Primerjava ponudnikov TRIO paketov

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.731
349
83
Vipavska dolina
Jaz ne rabim toliko programov, sedaj imam mini shemo na siolu, "pogrešam" pa recimo zgolj amc, ampak gledal sem tam eno serijo tako da se da pogrešat tudi tegale.

Drugače pa hvala za odziv, kot kaže je povsod drugi box za doplačilo, če se bo odločal za menjavo pa verjetno A1 in upam da jim vsaj solidno dela tako kot mi siol.
 

ales74

Fizikalc
3. nov 2012
470
37
28
okolica MB
za Fox in AMC kanale boš moral naročit vsaj paket Kombo M kot je bilo ugotovljeno v drugi temi

klik

pri paketu Kombo S se teh kanalov ne da zraven naročit zato ker so ti kanali samo v sklopih osnovni M in L ki se jih ne da posebej naročit
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Danes dobil posto od telemacha, da spet drazijo pakete. Pa ze tako so najdrazji. Ce pravilno vem, lahko ob takih situacijah enostransko prekinem pogodbo?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Ja to delajo že od vekov. Sicer podražitve zagovarjajo z dvigovanjem hitrosti interneta, ampak ob enem dobro vedo, da količina prenesenih podatkov ostaja enaka, pa četudi je hitrost interneta 10G. Internetne strani pa se normalno hitro odpirajo že od 5Mb hitrosti. Sicer imamo več pretočnih vsebin ala Netflix in Eon, ampak vseeno bi startni paketi morali imeti nižjo ceno, pa magari počasnejši internet.
In za info... za vikend mi je crknil napajalnik od cisco modema, kličem v poslovalnico če imajo kakega na zalogi, in sem dobil odgovor, " ja ravno je nekaj strank vrnilo opremo in vam lahko iz njihove škatle dam. Tako da vidim da ljudje odhajajo...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Ima kdo doma A1 za ponudnika tv kanalov?

Smo na telemachu, ki pa je najdrazji + ne bo arene sporta, ki bo mel prakticno ves zanimiv fuzbal.

Pa iscem alternativo.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Jaz imam. Ampak gledam ful malo TV, samo NBA, pa se kak sport pa kak dokumentarec, tamala pa risanke. Zato sem vzel A1, ker mi je bilo skoda placevati 60 eur pri telemachu, pa imam raje poceni paket + Netlif in HBO za glavnino contenta, ki ga dejansko gledam. Bolj mi je bilo vazno, da imam prek optike hiter net. Dela ok, edino za priklop sem se nacakal ene 4 tedne. Ampak ker ima telemach 1 mesec odpovednega roka, je bilo potem lih prav. Pa brez vezave imam, kar mi je fajn in skoz ista cena. Pri Telemachu sem inel eno leto 30 potem pa 60 z svemi leti vezave, pol pa mi za obstojece niso hotli nic posebnega ponuditi.

Telemach me je od takrat vsaj 5x buzeriral po telefonu v pol leta, ce bi vzel mobil dokler nisem pisno in ustno zahteval 2x da me izbrisejo iz vseh baz.
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Btw ali je možno, da imaš preko optike dva različna ponudnika eden za tv in drugi za internet?
Na dosedanjem priključku v hiši imam pripeljana dva vlakna.
Seveda se računica trenutno ne isplača ampak me samo zanima, če obstaja tudi takšna varijanta priklopa?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Odvisno čigava so vlakna in kam gredo oziroma kaj od operaterjev in tehnologij je na voljo na tvoji lokaciji. Če ima več operaterjev tam svoje omrežje, jih imaš načeloma lahko več. Res pa da še nisem videl, da bi kdo ponujal TV only preko optike. Lahko pa dobiš TV only pakete, ki delujejo kot OTT storitev, in jih uporabljaš na poljubnem netu (npr. preko optike konkurenčnega ponudnika, če to želiš). Po drugi strani, če imate zgolj eno omrežje (Telekom, OŠO, ...), kjer upravitelj oddaja zgolj bitni tok, verjetno ne moreš vzet več kot enega ponudnika (lahko pa še vedno uporabljaš druge OTT storitve na netu poljubnega ponudnika, ki ga boš vzel).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Tudi OŠO so izvedena različno. V končni fazi če je vlaken in kapacitet na drugi strani dovolj, se da verjetno kaj zmenit. Najboljš da vprašaš konkretnega ponudnima za konkretno lokacijo in kombinacijo ponudnikov.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Za vas, ki menjate pakete, kako pa naredite, da vam ostane isti e-mail?

Recimo si na telekomu, imaš mail ime.priimek@siol.net - ki ga poznajo stranke, prijatelji, objavljen na web, vizitkah.... kako ta email obdržiš, če greš k drugem ponudniku storitev?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
A kdo se uporablja mail pri ponudniku dostopa do interneta? Sploh za primarni in/ali poslovni mail, preko katerega komuniciras s strankami? Je cel kup brezplacnih storitev... ce ne drugace, pa registriras lastno domeno in so preusmeris...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
A kdo se uporablja mail pri ponudniku dostopa do interneta? Sploh za primarni in/ali poslovni mail, preko katerega komuniciras s strankami? Je cel kup brezplacnih storitev... ce ne drugace, pa registriras lastno domeno in so preusmeris...
Js ga uporabljam, še iz časov pred gmaila
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Js ga uporabljam, še iz časov pred gmaila

Torej ce si tako navezan na ta naslov, ga pac obdrzis in placujes mesecno nekaj € Telekomu... ce bos menjal paket oz. ponudnika storitev ...


Spletna_pošta_Telekoma_Slovenije_-_Zasebni_uporabniki_-_Telekom_Slovenije.png
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Koliko časa po spremembi cen Telemach je možno odstopiti od paketa , sicer je vezava le do 7.9.21 ampak vseeno.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Koliko časa po spremembi cen Telemach je možno odstopiti od paketa , sicer je vezava le do 7.9.21 ampak vseeno.

Odstopis lahko kadarkoli ;) … Verjetno pa mislis tole spodaj:

Od objave obvestila o spremembah do njihove uveljavitve dne xx. Xx. Xxxx imajo naročniki-potrošniki, druge osebe pa, če ravnajo v skladu s 129. členom ZEKom-1, v skladu z določili 2. odst. 129. člena ZEKom-1 pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Koliko časa po spremembi cen Telemach je možno odstopiti od paketa , sicer je vezava le do 7.9.21 ampak vseeno.
Tudi jaz bom prekinil, pa ne najdem obvestila o dvigu cen nikjer na spletni strani Telemacha :sprasujemse:
Ima kdo to obverstilo?
Nov cenik pa je objavljen, Eon Full se dvigne za 1 EUR