Radar mestnega redarstva

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
229
1
18
Zdravo,
žena je dobila plačilni nalog od mestnega redarstva (120 EUR + 3 točke). Zanimata me 2 stvari:

- ali je normalno, da k plačilnemu nalogu ni priložena tudi slika? Menda je bila meritev opravljena s samodejno merilno napravo Gatsometer, ki prekrške samodejno dokumentira (s fotografijo)
- žena je sicer lastnik avta, ampak vozil sem pa jaz. Kako v tem primeru urediti, da se pike pišejo name in ne ne njo?
 
27. jan 2022
5.698
2.243
113
Dobro preberi obvestilo o prekršku tam vse piše. Če ni vozila ona pošlje izjavo kdo je vozil. Včasih je takojšnje plačilo brez izjasnitve tudi brez pik in polovička - še enkrat preberi obvestilo!

Sliko boš videl, ko se boš pritožil.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.625
1.326
113
- ali je normalno, da k plačilnemu nalogu ni priložena tudi slika? Menda je bila meritev opravljena s samodejno merilno napravo Gatsometer, ki prekrške samodejno dokumentira (s fotografijo)
Ne vem kakšno prakso imajo na redarstvu, ampak žena lahko v vsakem primeru zahteva vpogled v zadevo (pred pritožbo!) in tam bo lahko videla sliko. Ta vpogled se ne šteje kot pritožba.

- žena je sicer lastnik avta, ampak vozil sem pa jaz. Kako v tem primeru urediti, da se pike pišejo name in ne ne njo?
Žena napiše zahtevo za sodno varstvo oz. pritožbo. Nekaj v smislu, da ni ona vozila ampak ti. Ti zraven priloži izjavo, da si vozil. Plačilnega naloga žena NE plača.

Žena bo dobila odločbo o odpravi plačilnega naloga, ti boš prejel nov plačilni nalog, kjer imaš možnost plačila polovičke v 16. dneh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.280
9.320
113
Če ima žena dokaz da ni vozila. Pričo, je bila štempljana v službi itd, samo dokaže da ni ona vozila, dolžna pa ovajati drugih ni, še posebno ne ožjih družinskih članov.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
382
409
63
Pred leti sem zavrnil z dokazilom, da sem bil v službi in to je bilo to. A to se ne da več?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.497
4.460
113
49
Na sončni strani ALP
Pred leti sem zavrnil z dokazilom, da sem bil v službi in to je bilo to. A to se ne da več?
Še vedno velja...

Screenshot_20240910_145851_Firefox.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.397
833
113
Piše tudi: "Da ni mogoče ugotoviti"
Torej... Logično bi bilo, da Prekrškovni organ ugotovi, kdo je vozil avto. Če tega ne more, storiti, šele potem bi bil odgovoren lastnik vozila.
Seveda Prekrškovni organ ne opravi svojega dela in avtomatsko prevali krivdo na lastnika vozila.
 
  • Haha
Reactions: Zgaga

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.200
3.598
113
Kako bo pa prekrškovni organ to ugotovil?
.
Državljani pa (za zdaj še) nismo dolžni ovajati svojih družinskih članov.
Če torej lastnik avta lahko dokaže, da je v času storitve prekrška bil drugje, se prekrškovni organ lahko samo obriše pod nosom.
Lastniku ni potrebno navajati kdo je vozil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette