Prihaja inflacija

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Država naj se odreče trošarine, CO2 oslarijam, DDV in bo gorivo tudi danes zlahka pod 1 €.
Ni nobene razlage, kako Hrvati to mislijo narediti. Dvomim, da bodo v primeru znatnega povišanja vstopnih cen, distributerji tako butasti, da bodo oskrbovali črpalke brez, da bi imeli dobiček. Potem se pač bolj splača ukiniti dobavo, delavce na čakanje in pač delaš manj izgube. Če pa so Hrvati rekli, da bodo po potrebi nižali tudi prihodke države (trošarino), da ljudstvo dobi gorivo po neki kolikor toliko sprejemljivi ceni, potem pa bo šlo skozi.
 

wapiti

Pripravnik
12. mar 2015
30
0
6
Da ne odpiram druge teme, podobne pa nisem našel, bom vprašal tukaj :

Kateri ponudnik elektrike je trenutno najcenejši? Zaenkrat sem na Energija plus. Se splača menjat ?

Naj bi bil GEN-i najcenejši, kakšni predlogi morda ?

Hvala
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Država naj se odreče trošarine, CO2 oslarijam, DDV in bo gorivo tudi danes zlahka pod 1 €.
Ni nobene razlage, kako Hrvati to mislijo narediti. Dvomim, da bodo v primeru znatnega povišanja vstopnih cen, distributerji tako butasti, da bodo oskrbovali črpalke brez, da bi imeli dobiček. Potem se pač bolj splača ukiniti dobavo, delavce na čakanje in pač delaš manj izgube. Če pa so Hrvati rekli, da bodo po potrebi nižali tudi prihodke države (trošarino), da ljudstvo dobi gorivo po neki kolikor toliko sprejemljivi ceni, potem pa bo šlo skozi.
Mogoče morajo spucat dzžavne rezerve ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da ne odpiram druge teme, podobne pa nisem našel, bom vprašal tukaj :

Kateri ponudnik elektrike je trenutno najcenejši? Zaenkrat sem na Energija plus. Se splača menjat ?

Naj bi bil GEN-i najcenejši, kakšni predlogi morda ?

Hvala
Imaš temo GEN-i, tam smo doktorirali. Trenutna akcija pri E+ je najugodnejša, če izpolnjuješ pogoje, ampak jih očitno ne.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Ze ime
Novi na plusu
Pove da za njega to ne velja.
Dolocene bodo prisilili da bodo vsako.leto.menjali dobavitelja, ostale bodo.pa strigli.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Direktor celjskih mesnin na rtv SLO; meso se bo podražilo...na raven izpred dveh let.
Smrt janšizmu bodo zopet tulili.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.109
2.462
113
Direktor celjskih mesnin na rtv SLO; meso se bo podražilo...na raven izpred dveh let.
Smrt janšizmu bodo zopet tulili.
Tako je to, ko eden največjih uvoznikov Poljskih dobrot razlaga kako se bo meso podražilo zaradi povišanja cen krme... S katero on nima nič skupnega, kmetom pa nam meso še zmeraj plačujejo praktično isto kot prej, mogoče, če se pozna kakih 20 centov pri kilogramu. Mleko je doseglo že skorajda 34 centov, kar je praktično enako kot nekaj let nazaj...

Medtem nafta vemo kje je, umetna gnojila pa so se podražila za 200%, bojda zaradi plina... Ampak plin se ni podražil za 200%... Nategujejo nas vsepovprek.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.159
1.183
113
Tako je to, ko eden največjih uvoznikov Poljskih dobrot razlaga kako se bo meso podražilo zaradi povišanja cen krme... S katero on nima nič skupnega, kmetom pa nam meso še zmeraj plačujejo praktično isto kot prej, mogoče, če se pozna kakih 20 centov pri kilogramu. Mleko je doseglo že skorajda 34 centov, kar je praktično enako kot nekaj let nazaj...

Medtem nafta vemo kje je, umetna gnojila pa so se podražila za 200%, bojda zaradi plina... Ampak plin se ni podražil za 200%... Nategujejo nas vsepovprek.
Kolk vem je bil sodček nafte podobnih cen kot danes l.2018, pa ni bilo take panike, in tudi na črpalkah ni bilo tako visoke cene.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.302
5.832
113
pri taščici
Zdaj konkurenčno poslovno okolje ne pomeni kdo bo dal nižjo ceno, ampak kdo bo dal višjo ceno in kljub temu lepo posloval.
Pri gradbenikih in nekaterih poklicih povezanimi z njimi je to vžgal, drugi se pa tudi uspešno učijo od njih.
Daniel a ni Kutina ustavila proizvodnjo umetnega gnojila? Se pravi bodo lahko drugi ceno nabili.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.109
2.462
113
Zdaj konkurenčno poslovno okolje ne pomeni kdo bo dal nižjo ceno, ampak kdo bo dal višjo ceno in kljub temu lepo posloval.
Pri gradbenikih in nekaterih poklicih povezanimi z njimi je to vžgal, drugi se pa tudi uspešno učijo od njih.
Daniel a ni Kutina ustavila proizvodnjo umetnega gnojila? Se pravi bodo lahko drugi ceno nabili.
Težko rečem, najbrž res stojijo a so mene ravno včeraj klicali od dobavitelja, da v ponedeljek pripeljejo KAN iz Kutine in NPK iz Zorke. Potem pa bili živi in videli. Sem pa moral konkretno zmanjšati količine, da sem prišel nekje na lanski znesek, pa še to brez uree, kar se bo prihodnje leto zagotovo poznalo na pridelku in to ne samo pri nas ampak povsod. Obetajo se zanimivi časi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.109
2.462
113
Lani je bila tona 3x15 289 eur, letos je 461 eur. Cene so brez DDV in se spreminjajo praktično tedensko. To je po ponudbi, ki sem jo dobil še v septembru. Sedaj je, kot vidim FCO kutina že 544 eur.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.109
2.462
113
Screenshot_20211016-075353_Drive.jpg
FB_IMG_1634363557732.jpg