Qatar vs Emirati (economy)?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Mater ti kompliciraš s to Tajsko in delaš celo znanost iz poletov in iz vsega kar sodi zraven
smile-1.gif
Jaz sem maja letel z Austrian Airlines iz Dunaja direkt v BKK. Let je sicer bil Budimpešta => Dunaj (kjer se je čakalo cca. 3 urce) ter potem direktna BKK. Avstrijci kot sama družba niso nič posebnega, postrežba ter vse ostalo je bilo povprečno ampak daleč od slabega. Dal sem 590€. Če imaš možnost pač idi z Arabci, saj tu ni kaj težkega za razumet ali pa se za odločat... Vse jasno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
A res? Recimo da sem jaz v najbolj ugodni poziciji ker sem iz Maribora in sem z avtomobilom imel do Budapesta 340km, do Minhna pa imam točno 450km, torej 110km razlike. Če sem v geografskem smislu v zadnjih 10 letih kaj zamudil mi povej!
wink-1.gif
Lp
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Imaš prav, moja napaka, sploh sedaj ko je skozi avtocesta je Budimpešta prav blizu, sem preveč gledal iz vidika zahodne Slovenije, kjer se nam je Munchen zdel vedno na dosegu roke.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Ma boš ja, se kr vleče do Minhna, prav tako je cestnina po Madžarski ugodna, v Avstriji pa maš še predore za plačat. Če pa pustiš avtomobil v Minhnu pa tudi ugibam da je 100% ali več dražje kot če ga parkiraš v Budimpešti... Čeprav mi smo prosili nekoga da nas pelje v Budimpešto, potem pa nas je prišel iskat na Dunaj saj polet iz Dunaja ni bil možen je bilo treba it v Budimpešto, edino dol smo lahko šli na Dunaju!
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
ma kaj komplicirate za tistih par € al budimpešta al minhen.greš malo prej da si še mesto pogledaš.v minhnu sem dal za parking za cel mesec 60€ kar se mi ne zdi drago glede nna to da v bnekha dajem za en teden 40€
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Za obnovitev teme; Quatar vs Emirati
Približna vsaka dva meseca letim v Dubai, včasih z Emirati, včasih pa z Qatar-jem.
Cene so cca enake, postrežba tudi, letališče v Dohi je vs Dubai-u luknja a v nečemu je razlika. Tu je odnos do strank na letališču ter količina izgubljene prtljage.
Pišem pa na temelju osebnih izkušenj.
Torej, za Emirate se vidi, da so stara družba, ki ima svoj tržni delež, ne teži k ekspanziji, letališče je pravilno dimenzionirano in imajo dovolj zaposlenega (ustrezno kvalificiranega) osebja.
To se ne bi moglo reči za Quatar.

Pri letih z Quatar-jem na relaciji DBX - LJU redno pride prtljaga najmanj en dan kasneje. Vsaj pride.
Pri poletih proti Dubaju se mi je pa dosedaj dvakrat zgodilo, da je prtljaga "izginila". Pri poletu z Emirati je odšla na neko drugo destinacijo, prispela dva dni kasneje za mano. Emirati so povrnili stroške, dostavili prtljago in mi dali voucher za poslovni razred za naslednji let z Emirati. Komunikacija je bila brezhibna, ustrežljivost ter agilnost prav tako.
Kar ne bi mogel reči za Quatar. Prtljaga se je iz meni neznanega razloga zataknila v Dohi. Dobil sem jo po 15 dnevih, brez opravičila, brez nadomestila. Komunikacija je bila težavna, telefoni so zvonili v prazno, bal sem se že, da bodo prtljago dali na uničenje - čeprav sem (preko fantov z Brnika) izvedel referenčno številko prtljage, vsi udeleženi - torej jaz, predstavnik v Dohi in predstavnik v Dubaju - smo vedeli, kje je prtljaga in čigava je.
Služba za pritožbe je ignorantska - telef. številke ne najdeš, preko maila pa ti odgovorijo v 4 dnevih, da se bodo poglobili v zadevo. In potem seveda nič...
Prav tako službe na letališčih - imajo tvoj mail, imajo tvojo tel številko - a nič.
Ergo, zaradi 10-15€ se ni za zaj...ti z takimi in podobnimi službami.
Sicer pa poglejte na internetu, katere družbe slovijo po uspešno rešenih pritožbah in katere ne. Sicer je nekoč prednjačila Delta airlines, sedaj pa te hitrocvetoče in rastoče naftno-prevozne družbe.
Moje mnenje, moje izkušnje.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Ja, Qatar, se človek zatipka, mi nelogično zgleda; tko da, Sajkek, a ni včasih bistvo tisto, kar napišeš, če pa vmes kakšen lapsus narediš pa...?
LP
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Qatar in ne Quatar..pa tolk pogosto potuješ

