Qatar vs Emirati (economy)?

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Turkish so nadpovprecni za vlozen denar. In precej zanesljivi.
Mah, kaj pa vem. Razdalja (časovno) je bila podobna kot do Singapurja, karta celo malenkost dražja (kupljena na podoben način), razlika v udobju pa....
cool-1.gif


Saj čez Turkish drugače nimam nobenih pripomb, zelo solidna družba.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ti si iz nekje iz Tominskega ane? Idrija ali dlje?

Sprašujem te, ker ti bom takole povedal: midva sva rezervirala karto na agenciji. Brž mi je šlo malce na živce, ker sem ju plačal kakšnih 100€ več, kot bi bila on-line rezervacija na Qatar. Vendar sem se zavedno spustil v to.

Rezervirala sva lete:
TJA: Benetke - Doha - Singapur
NAZAJ: Kuala Lumpur - Doha - Benetke

Obakrat v Dohi 3 urni postanek. 1 mesec po rezervaciji me ta agencija obvesti, da se let nazaj prestavi na dan prej ter da je potrebno čakati v Dohi 9 ur. Jaz sem se prijazno pritožil, da sem rezerviral pri njih zaradi tega, da odpadejo takšni podvigi Qatarja in mi je agencija dala 3 možnosti prestavitve leta. Nazadnje sva dopust podaljšala za 1 dan in čakala v Dohi 3 ure.

Letališče v Dohi je razen free wifi en VELIK arabski dolgčas. Zato, če si iz teh koncev ti priporočim to agencijo in povprašaj za ponudbo pri njih.

Pri on-line rezervacijah nosiš riziko prestavitve letov sam.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tolmin ja. In katera agencija je bila to...lahko na ZS, da ne bomo reklamiral. Se pogosto dogaja da spreminjajo datume letov?
Naceloma pa je tako, da dam raje 50€ vec na karto pa cakam 3 ure kot pa 8 ur. Ze na potovanju ne zdrzim 3 dni na istem kraju, kaj bom delal 8 ur na letaliscu :S

Hvala ker ste se razpisali.

LP
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Kaj pa več prestopanj? z 2 prestopanjema imaš kar dobro vezo za 600€, vse skupaj traja 18h v eno smer. (2 prestopanji z 2h časa vsaka).
Drugače pa imaš z emirates naslednjo ponudbo za 694€:

28 October 2012
20:55 VCE Venice Marco Polo Emirates EK138
(+1) 05:45 DXB Dubai 5h 50
Connect in airport 3h 55
09:40 DXB Dubai Emirates EK372
18:40 BKK Bangkok Suvarnabhumi 6h

15 November 2012
09:35 BKK Bangkok Suvarnabhumi Emirates EK375
13:15 DXB Dubai 6h 40
Connect in airport 2h 30
15:45 DXB Dubai Emirates EK137
19:15 VCE Venice Marco Polo 6h 30
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Z veckratnim prestopanji nimam problemov. Raje 2x po 3 ure cakam, kot 1x 8ur. Je pa baje punca baje dobila dobro ceno pri Emiratih. Za 604€ s tem da se prestopa 1x in caka 4 ure. Je treba prevert in pol za tako ceno pomojem kar rezervirat, ker dosti ceneje ne bo.

VinS hvala za pomoc
Sem potalal vsem zvezdice...alte sem porabil
smile-1.gif

LP
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
bangkok se da dobiti komot pod 500 EUR, samo je treba počakat. Ponavadi so najugodnejše karte 3-4 mesece prej, včasih tudi kaj kasneje.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem po tem spodrsljaju malo podrobneje pogledal kako je z vremenom na Tajskem in definitivno ne greva v novembru. Sem se zafrknil, ker sem gledal vreme samo za Bangkok
bonk.gif
Sploh nisem mogel verjeti kaka razlika je v kolicini dezja med Bangkokom, Koh Samuijem in recimo Krabijem. Ze med Koh Samuijem in Krabijem je velika razlika v kolicini dezja, pa sta oddaljena eden od drugega le 250km. Na sreco sem to ugotovil pred nakupom letalskih kart. Tako da zaenkrat je zadeva prelozena za nedolocen cas. Se to...se cene pri njih precej dvignejo cez novo leto. Morem se 1x prebrat potopis enega od uporabnikov alterja ki je bil cez novo leto dol, ce se ne motim.

