Prometni nesreča, ki bi bila lahko tragična

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.645
6.050
113
pri taščici
Če je bil radio pravilno vstavljen bi moral tam ostati kot ima za biti.
Koliko je omejitev ne vem na pamet, koliko pa ste vi trije vozili pa samo vsak za sebe trenutno ve.
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Sam sem se mimo te nesreče peljalravno, ko je Hondo zapeljal iz zelenice nazaj na cesto in jo potem parkiral pred kamionom.

Drugače pa na srečo ni bilo nič hujšega. Jaz semmislil, da je s Hondo pač priletel skozi rondo in ga je obrnilo ter vrglo na travo. Kamiona pač nisem videl, ker je bil parkiran drugje.

Sicer pa dogaja se tudi najboljšim, trenutek nezbranosti in lahko gre vse narobe. Dnevno delam cca 300 kmpo cestah po Sloveniji in šele sedaj lahko rečem, česa vsega ne doživiš na cesti. Pa naj si bodo to pozitivne ali negativne izkušnje.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ta nesreca sploh ni bila blizu trragediji, vam jaz povem kaj se je meni predvcerajsnjih zgodilo. Uglavnem se vrasam ob 23h iz ljubljane z resilcem, po avtocesti 170kmh smo se se nekaj zezali glede hitrosti, nato pa 2 avta pred mano avto zavije v ograjo in se zabije in obraca po avtocesti. Se komaj ustavimo, prizgemo lucke, v avtu sta bile dve potnice obe OK, brez poskodb. Uglavnem avto je stal na ovinku na prehitevalnem pasu in preko polovice voznega. Ce nebi mi bili z resilcem in imeli prizganih plavih luck, stranskih, pa zmigavcev bi naslednji avto priletel v njiju in ubil obe. Uglavnem in mi smo cakali policaje 25 minut, vsi so vozili mimo po odstavnem vec kot 100 na uro, en pametnjakovic je potegnil crto 20 metrov da je lahko ustavil pred nami... mislim res idioti, ene 5x so nas skoraj povozili, da negovorim da je tista plastika, ki je bila na cesti, frcala na vse strani ker so sumaherji vozili prehitro mimo nas. Smo se morali umakniti za resilca da ni letelo v nas.

Eto, pa sem zenskama resil zivljenje, pa se sploh ne zavedata tega ker sta kar sedeli v avtu sta bili v soku pa vrata smo na silo odprli od zunaj
wink-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
zezali ste se po AC ? Vam bi dal še 5000€ kazni, odvzem vozniške in avtomobila!
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
točno tako...in potem taisti piše, kako so jih drugi ogrozali in kaki objestneži soo...a kdo sploh prebere za seboj kaj piše...vsebinsko???
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem bil itak na nunjni voznji v LJ in sem moral cimprej nazaj, ker je pac ponoci samo en resilec na razpolago. tako da se ne obesajte na to - sem bil z resevalnim vozilom ne z osebnim.

LP
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
Ne razumem, torej si voznik reševalnega avtomobila-reševalec ali kako imate naziv, po amerišk PARAMEDIC.

Bil si na nujno vožnji iz kje? Pa te budale pred tabo niso videle ali slišale? Samo 1 rešilec na voljo, kje to? Res spodbudno, kaj če je veš nujnih stvari naenkrat, kaj pravijo na 112 "počakajte nimamo dost rešilcev" ?
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
zezali ste se po AC ? Vam bi dal še 5000€ kazni, odvzem vozniške in avtomobila!


Ko bos enkrat cakal na resilca eno uro in se utapljal v lastni mlaki krvi, bos mogoce zacel drugace razmisljat.
Fantom, predvsem voznikom samo pohvale za delo, ki ga opravljajo.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ja samo en resilec je ponoci v uporabi, ce je pa vec intervencij hkrati pa iz druge resevalne pridejo. Ni povsod LJ
wink-1.gif
Samo sj to nima veze, jaz sem vozil hitro po OK cesti, ljudje so pa mimo resevalnega vozila voziti kot zmesani in to cez prehitevalni pas, ponoci se par lucke vidijo 2 kilometra stran. Gonili so ga pa tako da je vsa tista plastika z ceste letela naokrog, smo se morali umakniti.
2x sem klical na policijo kdaj mislijo pridet, ker bo prej ko slej en norec priletel v nas. In pridejo frajerji cez 25 minut brez luck lepo lagano, 5 minut pred njimi je pa prisel tisti tovornjak ki ima opozorilno tablo, ampak je lepo stal kaksen kilometer nizje na odstavnem, in je prisel k nam sele po prihodu policije (nevem a je to tako zmenjeno???) uglavnem sem hotel je*at mater policajem ko so prisli ampak se mi je mudilo nazaj, tko da sem bil raje tiho
tongue-1.gif


No tko, briga me kaj si kdo misli sam sem hotel povedati kaj pomeni SKORAJ TRAGICNA NESRECA
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Pohvalno!