Pač v angleščini praktično ni besede, ki bi vsebovala Q in se ne bi nadaljevala s U. Arabsko pa nas večina ne zna.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.934
10.349
113
skoz si quatar pisal , da me je že glava bolela.Mi itak rečemo Katar, pa rešeno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.934
10.349
113
ok, ampak nikjer tudi na angleških straneh nisem zasledil quatar..

drugače tudi sam sem se fijakla s Qatarje, BP. Prijazno osebje, top stevardese, vse točno in BP s prtljago. Z Emirati bom šel da potestiram 380ko, drugače sem s Qatarjem povsem zadovoljen.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Saj ponavadi je bp s prtljago; stvar se zalomi, ko ni vse bp s prtljago. Potem imaš opravka z uslužbenci, ki jih je premalo za obseg dela, poleg tega se pa bojijo odpovedi in posledično delajo strogo po knjigi... Ne omenjajoč dodatnih security checkov v Dohi za (v tem primeru) mojo prtljago, ki bi morala "sama" potovati naprej, do mene. Kot že omenjeno - obljub m,ali milion, dejanj nobenih, služba za pritožbe pa ima verjetno kar generiran obrazec, ki ti ga pošlje, potem pa se več ne javi. Do telefonske številke je pa nemogoče priti. Seveda sem poggoglal in opazil kar pošteno število svojih sotrpinov, ki so izkušali zelo podobne prijeme s strani omenjene družbe.
Kar se tiče pa pravopisa - no, kot je že nekdo omenil, v angleščini imaš vedno izza Q tudi u...
Tu ga pač ni...
LPM
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tudi pri Emiratih ni vse zlato. Lani, ko sem vprašal na mail glede informacije pri spletni rezervaciji kart, sem dobil človeški odgovor šele po enem tednu - pa še s tem si ne bi mogel kaj pomagat. Je sramota, da take velike firme nimajo kakega dodatnega zaposlenega za odpisovanje mailov.
(rešil sem na drug način, tako da ni bilo panike, in to še preden sem dobil odgovor).

Sicer so čisto super družba, predvsem ko primerjamo razmerje kakovost/cena. A380 je sicer odličen avion, ampak česa drugega v economy classu kot to, da je večji, in da izkrcavanje ter vkrcavanje traja precej dlje časa, ni razlike. Nov multimedijski sistem pa imajo tudi na nekaterih drugih avionih.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
No ja, Qatar (končno pravilno napisal
smile-1.gif
) sedaj bolj ali manj leti z Dreamlinerji; entertaiment me ne zanima, prostora za noge pa ravno tako nima kot druga letala v Ec. razredu. Kar pogrešam pri tem letalu je pa tisti - kako bi temu rekel - naslon za noge, ki je pri Airbusu skrit pod sedežem.Saj ma sicer polno "fancy stuffa" ampak tretjina tega ne dela, ostalo me pa ne zanima...
Pogosto se vozim s starimi MD-80 in imam še vedno vtis, da tako udobno letalo težko najdeš... LPM
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Kar se tiče placa v economyju za noge meni v bližnjevzhodne konce zmaga Royal Jordanian. Nisem mogel verjet da imajo tolikšen seat pitch v navadnem economyju (probal iz FRA in WIE v Amman).
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
qatar ne leti večina z dreamlinerji ker jih imajo šele 6.večina letov je z 777 opravljenih.
md80 je sicer zanimiv frčoplan ampak kar se tiče sedenja ni nič posebnega,recimo dc 10 je bil meni zakon.tam so sedeži že skoraj fotelji in ostala long haul letala iz 80ih so tisto pravo kar se tiče glede udobja