pse na vrvice

jello

Guru
22. sep 2008
10.044
3.783
113
Greš z biciklom in padeš na šodru na asfaltu v ovinku. Plačaš kazen na urgenci.
V gore pelješ psa (in še sam greš v opankih). Pes faše vročinski udar. Đabe helikopter v kliniko za male živai.

:valjamse:
Zakaj bi na urgenci plačal kazen?

Psa po vrocinskem udaru pelješ kvečjemu v krematorij. Tam pa ni đabe, ampak "jurja pa roka".
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Normalno. Na urgenci pokličejo policijo (kar so zakonsko obvezani) in ti napišejo kazen. Enkrat sem čakal 10 ur na urgenci čez noč in so v tem času 3x prišli. Pa še zaslišujejo jih kot kriminalce.

Po tem sem si rekel, da se vedno zlažem, da sem padel na dvorišču, če grem sam na urgenco.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

jello

Guru
22. sep 2008
10.044
3.783
113
Jaz pa nobenega, ki bi za padec s kolesom plačal kazen. In kakšna je kazen za zdrs na šodru in kateri člen ga prepoveduje?
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.044
3.783
113
Ja. In luna mora biti v pravem položaju, da se vsaj trije kreteni v pravilnem vrstnem redu napačno odločijo.
 
  • Haha
Reactions: Hondi

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.425
113
Jaz pa nobenega, ki bi za padec s kolesom plačal kazen. In kakšna je kazen za zdrs na šodru in kateri člen ga prepoveduje?
Glede na linkan članek, je rešitev, da rečeš, da si padel s skirojem (navadnim, brez motorja). Ali s poganjalčkom; saj z obojim nisi voznik. V bistvu si pešec.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Kje si padel? Doma na dvorišču pri sestopa iz kolesa mi je spodrsnilo in ni kazni. Poznam 2 ki sta dobila kazn. Edn za sebe edn pa ker je otrok pado. Od dohtera dobla pol namig, da naj naslednjič “doma” padeta. Je enega spet vrglo (ja jebat ga bol storast je) in ni bilo kazni ker je padel na dvorišču. Če pa rečeš da si na cesti pa morajo obvestit policijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in msenjur

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
Pa je kdo preveril in se pritožil na kako tako položnico. Ker ta je meni smešna, kaj pa je potem prilagojena hitrost če se recimo peljem s kolesom in padem na cesti. Padem lahko tudi če vozim 5 km/h ali pa stojim ob cesti/na pločniku in mi postane slabo ali se mi zvrti. Ne more policija kar vsakega padca okategorizirat za neprilagojeno hitrost in dat položnice ali?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.395
15.355
113
Točno tako je bilo pred mnogimi leti na gorenjski avtocesti - prišlo je do nekaj nesreč zaradi zdrsa na poledenelem vozišču in je policija prav veselo pisala kazni za neprilagojeno hitrost (res fenomenalen člen pod katerega lahko obesiš marsikatero nesrečo) dokler ni prišlo do zdrsa policijskega vozila, potem pa ni bil voznik prav nič kriv.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
Helikopter je vbistvu enako kot rešilec. Ta te tudi pride pobrat skoraj kamorkoli zastonj, če si v življenski nevarnosti. Pa pod določenimi pogoji te tudi vozijo k zdravniku...
Padec s kolesom pa je po zakonih enako prometni prekršek. Kot je že bilo zgoraj nekje omenjeno.
Tako mi je bilo razloženo, ko sem se čudil...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Je vseeno malo drugače, če te po prometni kjer si močno poškodovan helikopter pelje v bolnico ali te mora pa reševati iz stene. S tem, da za prometno dobiš kazen, če si kriv.