Qatar vs Emirati (economy)?

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
Meni osebno Koh Samui tudi ni bil ne vem kaj. Na Koh Phangan se splača it pogledat Full moon party. Sicer je bolj kot ne samo žurka na plaži, je pa vseeno odmevna zadeva. Maš organizirane speed boate iz Koh Samui-a. Bolj kot ne ima vsak hotel reklamo za party.

Drugače smo bili pa po celi Tajski v drugi polovici januarja in prvi teden februarja pa je blo zelo lepo vreme. Dežja se ubistvu ne spomnim. Pa glede na to, da na otokih in na južnem delu Tajske ni bilo veliko vlage v zraku, se je dalo tudi pri 35+ stopinjah normalno živet.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ko berem sem opazil da si se precej zapičil v samui.naj ti tako povem vse ostalo je 10x boljše kot samui,ki je skomercializiran,pozidan in praktično že uničen

Ne ne. Samo Koh Samui omenjam zato ker je najvecji v sklopu tistih otokov. Naceloma pa bo Koh Samui samo tranzitno obiskan. Pocitnikovat imam namen predvsem na Koh Tao. Vmes bi rad naredil enodnevni izlet se na Koh Ang Thong Marine Nationalpark. In zato, da se nebi prevec od dalec z ladjami vozil v reservat, bi zato par dni zabil se na Koh Phangan.
Za Krabi ali Phuket pa sem spraseval zato, ker bi rad obiskal oba Ko Phi phi otoka, pa Koh Poda...sepravi otocje pod Krabijem. In enako bi rad naredil se enodnevni/vec dnevni izlet v Andamanske otoke Phang Nga national park, pa uni muslim floating village bi si ogledal . Se priblizno en teden pa bi zabil v okolici Bangkoka, za ogled plavajocih tržnic, Ayutthaja, wati,...

Bi sel tudi malo na S pogledat, pa se bojim da bo zmanjkalo časa, če ne tudi denarja
smirk-1.gif
Tako da nek okvirni plan kaj zeliva videt imava in tu gre zahvala predvsem vam z vasimi potopisi in idejami! Kdaj in kaj vse bomo uresnicili bomo pa videli.

LP
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Pattayo z drago raje odsvetujem
wink-1.gif
Drugače pa ja, Walking street je zelo zanimiv za pogledat je pa drag za pop....
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Pattayo z drago raje odsvetujem
Zakaj? Draga naj nakupuje spominke na štantih, on gre pa na eno pivo v bar. Mogoče dva. Ali pa si gre pogledat še kako partijo pingponga.
evil.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Pattayo z drago raje odsvetujem
wink-1.gif
Drugače pa ja, Walking street je zelo zanimiv za pogledat je pa drag za pop....

Ja no, niti ni drag za naše razmere, isto kot da se ga v Mariboru napijem
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ja no, niti ni drag za naše razmere, isto kot da se ga v Mariboru napijem
smile-1.gif
3,5-4 evre za malo pivo se ti ne zdi drago za naše razmere?
rolleyes-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ja no, niti ni drag za naše razmere, isto kot da se ga v Mariboru napijem
smile-1.gif
3,5-4 evre za malo pivo se ti ne zdi drago za naše razmere?
rolleyes-1.gif

