Qatar vs Emirati (economy)?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Torej, tik pred nakupom

Venice - > Singapore in potem Kuala Lumpur -> Venice.

Cena je praktično ista (45eur razlike).

Qatar leti

Venice -> Doha (320)
Doha -> Singapur (77W)

ter nazaj

KL -> Doha (330-200)
Doha -> Venice (A320-100/200)

Emirati pa:

Marco Polo -> Dubai (A320-300)
Dubai -> Singapur (777-300)

ter nazaj

KL -> Dubai (777-300)
Dubai - Marco Polo (A340-300).

Doho poznam in je precej dolgčas, tja grede imam med leti cca. 4 ure časa, nazaj 3, kar pomeni da načeloma tako ali tako ni problem (nazadnje sem bil tam cca. 8 ur in je res dolgčas...).

Letališča v Dubai-u še nisem obiskal, a zopet ni ne vem koliko več časa... tja grede cca. 3 ure, nazaj nekje 2:45, kar pomeni da načeloma sploh ni kaj veliko časa.

Kaj pa sama postrežba na letalu, osebje, prostor za večje ljudi (cca 2m :p). Kdo ima boljšo "zabavo" za potnike?

Kako je z rezervacijo sedežev, gledam za Qatar in zgleda se ne da doplačati za "boljše" sedeže...??

Hvala za info.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Meni se pri Qatarcih bolj prepričali. Emirati imajo samo večje in zabavnejše letališče (več trgovin,restavracij za zabijanje časa). Nad ustrežljivostjo kabinskega osebja pri emiratih sem bil celo razočaran (letališko-zdravniško osebje je ta vtis popravilo).
Pri obeh sem imel emergency exit (razen pri emiratih za nazaj,zaradi poškodbe) in je bilo ogromno prostora, dobil brez doplačila na letališču.
Pod črto, oba sta na visokem nivoju, vendar ko bom izbiral (če ne bo razlike v ceni in čakalnem času) bom izbral Qatar.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
To ni direkten let =).... Je treba pridt do Nemčije... in tudi, če po tvoji teoriji prišparam 200€ za 4ure čakanja, je to 50€/h ... men se zdi, da se splača...
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Jaz za moje povezave (EU - singapur in potem Kuala Lumpur - EU) ne najdem direktenga leta iz nemčije..vsaj iz minhna ne.. NE s qatarjem, ne z Emirati. Pa že do minhna me stane precej več, kot do benetk, da ne omenjam dražje cene leta za cca. 400 eur...

V benetke (gor in dol) pridem iz ljubljane za 28eur po osebi (brez da imam skrbi, kje bo avto parkiran + parkirnina), do minhna pa nekje za skoraj 80eur...
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
@8888: Men se zdi,da direkt do JV Azije leti samo iz Frankfurta, pa še to so pomoje cene navite, Frankfurt je pa že kr dlje kt Benetke + vse to kar je @Sergijo napisal + rad puščam denar v Katarju in ZAE.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Qatar tudi iz frankfurta nima direkt... vsaj kar gledam, pa je spet cca. 400 eur drazje
wink-1.gif


Meni presedanje sploh ni problem, sem šel zdaj tole pobrskat bolj iz firbca.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
SingaporAir stane z direktnim letom 600 eur več. To pomeni, da v 7urah čakanja "zaslužim" minimalno plačo. Meni se splača :p
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Zanima me zakaj ne letite direkt? Ali res odtehta tistih 200€ in rajši čakate po vsaj 4 ure?

če grem na dopust se mi ne mudi in tistih 200€ oz če greva 2 je to že 400€ rajši pokurim na sami končni destinaciji za kak lux hotel ali kak drug bonbonček.sicer pa po 8 urah leta paše mal noge pretegnit in pojesti nekaj kar ni pogreto v mikrovalovki in potem lažje oddelam še 6 ur letenja.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
@8888: Men se zdi,da direkt do JV Azije leti samo iz Frankfurta, pa še to so pomoje cene navite, Frankfurt je pa že kr dlje kt Benetke + vse to kar je @Sergijo napisal + rad puščam denar v Katarju in ZAE.
maš minhen singapur. zna biti kar ugoden. z lufthanso. ampak itak, čez benetke ga ni. jaz sem zadnjič letel benetke minhen singapur. cena karte 5 eur manj kot minhen singapur
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Letim isto destinacijo s Qatarjem 3. marca tja in 24. marca nazaj. Jezi me, ker so mi po rezervaciji leta spremenili let nazaj, tako da sedaj na letu KL-Doha-Venice čakam v Dohi namesto slabe 3 ure dobrih 8. Baje pa, da če čakaš v Dohi več kot 6 ur ti pripada s karto Qatarja zastonj topel obrok. Ali kdo to lahko potrdi?

Sem se pa za Qatar odločil zaradi dobrih priporočil uporabnikov. Pluse sem zasledil na več koncih na Internetu. Kakšne kritike Emiratov pa tudi nisem zasledil. Za Qatar sem se odločil tudi zaradi direktnih letov iz Benetk ter zaradi kratkih časov leta tja in nazaj. No za nazaj so mi ga malo podaljšali
cry12bpy.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.934
10.349
113
to je možno, ampak a je zdaj že novo letališče, ker na staremu se neb niti cocacole kupil, taka greznica je bila vsepovsod, sploh wcji in "hrana"... arabci pač. drugače pa s samim Qatar letalsko družbo, zelo zadovoljen.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Sem bil pred isto dilemo.

Vzel Emirates, ker:

a) AirBus 380
b) letališče v Dohi je staro in brezvezno, v Dubaju se lahko vsaj šetaš po maljon trgovinah. No, sicer pa bo v Dohi kmalu novo letališče.

Me pa kmalu čaka 10-urni stopover v Dubaju (Emirati častijo1 obrok, hehe), soba v hotelu na letališču pa 160 eur, mamu jim!
smile-1.gif


Morda pa Lounge vzamem ..

LP