LP
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.934
10.349
113
tudi april ni bil švoh, prleti kak dež za kake pol ure ampak nič hujšega.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Jaz sem bil sredina maja - začetek junija, top vreme, tudi zdaj je top vreme (kolega doli in pravi da sanjsko vreme), dost oblakov, temperatura tam okoli 30-31 max 32 ter 2x dnevno se malo usipa za 15 min. Ni boljšega. Bi vas rad videl v top sezoni na odprtem soncu in dobrih 40 stopinjah
smile-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
sam sem bil avgust in september.špica vreme. v enem mesecu ni bilo za 2uri dežja.tajska je zelo velika da bi razglabljali na splošno kdaj it.bolj kam in kdaj.če ni vzhodna obala ql vreme je sigurno zahodna.na obeh straneh monsunov ne bo
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
2 meseca nazaj sem letel z Emirati iz Benetk v Manilo, nazaj pa iz Kuala Lumpurja v Benetke. Oboje prestopanje v Dubaju.

Kar lahko rečem za Emirate je samo KAPO DOL. To pa je strežba in skrb za stranko, udobje in ohranjenost letal je tudi na najvišjem nivoju. Pa nazaj grede sem še letel z A380, ki je pa sploh top udobje v ekonomičnem razredu.

Če boš letel z Emirati in boš prestopal v Dubaju ter boš moral čakati 4ure na letališču obvezno izkoristi voucher za zastonj kosilo, ki ga dobiš samo na enem mestu, mislim da je to okoli gate 130, tam nekje...sicer pa prašaj na informacijah.

V Dubaju lahko spiš na ležalnikih, ki so pa tudi precej skriti, so pa blizu središča glavnega terminala...ne znam ti boljše povedat kje so, lahko bi ti pokazal na zemljevidu letališča.

S Qatarjem še nisem letel, sem slišal, da so prav tako odlični.... lahko pa rečem same fenomenalne pohvale glede Emiratov..


Kar se pa tiče vremena na Tajskem, bil sem letos Aprila in Maja tam pa ni bilo skoraj nič sledu o monsunu... bi bil vesel kakega naliva, pa ga skoraj ni bilo, če pa je bil je bla pa samo 20minutna plohica, ki je samo osvežila. Še dobro da nisem zapravljal za raincover za svoj backpack.



Aja kar se pa tiče letalskih kart sem jih pa nabavil preko edreams.com , v zadnjih treh letih sem dvakrat koristil ta iskalnik in vedno sem našel najcenejše karte preko njih, pa čeprav sem naredil cele študije kje bi dobil čim cenejšo karto. Nikoli nobenih problemov pri njih.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Sem danes videl da imajo letalske.si iz Benetk v Bangkok za 590€.

Edit: sem ceno preveril
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja saj na koncu sva dobila na letalske.si za 600€ in pa direkt na emiratih. Sam je bilo treba taprav datum vnest, drugace je bila cena visja. Sam november mi ne disi. "Moznost" monsuma je prevelika. Je pa tako, da za 3 tedne si zeliva ogledat tako okolico Krabija, kot otoke okol Koh Samui. Pa se par dni v Bangkoku in bodo trije tedni okoli. Se splaca ze sedaj gledat za letalske karte za januar ali pa februar? Nekje sem bral, da so 3-4 mesce pred odhodom najcenejse? To drzi?

LP
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.120
353
83
Goriska
Priporočam ti tudi ogled otoka Koh Phangan, meni osebno precej lepši od Samui-ja. Tja se lahko pelješ s katamaranom, ki je dokaj poceni...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
ko berem sem opazil da si se precej zapičil v samui.naj ti tako povem vse ostalo je 10x boljše kot samui,ki je skomercializiran,pozidan in praktično že uničen