim junki tatovom itak ne pade v oči, ker nimajo pojma, da voziš avto za 100 jurjev, v njihovik junkie očeh je to star avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.729
2.614
113
Ja saj ludje smo si različni. Ampak meni je SUV za 50K daleč od definicije večne sreče. Itak da nas dnevno pumpajo da si tega želimo in rabimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Ginginova

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.116
8.924
113
Če si avto kupiš zase,ne vem kaj te pol birga kaj si drugi mislijo. V tem pogledu si isti kot tisti kicudnogledajo nate ko imaš tak avto. BTK. Tvoj denar, tvoj avto. Jaz s tem nimam problemov; ima pa 95% ljudi , to pa ja.
Na koncu je scena na cesti life and death situacija vsaki dan. In boljši avto nagne tehtnico v life stran. Fakt.

a ko kupujete telefone za 1000€ plus, tudi poševno gledate kaj bodo drugi rekli...scena s telefoni mi je osebno bolj perverzna...ker tam je dejansko problem..vse za telefon, potem pa budget poli salama...sick.

Kupi, vozi, missice pa same najdejo v avto. Brusiš in prodaš, menjaš. :evil:
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Jaz bi kupil "povprečen" avto in šel raje 2 x na leto na dober dopust ;)

Tako je pri meni :cool:
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Jaz sem si pri 35. letih ( že kar nekaj časa nazaj ) kupil relativno perverzno drag avto.

Roko na srce, ko sem se odpeljal iz salona, sem se počutil totalen car. Jebiga, tko je. Ampak čez recimo en mesec je ta avto postal zgolj prevozno sredstvo. Tista začetna navdušenost zbledi in potem se ti zdi, da si pa vseeno malo preveč dal za avto. Nekak tako, kot če si kupiš nove čevlje; prvi teden še malo paziš, da ne stopiš glih v lužo, potem se ti pa že jebe.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Meni se načeloma je***, vendar pa zadnjič nisem zvezdice kupil ravno zato, ker bi blo malo over the top trenutno. Moji ni bil tako všeč kot meni je tudi prispevalo k premisleku, potem pa je avto bil itak prodan.

Sicer jaz rabljene iz tujine seveda, nimam nobenih nadpovprečnih dohodkov in čez več kot 35-40k€ ne bi nikoli dal za avto razen če mi kdo odstopi miljonske zneske. :D

Sem pa ugotovil, da mi avto veliko več pomeni, ampak nikakor ne zato, kako drugi gledajo nanj, samo meni je pleh izredno všeč in mi je več kot le prevozno sredstvo. Moja je sovražila pleh, zdaj pa že prizna, da ji ni vseeno. Tudi navadila se je avtomatika/velikega avta in zdaj sovraži te male "ženske" voze.