Avto za 4 urne vožnje za visoke osebe

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Kaj nabaviti ? Želja je automatic in 4x4 zaradi delne višjegorske ceste (AT), pol regionalne pol avtocesta želja je vsaj 130 KM,
ker sem 190 cm me zanima v čem se vozite ostali ki ste višji
Aja budget khm 20 do 25 kEuro morda kaj več

Razmišljlal sem o tiguanu pa se mi zdi vetrobran prenizko , sedaj razmišljam o Touranu /Sharanu izven VW grupe pa ne poznam
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.198
113
Pravega pogona na vsa kolesa ne boš dobil skoraj nikjer. Vsi imajo primarno prvi pogon, ob zdrsu vklopi še zadnji pogon. Tako da so večji faktor dobre zimske gume. Glede višine pa ni tak problem. Z 188cm nisem imel težav v večini avtov.

Jaz bi za take poti vzel kakšno limuzino. Če se dnevno voziš po tej ustaljeni relaciji bi celo razmislil o električarju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: stop

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.198
113
Se zabavam, lahko pa pogledaš kako razni Haldex sistemi delujejo.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.349
458
83
Kako take znamke vzdržuješ ko je to staro 7let + ? eBay?
Brat ima subaru imprezo wrx, letnik 2004 in ni nobenih težav z avtodeli.
Mene so tudi dtrašili, ko sem kupoval mazdo, kolk so dragi servisi in deli, pa da ni ponaredkov... pa tud ni bilo dosedaj nobenih težav, tudi servisi (ko sem še vozil k pooblaščencu), so bili čist v mejah normale.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
ajde 190 ni neka posebna višina, da bi mogo prav posebaj iskat avto. Sploh, če razmišlaš o velikosti sharana.
Ja sharan je bolj v sili ker vozil se bom sam in ne rabim tako velikega enoprostorca. Saj moja velikost ni toliko problem za manjše razdalje, ob 4 urnih vožnjah (2x na teden) pa mi drevenijo noge in zadnja plat. Seveda bi rad tudi max udobje in spočitost vse to se pa začne z čimbolj pokončno držo.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Pravega pogona na vsa kolesa ne boš dobil skoraj nikjer. Vsi imajo primarno prvi pogon, ob zdrsu vklopi še zadnji pogon. Tako da so večji faktor dobre zimske gume. Glede višine pa ni tak problem. Z 188cm nisem imel težav v večini avtov.

Jaz bi za take poti vzel kakšno limuzino. Če se dnevno voziš po tej ustaljeni relaciji bi celo razmislil o električarju.

Saj tudi jaz razmišljam o limuzini ker polovica je po avtocesti , škoda superb ? Gre se za 2x tedensko, tako da zaenkrat ne razmišljam o elektrašu.