No, v mojem primeru bi se lahko zgodilo to, da ko je Hondo z desnega pasu odfrčalo čez levega v travo, da bi lahko takrat po levem pasu nekdo pripeljal (tam že pospešujejo za na avtocesto) in voznika Honde zadel direktno v njegova vrata, ker je bila Honda obrnjena za 90' v levo glede na smer vožnje (pač, v takem položaju jo je tovornjak plužil pred sabo).

Pa seveda to, da se mi je tovornjal, ki je plužil Hondo pred sabo, vedno bolj bližal, kljub temu, da nisem zaviral (očitno je on pospeševal) in če ne bi pritisnil na gas, bi pobral še mene (in mojo punco).
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Hočeš rečt da tud tebe ni videl pa si bil očitno precej spredaj?
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SmirastoNastrikanPulover pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
zezali ste se po AC ? Vam bi dal še 5000€ kazni, odvzem vozniške in avtomobila!


Ko bos enkrat cakal na resilca eno uro in se utapljal v lastni mlaki krvi, bos mogoce zacel drugace razmisljat.
Fantom, predvsem voznikom samo pohvale za delo, ki ga opravljajo.
Prav imaš. Ta budala bi pa še rešilce zaplenil, pa že tko jih je premalo.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.972
1.259
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
zezali ste se po AC ? Vam bi dal še 5000€ kazni, odvzem vozniške in avtomobila!


Po zakonu se lahko vozijo :p

Jaz upam da bom čimdlje stran od podobnih vozil.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.771
5.701
113
Ali ob takih dogodkih na avtocesti dajo tudi obvestilo na obvestilno tablo nad avtocesto? Ali pustijo opozorilo za vožnjo brez vinjet?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Hočeš rečt da tud tebe ni videl pa si bil očitno precej spredaj?

Ej, nimam pojma. S punco sva v vzvratnih ogledalih gledala, kaj se zadaj dogaja, da je toliko škripanja gum, pa sva videla, kako se nama gmota tovornjaka, ki pred seboj poriva Hondo, približuje. Bil je že tako blizu, da mi je punca na glas rekla:'Dej gas!'.
In seveda sem dal gas, da sem si naredil varnostno razdaljo. Na srečo ni bilo nobenega pred mano. Na koncu parkirišča za tovornjake sem parkiral in šel peš do prizorišča nesreče pomagati. Tovornjak se je prvič ustavil šele na začetku parkirišča za tovornjake.
Po moje je bil voznik tovornjaka z mislimi ali dejanji kje drugje, samo za volanom ne.
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Ali ob takih dogodkih na avtocesti dajo tudi obvestilo na obvestilno tablo nad avtocesto? Ali pustijo opozorilo za vožnjo brez vinjet?

Znak za prometno utripa in pa puscica na drugo stran ceste (mislim drugi pas). PA vse je rumene pbarve tista prometna je se z rdeco obkrozena. Pride pa tak kamioncek ima cel keson samo tablo. Policija je bila pa prometna ljubljana ena dva naduvanca. Ce bi jih sel z kraja nesrece jaz na postajo iskat bi jih prej pripeljal tja kot so pa sami prisli (25 minut) mislim katastrofa no pa 2x sem jih klical sem se se kregal potelefonu z tistim nesposobnezem ki ni vedel kaj je gorenjska avtocesta
bonk.gif
On mi je pa na drugi strani nabijal ali je to v sentvidu a kje nimam pojma sem mu 10x povedal da nisem iz ljubljane doma hehehe

No glavno da se je dobro koncalo
wink-1.gif
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Dejstvo je, da so pri nas policaji le inkasantje in nič drugega. Pač kasirajo kazni na čim bolj komot pozicijah. Jebe se jim za varnost ali prisotnost na cestah. Ko so totalni zastoji, bi se lahko kak prikazal na motorju in s svojo prisotnostjo imel psihološki učinek na idiote na cesti, vendar jih ponavadi nikjer ni. Policajev namreč. Idioti so vedno.
smile-1.gif