Prometna nesreča-saj ni res,pa je !!!

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kot vozniku službenega mopeda z motorjem, ki letno naredi več kot 10000 km, se ti dnevno dogajajo razne neprijetnosti, beri izsiljevanja...
V glavnem, naj povem, kaj se mi je danes zgodilo. Peljal sem se po cesti naravnost, čez okoli 100m je bil odcep desno. V ogledalu sem opazoval voznico avta, ki se mi je naglo približevala od zadaj, že čez nekaj trenutkov pa me je prehitela in takoj zavila desno! V izogib trčenju sem v trenutku reagiral in na vso moč zaviral, žal pa je bilo zaviranje premočno in sem padel po cestišču. Voznica je ustavila 20m naprej(obsedela v avtu vsaj 5 minut v šoku), jaz pa sem v adrenalinu skočil pokonci in ji povedal nekaj krepkih. Ko sva se umirila, se mi je lepo opravičila, kljub temu pa sem moral,ker sem bil v službi in ker sem bil poškodovan, poklicati policijo. Ker se je njej mudilo na neki sestanek, sem ji dovolil, da gre in da se slišimo kasneje. Na 113 so mi rekli, naj se oglasim kar na postaji, da bodo naredili zapisnik. Seveda sem ubogal, tam pa sem jih najprej slišal, ker nisem počakal na kraju nesreče. Dal sem izjavo, tu se je že zataknilo, ker sem povedal, da sem v izogib hujšim posledicam tako močno zaviral, da sploh nisem trčil v avto. Potem pa ste sami krivi, je izjavil policist!? Ko sem mu dal primerjavo, da naprimer avtomobilist izsili motorista in se mu ta umakne, ampak izgubi kontrolo nad motorjem, zapelje v drevo in umre, tudi kriv motorist, pa mi je dejal, da začenjam postajati ciničen, naslednji korak pa je bil, da sem moral pihati...(seveda 0.0)! Poslal me je k zdravniku in mi rekel, da si bomo potem ogledali kraj nesreče, ampak ima veliko dela, zato mi je med vrsticami dal vedeti, da ima poln k... takih primerov in da ga bom čakal celo večnost. Po zdravniški oskrbi sem ga poklical,čakal sem pol ure,(znosno) je začem meriti in slikati vse poprek po cesti. Ko je vse pomeril, poslikal, me detaljno popisal, pa je dejal, da bom tudi jaz plačal kazen. Skoraj me je kap! Ko sem ga vprašal zakaj, pa je rekel, da zaradi prekratke varnostne razdalje!
13.gif

Na vso srečo moje poškodbe niso hujše, tako da bo potreben le kakšen teden mirovanja, to pa je najbolj važno, čeprav -saj ni res, pa je!
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Žal si nasedel ženski in jo spustil z kraja nesreče. S tem si ji dal čas, da je dobila nasvet od kakega prijatelja/sorodnika policaja, kaj naj pove v svoj zagovor.
Če bi naredili zapisnik na licu mesta, bi bila še v stanju šoka in občutka krivde in bi lepo vse priznala.
Šola za drugič - nikoli ne komuniciraj več z povročiteljem nesreče kot je nujno!
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Počakaj ga, da neha s šihtom... Pol pa s kolom po glavi...


@Car. Pa idi do ženske, pa jo praši, če je prfukjena in če ne misli dat zapisnika, kot je v resnici bilo, sam reči, da ji en dan bremze nebojo prjele...
cool-1.gif
.

Bi hitr steru babo v 3pm...
crazy1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.253
189
63
Se podpišem.
Takoj napisat zapisnik, na katerega mora spodaj priznati krivdo in se podpisati. Šola za drugič, čeprav iskreno upam, da je ne boš potreboval.
Sicer pa neugodno...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
Žal si nasedel ženski in jo spustil z kraja nesreče. S tem si ji dal čas, da je dobila nasvet od kakega prijatelja/sorodnika policaja, kaj naj pove v svoj zagovor.
Če bi naredili zapisnik na licu mesta, bi bila še v stanju šoka in občutka krivde in bi lepo vse priznala.
Šola za drugič - nikoli ne komuniciraj več z povročiteljem nesreče kot je nujno!






tocno tako.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kot so že drugi rekli, zajebal si se ker nista takoj opravila zapisnika. Tebe čisto nič ne bi smelo brigat za njen sestanek.
Zdaj ti res preostane samo še da ji rečeš, en dan vam ne bodo delale bremze.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
najprej se skoraj ubijes zaradi nje potem ji je pomemben sestanek.Kot da se ni nic zgodilo.
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
A pa sme udeleženec zapustiti kraj nesreče, še preden je bil končan ogled, ker je v nesreči bil nekdo poškodovan?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Naj ti bo to šola vnaprej. Velikokrat je , žal , dobrota - sirota!
p.s. če si si zapomnil tablico avtomobila...saj veš, nesreče se dogajajo
grims-1.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
ti bi se moral znajt in počakati da baba odide, ter poklicati 113, ter povedati da je odšla iz kraja nesreče in te pustila ležati
tongue-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.323
1.188
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
kzs
Sicer se mi je enkrat že zgodilo podobno, le da je takrat babnica zavila na glavno cesto tik pred mene. Takrat pa je, še preden sem se pobral, že skočila z avta in vpila, kaj se grem in da ona ni nič kriva!
stupid-1.gif

Dala je čisto drugačno izjavo, kot je bilo res, policaj pa je tudi takrat rekel, da si izjavi nasprotujeta in da bova oba kaznovana...
crazy1.gif
 

Jerez

Pripravnik
27. jul 2007
561
0
16
Ja, važno da so kosti cele
wink-1.gif

Če si si zapomnil babnco, bi jaz šel do nje in se ji lepo zahvalil, ker je bila korektna in te ni v drek potlačila. Bi ji dal vsaj misliti, če ne drugega...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ali pa ZAVIRAJ, ampak samo toliko, da se povročitelja še močno dotakneš! Saj z vsakodnevnimi izkušnjami že veš kakšen je potreben pritisk na zavoro. V glavnem, do fizičnega kontakta vozil MORA priti!!
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
No ne vedno. Velja še vedno pravilo, če se zaletiš od zadaj si vedno kriv-varnostna razdalja. Tudi če te izsili, ali če je kak drug vzrok( nedelujoče zavorne luči) si v večini primerov ti kriv. V najboljšem je krivda 50/50.
Žal.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mislil sem v @Carjevih primerih.

Za nalet od zadaj so stvari tako ali tako jasne
tongue-1.gif