Qatar vs Emirati (economy)?

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Se že vračaš, zmanjkalo evrčkov?

Ja, marca. Stanje evrčkov solidno. Sej veš, potovanja in delo.

Ne sekiraj se, grem naprej.

Pridem avta zalaufat, mamo objet, poštimat Coris in gasa
smile-1.gif
.

LP,
PIC
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
koliko ur je potrebno čakat z Emirati, da dobiš zastonj obrok? To velja samo za letališča v Dubaiu, ali tudi ostala? Letim Male-Colombo-Dubai in v Colombu čakam.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Upam, da drži kar si rekel. Sem povprašal še na agenciji, kjer sem kupil karte za avion in še čakam na odgovor. V Dohi bom na poti nazaj 9 ur na letališču
uf-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Me pa kmalu čaka 10-urni stopover v Dubaju (Emirati častijo1 obrok, hehe),
Za to obdobje sem jaz 5 let nazaj dobil dva obroka. A so še vedno samopostrežni, da se naješ kot pujs (pa to z zelo dobro hrano)?

Sicer pa osebno prečekiram čez dva tedna.
cheer.gif
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Jaz za moje povezave (EU - singapur in potem Kuala Lumpur - EU) ne najdem direktenga leta iz nemčije..vsaj iz minhna ne.. NE s qatarjem, ne z Emirati. Pa že do minhna me stane precej več, kot do benetk, da ne omenjam dražje cene leta za cca. 400 eur...

V benetke (gor in dol) pridem iz ljubljane za 28eur po osebi (brez da imam skrbi, kje bo avto parkiran + parkirnina), do minhna pa nekje za skoraj 80eur...

Kako pa greš za 28e do benetk in nazaj?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Go opti
Cena sicer precej variira, 28 eur naj bi bila najcenejša možna povratna do Benetk
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Si bom sposodil temo..iscem letalsko karto za Tajsko za 2 osebi. Odhod iz Benetk konec oktobra do Bangkoka in nazaj enkrat sredina novembra. Nekako za 3 tedne. Pa nikakor mi ne uspe najti ugodne karte. Iscem na kayak, momondo, na direkt strani od emiratov in qatarja. Ko ze mislim da sem nasel ugoden let pa moram cakat po 20 in vec ur na dolocenem letaliscu kar pa odpade. Ali so karte za Tajsko takrat res toliko drazje...sezona pa to? Ker pod 800€/osebo ne najdem nic. Ali pa je 680€ sam pol pa kot sem rekel, moram cakat na letaliscu 21 ur. Mi lahko kdo pomaga?

LP
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Mi (4-je prijatelji) smo šli na Tajsko 11.12.2011 - 2.1.2012. Karte smo nabavili 14 dni prej na letalske.si, ker je bila ponudba najbolj ugodna, in sicer dali smo vsak 675€ za povratno (Emirati), tako da smo ravno tako leteli Benetke - Dubaj (3ure čakanja na letališču) - Bangkok, nazaj ista destinacija razlika je bila le v tem, da smo morali čakati v Dubaju 8 ur. Drugače pa za economy class zelo dobra postrežba, tudi stevardese in stevardi zelo prijazni.

Če pa se hočeš izogniti čakanju boš žal moral plačati več, ker smo tudi mi takrat gledali, da bi bilo max 2-3h čakanja in je bila v tem primeru karta tudi takrat 800€+.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
tudi sam sem vzel karte 1,5 meseca pred odhodom preko letalske.si.
sem pa letel iz minhna z qatarci za 530€ z postankom v dohi tja 3 nazaj 2 uri.
malo spremljaj cene na večih straneh in ko naletiš na ugodno varijanto pač bukiraš.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Hvala obema za info.
Ali je kak poseben postobek nakupa karte preko spletne strani Amirates? Kaj moram sprintat, na kaj bit pozoren? Da se ne zaje*em kaj.

Lp
 

Strijc

Pripravnik
10. sep 2007
270
0
16
Pravilno izberes destinacijo, vpises podatke, placas, dobis vse na mejl in nato sprintas....
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
glede emiratov lahko počekiraš na netu,pokličeš v pisarno v ljubljano kjer ti naredijo rezervacijo.lahko greš tja in plačaš ali pa nakažeš € na trr
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Si bom sposodil temo..iscem letalsko karto za Tajsko za 2 osebi. Odhod iz Benetk konec oktobra do Bangkoka in nazaj enkrat sredina novembra. Nekako za 3 tedne. Pa nikakor mi ne uspe najti ugodne karte. Iscem na kayak, momondo, na direkt strani od emiratov in qatarja. Ko ze mislim da sem nasel ugoden let pa moram cakat po 20 in vec ur na dolocenem letaliscu kar pa odpade. Ali so karte za Tajsko takrat res toliko drazje...sezona pa to? Ker pod 800€/osebo ne najdem nic. Ali pa je 680€ sam pol pa kot sem rekel, moram cakat na letaliscu 21 ur. Mi lahko kdo pomaga?

LP

Meni najde v praktično vseh možnih termnih za 575€, npr 23.10 - 7.11, čakaš pa tja grede 9:35h v Dohi, nazaj pa 8:50h, vse z Qatarjem, Ali pa recimo 27.10-17.11 586€, Qatar preko Seat24. Najdeno preko Kayak.de.

qatar iskanje
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Letališče v Dohi je dolgčas, sicer ni ravno slabo, tako kot eni omenjate, tudi wcji so čisto spodobni (pač arabski), toda če si tam samo 3 ure je popolnoma vseeno, ker je tako ali tako premalo časa, da bi imel kaj dosti od njega, toliko časa imaš pa tudi tukaj kaj za delat. Letališče v Dubaju je pa čisto druga pesem, sicer vse zelo drago, samo imaš kar nekaj ur samo za gledat stvari.

Po drugi strani je pa Quatar kar se postrežbe tiče resnično top zadeva. Moje mnenje. Kadar se čaka 2-4 ure, potem definitivno Quatar, pri 8-urnem postanku pa bi se raje odločil za Emirates s čakanjem v Dubaju.

Je pa zanimivo, da ko enkrat letiš s katero od teh dveh, se ti še Lufthansa in podobne velike družbe zdijo luzerji
smile-1.gif
Da o kantah s katerimi se leti na evropskih letih niti ne govorimo... verjetno še business class na evropskih letih ne preseže economy na letih Quatarja na relaciji Doha - Singapur...

Lani sem letel s Turkish v Afriko. Ko primerjam to z letom z Arabci, se lahko samo primem za glavo. Pa je šlo za podobno dolge lete...