Seveda je drago, tudi po 10€ je pir. Tam si bil ali so ti rekli kakšne cene so tam? Si mogoče šel kakšno ulico levo not ali desno ali si se držal samo glavne "rive"? Ste mogoče poslušali kakšno glasbo v živo, kak rock band, kakšne imitatorje? Tudi bistveno ceneje se da piti tam pijačo, 2 ulici not pa res poceni. Pa tudi če piješ pirček za 4€ ni bistveno saj ti street nekaj ponuja. Kakšno ponudbo že imaš med vikendom v LJ? Da slišim...
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Seveda se da najti tudi ceneje, je bilo veliko pivo na lokalnem štantu malo vstran na parkirišču, kjer so cmarili noodle soup "samo" 2,5 evra. Bagatela. Ampak če greš v glavno ulico, je pa drago, sploh če je še kak live program tam (s tem, da se bila 24/7 fešta na Khao San precej bolj živahna).
Vseeno se mi zdi drago, cene so v Bangkoku po mojih izkušnjah šle gor 2x v samo petih letih. Pač ni več tako cenovno ugoden, kot je včasih slovel.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Drugače pa kar se cene piva v Pattayi tiče je bilo najceneje v easy R-con baru, če kdo pozna, in sicer bilo je lani decembra 40 bahtov (cca. 1€)...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Ma še vseeno je relativno poceni če primerjaš z ostalimi turističnimi "mekami". Pa saj kdo pravi da moraš ravno nonstop na Walking Sreetu ordinirat? Drugod maš piček po 50-55 batov, to pa je že potem tam 1,20-1,30€ kar gre skos... Sicer pa če gledaš na vsak €uro ti bodo punce tam povedale kje se kaj poceni dobi
wink-1.gif
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
A je kdo letel v BKK z Austrian Airlines? Letijo iz Dunaja direkt v Bkk.

LP

Samo to linijo boš zelo težko dobil pod 1000€, drugače pa je to pač podružnica Lufthanse, solidna a ne izjemna (kot pri Arabcih) ponudba.

Jaz se bil tudi pred leti na Tajskem, čez novo leto (2000
smile-1.gif
) na Ko Phanganu, pa potem januarja do Chang Maia in na nato nazaj na jugozahodno obalo (Krabi, Ko Phi Phi) in je bilo vreme idealno, brez padavin. Cene čez novo leto so bile takrat povsem podobne običajnim, le vse je bilo polno (tako da smo par noči spali kar v sobi nad kuhinjo...)

Cena s Qatarjem iz Benetk je s 546€ kar ugodna oz za 605€ z Emirates z boljšo povezavo, dosti ceneje ne boš prišel skozi. Pri Emiratih lahko koristiš tudi možnost zastonj stop-over za ogled Dubaja.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sprasujem, ker sem naletel na ponubo iz VCE do BKK za 560€ ravno s Austrian Airlines. Pa se super povezavo ima. Iz Benetk do Dunaja, 3 urni postanek in pol direkt do BKKja. No do Dunaja bi letel s telo piksno
cool-1.gif


Je pa zanimivo da sedaj ni vec ponudbe za 560€ampak je ze 594€. Sepravi naceloma je najbolje z Emirati ali Qatarjem. Ostalo druzbe verjetno niso tako na nivoju. Govorim za cenovno ugodne lete iz Benetk.

LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
VinS zdaj sem malo brskal po tvojem linku ki ga imas v podpisu....kaj pa ce bi recimo letel iz Benetk do Bangkoka in nazaj iz Phuketa do Benetk. Da se nebi iz Krabija vracal v Bangkok, ampak bi sel kar v Phuket in od tam letel "domov".
Je to izvedljivo? Kako naj iscem karto za tak scenarij?

LP
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
VinS zdaj sem malo brskal po tvojem linku ki ga imas v podpisu....kaj pa ce bi recimo letel iz Benetk do Bangkoka in nazaj iz Pukheta do Benetk. Da se nebi iz Krabija vracal v Bangkok, ampak bi sel kar v Pukhet in od tam letel "domov".
Je to izvedljivo? Kako naj iscem karto za tak scenarij?

LP

To so t.i. open-jaw leti, na spletnih straneh imaš npr. izbiro "multiple destinations". Preko Emiratov je cena okoli 670€, s tem da je povratek iz Phuketa preko Bangkoka, tako da je en (kratek) postanek več. Je pa Pukhet precej priljubljeni cilj nemških turistov, tako da je več ugodnih povezav na Munchen, recimo če greš z GoOpti greš lahko s Qatarjem iz Benetk in se vračaš v Munchen iz Phuketa za 546€ z srednje dobro vezo oz za 601€ z dobro vezo kot (tja en postanek 2:30h, nazaj en postanek v KL 1:10h in 1 postanek v Dohi 2:10h).