Prenovljeni Tesla Model 3

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
A prav vidim, da je ostala cena ista? To bo fajn udarec za stare trojke in za vso konkurenco, vključno z ICE.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
O madona, žmigavci na gumbih na volanu :bonk: :poreden: Ko že misliš, da so jih kakšni idiotizmi kej naučil. Torej, ko bomo videli nove tesle v majhnih krožiščih bomo morali ugibat kdaj bo šla ven iz krožišča, ker žmigavca ne bo noben zadel. Nič ni rekel, če so dodali kakšno kamero v odbijač, če je niso je to fail, ker tesla vision spredaj ne vidi ovire če je nizka. No pa dobre stvari,hlajeni sedeži, to poleti kar pogrešam v moji, čeprav, če lepo shladiš avto prek telefona, preden se usedeš vanj, ni tok zoprno, LED trak v notranjosti, men je to sicer neuporaben kič, ampak vem da so nekateri to ful pogrešali.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Čakej, postavili so ceno enako prejšnjemu modelu, torej ga pri nas dobiš za 37,5k€ po subvenciji in dobave so že v Oktobru oz Novembru (torej v roku 2 mesecev)? A ostali proizvajalci sploh še lahko spijo? :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam in sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Zmigavci na volanu so pac spet noviteta. Nam ni vsec ker smo navajeni na rocke, nekdo ki pa se recimo iz nic uci avto pa…mu verjento ne bi slo tako v nos?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kot lastnika prejšnjega modela me navdušijo predvsem sedeži in displej zadaj, ostalo pa ne toliko. Stvar, s katero bi se težko sprijaznil, so smerokazi Pa da ni ročke za prestave. Dizajn mi tudi ni všeč, lahko da je aerodinamično, a avto mi je spredaj prav pust.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in Guinness

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Zmigavci na volanu so pac spet noviteta. Nam ni vsec ker smo navajeni na rocke, nekdo ki pa se recimo iz nic uci avto pa…mu verjento ne bi slo tako v nos?
Itak, ko preprijemaš volan je to fuLL ergonomsko. Isto kot ročke za prestave na volanu namesto na volanskem ''tunelu'' fiksne kot recimo Ferrari.
Kot lastnika prejšnjega modela me navdušijo predvsem sedeži in displej zadaj, ostalo pa ne toliko. Stvar, s katero bi se težko sprijaznil, so smerokazi Pa da ni ročke za prestave. Dizajn mi tudi ni všeč, lahko da je aerodinamično, a avto mi je spredaj prav pust.
Evo, razlog zakaj se bodo starejše prodajale dražje kot te nove. Ročka za smernike. To je vredno vsaj 10 jurjev ;).
Čakej, postavili so ceno enako prejšnjemu modelu, torej ga pri nas dobiš za 37,5k€ po subvenciji in dobave so že v Oktobru oz Novembru (torej v roku 2 mesecev)? A ostali proizvajalci sploh še lahko spijo? :aplauz:
Jaz bi rekel, da že vsaj pol leta potekajo panični sestanki na to temo. In temo prodora Kitajcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Zmigavci na volanu so pac spet noviteta. Nam ni vsec ker smo navajeni na rocke, nekdo ki pa se recimo iz nic uci avto pa…mu verjento ne bi slo tako v nos?
Haha prjatu, tebi je pa res všeč, čisto vse kar Tesla naredi. Sori, žmigavci na volanu morda delujejo v ameriki, kjer ni krožišč, v EU kjer je veliko majhnih krožišč in moraš preprijemati volan je pa to dizaster in potencialno celo nevarno. Aja, ni ročke za prestavljanje? no to je zame tudi kar velik fail.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sad

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kot lastnika prejšnjega modela me navdušijo predvsem sedeži in displej zadaj, ostalo pa ne toliko. Stvar, s katero bi se težko sprijaznil, so smerokazi Pa da ni ročke za prestave. Dizajn mi tudi ni všeč, lahko da je aerodinamično, a avto mi je spredaj prav pust.
Men je dizaj všečen, smerokazi in prestavna ročka - katastrofa, hlajeni sedeži so res kul, displej zadaj,... ne vem no ajd v redu, ampak je verjetno mulcem zadaj lažje gledat na telefon kot pa dol na sredino avta?
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Počakajmo en mesec pa bo na Aliju rešitev za 50 USD, pa nekatera podjetja bodo prodajala ultimate turn signal stalk za jurja. Pol bo pa Tesla ven vrgla s pompom kako posluša kupce ročko za naknadno vgradnjo za 500 USD.
#biznisasusual
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Sam jamr. Nič od tega ne bo.
Model S ima tak volan že nekaj časa.
Krožišča so nekaj časa tudi v ZDA. So se prijela po celem svetu.
Gre pa v osnovi za facelift avta v smeri pocenitve proizvodnje vozila. Pri čemer Tesla večino prihrankov preusmeri v izboljšave za končne stranke brez podražitev. Npr. akustična stekla vsepovsod, boljši sedež, ipd. Ostalo je debata, kaj je lepše ali bolje pri starem modelu.
Poraba je nižja predvsem, ker imajo sedaj osnovni modeli eko-bio gume, kot je Michelin ePrimacy ali Hankook iOn. Prej je bila pa osnova Michelin Primacy Sport kot najbolj bio eko.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sam jamr. Nič od tega ne bo.
Model S ima tak volan že nekaj časa.
Krožišča so nekaj časa tudi v ZDA. So se prijela po celem svetu.
Gre pa v osnovi za facelift avta v smeri pocenitve proizvodnje vozila. Pri čemer Tesla večino prihrankov preusmeri v izboljšave za končne stranke brez podražitev. Npr. akustična stekla vsepovsod, boljši sedež, ipd. Ostalo je debata, kaj je lepše ali bolje pri starem modelu.
Poraba je nižja predvsem, ker imajo sedaj osnovni modeli eko-bio gume, kot je Michelin ePrimacy ali Hankook iOn. Prej je bila pa osnova Michelin Primacy Sport kot najbolj bio eko.
No, poglej si malo evropskih testov teh žmigavcev na volanu in mi najdi enega, ki je rekel, da je to pametna/dobra rešitev!
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Kak strel mimo so ti žmigovci bo pokazal čas s strankami.
Novinarji so pa zadnja leta pri Tesli marsikaj ocenili kot strel mimo, pa ni bilo temu tako.
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Tesla loveji pojejo še tak kup sranja, ki jim Tesla servira. Tudi če bi lesene šolske klopi noter montirali, bi našli izgovor, da bi temu ploskali. Musk pa se smeji, ko miljarde kasira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sad

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Ma kasira od balkancev predvsem nemška premija. In to za precej bolj butaste zadeve in par kičastih gumbov, ki jih nihče ne uporablja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Tesla loveji pojejo še tak kup sranja, ki jim Tesla servira. Tudi če bi lesene šolske klopi noter montirali, bi našli izgovor, da bi temu ploskali. Musk pa se smeji, ko miljarde kasira.
No ja, roko na srce, nekatere rešitve so res super (sploh za ta denar oz v primerjavi z konkurenco), za druge bi pa bilo koga (ali verigo tistih ki so to odobrili) poslati na kakšne psihološke teste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Jaz pri Tesli vidim samo cost saving in kompromise. Del tega res gre na račun nižje cene, del pa kot sem rekel, nasmešek na obrazu Elona.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero